Kalp Kaslarını Güçlendirmek Kalp Yetmezliğine İyi Gelen Bitkiler

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 15 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Kalp Kaslarını Güçlendirmek Kalp Yetmezliğine İyi Gelen Bitkiler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu paylaşımımda kalp kaslarını güçlendirmek ve kalp yetmezliğine iyi gelen bitkiler hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Sağlık paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Kalp Kaslarını Güçlendirmek Kalp Yetmezliğine İyi Gelen Bitkiler ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  kalp kasını güçlendiren bitkiler kalp yetmezligine bitkisel cözüm kalp yetmezliği bitkisel tedavi kalp yetmezliği bitkisel tedavisi kalp yetmezliğinde bitkisel tedavi

  [​IMG]

  Kalp Yetmezliği İçin Şifalı Bitki Tedavisi  [h=3]Öneriler 1:[/h]

  • Bu kitaptaki idrar söktürücü önerilerde faydalanılrnalıdır. Zira böbreklerden atılan su miktarını arttırmak, akci*ğer ve diğer organ ödemlerini azaltır. Ancak gün aşırı kullanmakta fayda vardır.
  • Bir miktar temizlenip yıkanmış taze yüksük otu yaprağı nemli olarak mikserden geçirilip tülbentin içine bırakılarak sıkılıp özsuyu elde edilir. Bu özsudan yarım çay kaşığı az miktarda suyla birlikte alınır. Kalp yetmezliği için oldukça faydalı bir bitkidir.
  • On tafie taze maydanoz sapı yapraklan ile birlikte, bir lit*re şaraba (kırmızı veya beyaz olması önemli değildir.) eklendik*ten sonra, bir veya iki yemek kaşığı üzüm sirkesi katılıp, kısık ateşte on dakika kaynatılarak üzerine 300 gram süzme bal ilave edilip dört dakika daha kaynatılmaya devam edilir ardından süzülerek içi saf alkolle yıkanarak temizlenmiş daha büyük bir şi*şenin içine dökülerek ağzı sıkıca kapatılıp hava alabileceği yer*lere balmumu dökülerek saklanır. Gerektiğinde günde üç kez ikişer yemek kaşığı alınarak kullanılır.
  • Bir litre suyun içine bir avuç çakal eriği katılıp kaynatıl*masının ardından süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılann*dan yanm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
  • Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış ıspanak katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç Öğün birer çay bardağı içilir.
  • Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay ka*şığı nane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yarım saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
  • Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç armut yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yanm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
  • Bol miktarda magnezyum ve potasyum içerdiğinden bol miktarda muz yenilmesi oldukça faydalı olacaktır

  [h=3]Öneriler 2[/h]
  1
  5 taze yumurta, iyice yıkandıktan sonra kabukları ile birlikte mikserden geçirilir, taze sıkılmış 5 limonun suyu eklenir ve yine mikserden geçirilir. kapalı bir kapta 2-3 saat bekletildikten sonra süzülür, içine yarım kilo şeker eklenir ve eriyene kadar karıştırılır. günde 2-3 likör bardağı içilir. çok uzun süre bekletilirse bakteri üretebilir. şeker hastaları kullanmaz.

  2
  biberiye çayı ve biberiye şarabı kalbi destekler. günde 1-2 bardak çay veya 2-3 likör kadehi şarap içilebilir.

  3
  kalp kaslarını güçlendirmek için, günde 2-3 bardak alıç çayı içilmelidir. olumlu etkisi kesindir. hiçbir yan etkisi yoktur ve sürekli olarak bile kullanılabilir.

  4
  katkısız arı balı, kalp kaslarının güçlenmesinde etkilidir. bolca çilek yenmeli, sarımsak ve soğan ihmal edilmemelidir.
  [h=3]Öneriler 3[/h]
  Terkip 1:

  «Birer bardak oğulotu usaresi içilmeli. Usaresini elde etmek mümkün değilse kurusu kaynatılır, birer bardak ıhlamur gibi içilir»[SUP]40 [/SUP]

  Terkip 2:

  «Ham ipek kaynatılıp birer bardak içilmeli
  15 Mayıs 2013
  #1
 2. Kalp Kaslarını Güçlendirmek Kalp Yetmezliğine İyi Gelen Bitkiler Cevapları

 3. kalp yetmezliği var kalp normal kan pompalama işlemini yapamıyor neyapmalıyım.
  18 Kasım 2017
  #2
soru sor

Kalp Kaslarını Güçlendirmek Kalp Yetmezliğine İyi Gelen Bitkiler

Alakalı Aramalar:

 1. kalp yetmezliğine ne iyi gelir

  ,
 2. kalp yetmezliğine iyi gelen bitkiler

  ,
 3. kalp yetmezliğine iyi gelen yiyecekler

  ,
 4. kalbi güçlendiren yiyecekler,
 5. kalp yetmezligine iyi gelen besinler