Karagöz Balığı Karagöz Balığı özellikleri

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Meryyemm üyesi tarafından 25 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Karagöz Balığı Karagöz Balığı özellikleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu paylaşımımda karagöz balığı ve karagöz balığı özellikleri hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Sağlık paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Karagöz Balığı Karagöz Balığı özellikleri ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  karagöz balığının özellikleri karagöz balığı yemekleri yenilebilir balik cesitleri karagöz çeşitleri karagöz balığı faydaları

  [​IMG]

  Karagöz Balığı  Karagöz Balığı çipuranın yakın akrabasıdır.
  [h=3]Karagöz Balığı Özellikleri[/h]
  Yerli bir balık olup elips şeklindedir.Aynı zamanda yassı bir balık olup pulları gümüş rengindedir.Boyları 20 cm ile 50 cm arasında değişmektedir.Yaşam alanı olarak yazları taşlık, yosunluk ve midyesi bol alanları tercih ederler.Kış aylarında ise derin sulara çekilirler.
  [h=3]Karagöz Balığı Çeşitleri[/h]

  • Baltabaş,
  • Sivrigaga,
  • Sargos,
  • Mırmır

  [h=3]Karagöz Balığı Nesıl Yenilir?
  [/h]
  Her mevsimde yenebilen bu balık, özellikle mayıs-temmuz ayları haricinde daha yağlı ve lezzetlidir. Aynen çipura gibi ızgarası, buğulaması, fırını ve çorbası çok güzel olur. 1 kg ve daha büyüklerinin fırını tercih edilmelidir.
  25 Mayıs 2013
  #1
 2. Karagöz Balığı Karagöz Balığı özellikleri Cevapları

soru sor

Karagöz Balığı Karagöz Balığı özellikleri

Alakalı Aramalar:

 1. karagöz balığı su özellikleri

  ,
 2. yenilebilen balık çeşitleri

  ,
 3. karagöz balığı çeşitleri