Kashkari: Fed'in sonraki adımı, faiz artırımı değil indirim olur

İsimli konu WH 'Ekonomi' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 24 Şubat 2020 tarihinde yazılmıştır. Kashkari: Fed'in sonraki adımı, faiz artırımı değil indirim olur hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  ABD Minneapolis Merkez Bankası (Fed) Başkanı Neel Kashkari, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) üç ya da altı ay daha faizleri sabit tutmasını öngördüğünü belirterek, "Sonraki adım da, artırım değil faiz indirimi olur" dedi.

  Çin'deki koronavirüs salgınının ABD ekonomisi için potansiyel risklerden biri olduğuna işaret eden Kashkari, Fed'in 2020 yılı ortasına kadar faizi sabit tutmasının büyük olasılık olduğunu, ancak sonrasında faizleri indirmesinin gerekebileceğini söyledi.

  Mankato'da düzenlenen bir sempozyumda konuşan Kashkari, "Eğer bir tahminde bulunmam gerekir ise, faizlerin gelecek üç, altı ayda, belki daha uzun süre cari seviyelerde kalmasının muhtemel olduğun tahmininde bulunurum" dedi ve ekledi:

  "Ancak, Fed'in bir sonraki adımının ne olacağını tahmmim etmek gerekir ise, be bu hareketin yukarı yönlü değil, aşağı yönlü olacağını düşünüyorum. Çünkü faiz oranı bugün nötr seviyeye oldukça yakın ve global ekonominin etrafında ABD ekonomisini vurabilecek ve faizleri düşürmeyi gerektirecek çok sayıda şok var."

  Kashkari, ABD ekonomisini vurabilecek şoklardan biri olarak Çin'deki koronavirüs salgınına işaret ederek, "Çin ekonomisi büyük bir motor. Eğer bu salgın devam eder ise Asya ülkelerinin virüsün ekonomik etkilerinden tamamen kaçınmaları olası değil" diye konuştu.
  24 Şubat 2020
  #1
 2. Kashkari: Fed'in sonraki adımı, faiz artırımı değil indirim olur Cevapları

soru sor

Kashkari: Fed'in sonraki adımı, faiz artırımı değil indirim olur