Kardak'ta sessizlik hakim

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 6 Şubat 2017 tarihinde yazılmıştır. Kardak'ta sessizlik hakim hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  BODRUM'a bağlı Gümüşlük Mahallesi'ne 3.8 mil uzaklıktaki Kardak kayalıkları yakınlarında, Türk sahil güvenlik ekiplerinin bekleyişi, bugün de sürdü.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarının geçen pazar günü ziyaret gerçekleştirdiği Kardak'ın çevresinde, Türk sahil güvenlik botları adeta kuş uçurtmuyor. Türk botlarından biri gece ve gündüz kayalıklara 50 metre uzaklıkta nöbet tutarken, askerler dürbünle bölgeyi izliyor. Bölgede bulunan diğer botlar ise Turgutreis'in karşısındaki Çatal Adası ile Gümüşlük önlerindeki Çavuş Adası yakınlarında devriye görevi yürütüyor.

  Öte yandan bugün, Yunanistan'a ait Kalalimnos Adası yakınlarında kayalıklara 1.5 mil uzakta bekleyen Yunan botu, kayalıklara birkaç kez yanaşmak için yönelince Türk botlarının engel olduğu görüldü.

  TÜRK HÜCUMBOTUNU GÖRÜNCE KIPIRDAMADI

  Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Gümüşlük Mahallesi'ne 3.8 mil uzaklıktaki Kardak kayalıkları yakınlarında Yunan botları da bekleyişini sürdürüyor. Kardak bölgesine Türk sahil güvenlik botlarının her gelişinde, karşıdan engelleme yapmaya çalışan Yunan sahil güvenlik botu, bu kez yerinden kımıldayamadı. Saat 16.00'da Kardak kayalıkları yanından geçen TCG 330 borda numaralı 'Kılıç' isimli hücumbotu gören Yunan botu, beklediği Kalalimnos Adası önünden 1 metre dahi hareket etmedi. Kardak kayalıklarına 20 metre mesafeden geçen, yaklaşık 60 subay ve askerin içinde bulunduğu hücumbot, Aydın'ın Kuşadası ilçesi yönüne doğru seyrini sürdürdü.
  6 Şubat 2017
  #1
 2. Kardak'ta sessizlik hakim Cevapları

soru sor

Kardak'ta sessizlik hakim