Karın Germe öncesi sonrası

İsimli konu WH 'Cilt Bakımı ve Güzellik' kategorisinde, arzusoydas üyesi tarafından 12 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. Karın Germe öncesi sonrası hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Karın germe ameliyatında anestezi uygulanır, bu şekilde kişi ameliyat sırasında hiçbir şey hissetmez. Ancak bazı ilaçlar anestezi ile etkileşebilmektedir. Bu nedenle ameliyat kararı alınınca kullanılan ilaçların doktora bildirilmesi gerekir. Özellikle Aspirin ve bunun türevi olan ilaçların ameliyattan bir hafta önce bırakılması gerekir. Eğer soğuk algınlığı, boğaz ağrısı vb. gibi şikayetleriniz var ise, beni bilgilendirin. Sigara normalde sağlığa zararlı iken ameliyat periyodunda çok çok daha zararlıdır, yaraların iyileşmesini engeller. Bu nedenle sigara kullanımının ameliyat öncesinde olabildiğince erken bırakılması ve ameliyat sonrası içilmemesi gerekir. Ameliyat tarihinin kadınların adet dönemine denk gelmemesi önemlidir.


  Ameliyata üzerinizde takı olmadan gelmelisiniz. Makyaj yapmayın. Rahat elbiseler giyin. Ameliyata aç gelmelisiniz. Eğer operasyon sabah saatlerinde ise önceki gece yarısından sonra bir şey yemeyin. Eğer ameliyat öğleden sonra olacak ise en geç 6 saat öncesinden hafif bir kahvaltı yapın. Ameliyat öncesindeki bazı laboratuvar tetkikleri için, 2 saat öncesinden hastanede bulunmanız gerekir. Ayrıca ameliyat sırasında size yardımcı olacak bir refakatçiye de ihtiyacınız olacaktır.


  Ameliyat Öncesi

  Ameliyat günü hastaneye ulaştığınızda sizinle sorumlu olan hemşire sizi odanıza yerleştirir ve sizden kan örneği alır. Bu örnek laboratuvarda test edildikten sonra, anestezi doktoru tarafından onay alırsınız. Anestezi onayını aldıktan sonra artık ameliyata hazırsınızdır. Doktor odanıza gelerek karın bölgenizi kontrol eder ve oraya uygulayacağı ameliyatın haritasını çizer. Bu haritada hangi dokuların alınacağı ve nereye konulacağı gibi bilgiler vardır. Siz odadayken heyecanınızı alması için sakinleştirici verilir. Odadayken kendinizi kaybedersiniz ve odadan çıkışınızı bile hatırlamazsınız. Ameliyathaneye gelince anestezi uygulanır. Ameliyat bitip, dinlenme sırasında kendinize gelene kadar bir şey hissetmezsiniz. Tam karın germe ameliyatları 3 saatten 4.5 saate kadar süreler alabilmektedir. Bunun yanında mini karın germe ameliyatları ise 1 - 1.5 saat sürebilmektedir.

  Ameliyat Sonrası

  Ameliyat sonrasında hafif bir uyku içinde olursunuz. Anestezi yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başlar. Ameliyattan 1-2 saat sonra tamamen uyanırsınız. 3-4 saat sonra yürüyüp dolaşabilirsiniz. Bundan 1-2 saat sonra ise sıvı gıdaları alabilirsiniz. Ameliyat sonrası karnınız bandajlar içinde olacaktır. Bu bandajların altından çıkan dren adında ince bir tüp vardır. Bu tüp yaranın iç kısmında biriken kirli sıvıları ve kanı dışarı atar. Bu tüp 2 gün yerinde kalacaktır. Bu tüp çıkarıldıktan sonra evinize gidebilirsiniz.

  Detaylar :

  https://karingerme.org/karin-germe-oncesi-ve-sonrasi
  12 Aralık 2016
  #1
 2. Karın Germe öncesi sonrası Cevapları

soru sor

Karın Germe öncesi sonrası