Karın Düzleştiren Yiyecekler

İsimli konu WH 'Estetik Ve Diyet' kategorisinde, .мєℓσ∂у. üyesi tarafından 12 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır. Karın Düzleştiren Yiyecekler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Karın Düzleştiren YiyeceklerKarın şişkinliği sorunu yaşıyorsanız ne yediğinize dikkat etmelisiniz. İşte önerilen 5 yiyecek..

  Bazı besinler vücudunuzda daha uzun süre enerjiye dönüşür ve yaşamınızı uzatmaz. Oysa düz karına sahip olmanın sırrı tüketilen iyi yağlarda gizlidir. Akdeniz kültüründe zeytinyağı sıvı altın olarak bilinir, Aztekler için çikolata önemli, Mısırlı firavunlar için badem kıymeti ve yetiştiği bölgeler için avakado üremeyi temsil eder. Bu yiyecekler tarihte olduğu gibi karın düzleştiren diyetin kalbidir.

  Bu yiyecekleri her öğünde tüketmeniz bel çevresinde toplanan yağları önleyebilir. İşte bel çevresindeki tehlikeli yağları önleyen yiyecekler..

  1. YağlarNe tüketmeli?: Kanola, zeytinyağı, fındık yağı, susam yağı, soya yağı, çiçek yağı , ceviz yağı
  Bu şekilde tüketin: Susam, fındık ya da kanola yağını kızartmalarda, ceviz ya da zeytin yağını tavalarda, çorba ya da ızgara yiyeceklerde, pirinçte ya da makarna da kullanın.

  Deniz ürünleri için zeytinyağı ya da susam yağını tercih edin, yemeklerinizi çiçek yağı, soya yağıyla pişirin, salatalarda zeytinyağı tercih edin. Ölçü olarak 1 yemek kaşığını temel alın.

  2. Kuruyemiş ve diğerleriNe tüketmeli?: Badem, fındık, çekirdek, tahin, ceviz, susamdan hazırlanan tahin

  Bu şekilde tüketin: Bu yiyecekleri sadece atıştırma amaçlı tüketin. Salatanızın üzerine serpiştirin. Balık yada tavuk üzerine isteğinize göre serpiştirebilirsiniz. Ölçü olarak 2 yemek kaşığını temel alın.

  3. AvokadoBu şekilde tüketin: Dilimleyerek salata veya sade olarak tüketebilirsiniz. Ölçü olarak çeyrek fincanı temel alın.
  4. ZeytinyağıNe tüketmeli?: Siyah ya da yeşil zeytin yağı

  Bu şekilde tüketin: Zeytini kahvaltılık ya da atıştırma bir besin olarak tüketin. Pizza, salata, kraker, sandviç ya da diğer yediklerinize ekleyin. Ölçü olarak 10 büyük zeytin ya da 2 yemek kaşığı zeytin ezmesi tüketilebilir.

  5. ÇikolataNe tüketmeli?: Koyu çikolata

  Bu şekilde tüketin: Tüketmek için çıldırdığınızda bar ya da sos olarak tüketin. Ölçü olarak çeyrek fincanı temel alın
  12 Nisan 2012
  #1
 2. Karın Düzleştiren Yiyecekler Cevapları

soru sor

Karın Düzleştiren Yiyecekler

Alakalı Aramalar:

 1. karın kası yiyecekleri