Kalbim Sıkışıyor Gibi Oluyor !!

İsimli konu WH 'Uzmanına Sorun' kategorisinde, alert26 üyesi tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde yazılmıştır. Kalbim Sıkışıyor Gibi Oluyor !! hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Öncelikle Merhaba..

Kalbimin üstünde arada sırada olan hafif (sıkışmaya benzer) bir ağrı oluşuyor..Doktora gittiğimde doktor birşeyin olmadığını ama yinede bir uzmana görünmemi söyledi.Gitmeden önce sizlere danışayım dedim..

Cinsiyetim : Erkek Yaş :14
    25 Şubat 2009
  2. Kalbim Sıkışıyor Gibi Oluyor !! Cevapları

3. Göğüs ağrılarının bir çok sebebi bulunmaktadır. Ancak ağrıyı tarif ve ek bilgiler çok önemli. Lütfen şu soruları cevaplayın:
    Yaşınız:
    Cinsiyetiniz:
    Ağrınız ne zamandır var:
    Ağrınızın yeri tam nerede:
    Ne zaman oluyor:
    Ağrı batıcı mı yanıcı mı:
    Ağrınızın yerini gösterirken parmakla mı avuç içi ile mi gösterirsiniz
    Ağrınızda sol kol iç kısmına yayılma var mı:
    sırta yayılım var mı:
    boynunuza yayılım var mı:
    Ağrınızın yemekle ilişkisi var mı:
    27 Şubat 2009
    güler16 bunu beğendi.
  4. valla benimde bazen böyle bir durum oluyor.kalbime sanki birşeyler batırıyorlar gibi acı veriyor nedense doktor(bey-hanım) açıklarmısınız?:alala::alala:
    17 Haziran 2009
  5. yukarıda sorduğum ayrıntıları cevaplayın lütfen
    19 Haziran 2009
  6. Bende 1 2 ay öncesi gittim.
    Sanki kalbim sıkışıyor gibi oluyordu.
    Batma gibide
    Kalp doktoruna gittim.
    Sorunun midede olduğunu söyledi.
    Yani gastrittim.
    Araştırın gastriti. Kalp sancısı da vardır.

Amma tabi doktora gitmeden önce midemde yanma vardı tabi midenizdede bir rahatsızlıktan şüpheleniyosanız gastrit olma olasılığınız yüksek//
    21 Haziran 2009
  7. benimde hep öyle oluyor :(
    22 Haziran 2009
  8. banada oluyo ya:uzgun:
    29 Haziran 2009
  9. Yaşınız:14
    Cinsiyetiniz:E
    Ağrınız ne zamandır var:Çok Uzun Zamandır
    Ağrınızın yeri tam nerede:Göğüs Kafeslerimin Ortasında
    Ne zaman oluyor:Belli Olmuyor
    Ağrı batıcı mı yanıcı mı:Batıcı
    Ağrınızın yerini gösterirken parmakla mı avuç içi ile mi gösterirsiniz:Parmak
    Ağrınızda sol kol iç kısmına yayılma var mı:Yok
    sırta yayılım var mı:Yok
    boynunuza yayılım var mı:Yok

Lütfen Cevaplayın
    11 Temmuz 2009
  10. Şikayetiniz iki nedenden olabilir:
    1. Kas ağrısı:
    Kas ağrısı; çok terleme ve soğuma yaşanan ortamlarda oluşan ve hareketle artan ağrılardır. Ağrı kesicilerle geçer
    2. Mide problemleri (gastrit veya ülser gibi)
    Yemek yendiğinde ağrı oluşuyorsa ve yemek borusundan yukarı yanma hissi , ağza acı su gelmesi oluyorsa hazımsızlık, gastrit ve ileri aşamada da ülser olabilir.
    Ağrı açken geliyor, gece uykudan uyandırıyorsa öniki parmak barsağı ülseri olabilir.

Bu nedenle muayene olmalı ve tedavi sonrası izleminiz yapılmalı.
    Geçmiş olsun
    13 Temmuz 2009
  11. Lütfen benim sorumuda karşılarmısınız benimde aynı sorunlarım var verdiğiniz soruların cevabı ise:
    Yaşınız:15
    Ağrınız ne zamandır var: 2 GÜN (ESKİDEN AYDA 1 HAFİF BİR DARALMA OLUYORDU)
    Ağrınızın yeri tam nerede:SOL AKCİVERİN ALTINDAN
    Ne zaman oluyor: ARADA SIRADA
    Ağrı batıcı mı yanıcı mı:BATICI
    Ağrınızın yerini gösterirken parmakla mı avuç içi ile mi gösterirsiniz:PARMAK
    Ağrınızda sol kol iç kısmına yayılma var mı:YOK
    sırta yayılım var mı: YOK
    boynunuza yayılım var mı: YOK

BİRAZ KİLOLUYUM AMA AĞRIM OLDUĞUNDA YEMEK YEMEK İSTEMİYORUM SANIRIM PİSİKOLOJİ BENİMDE ARADA SIRADA AĞZIMA ACI BİR SIVI GELEBİLİYOR

lÜTFEN CEVAP VERİN

ANNE TARAFINDAN DEDEM KALP HASTASI GENETİK BİR KALP RAHATSIZLIĞI OLMASINDAN KORKUYORUM. ANNEMDEDE BİRAZ MİDE RAHATSIZLIĞI VAR
    5 Eylül 2009
  12. Tarif ettiğiniz şekliyle bu ağrı kas kaynaklı ağrıya benziyor. Kalp açısından endişelendirecek tipte görünmüyor. Çok rahatsız ediyorsa muayene olarak birkaç tetkik yaptırmakta fayda var. Ancak ön planda kas ağrısı gibi.
    5 Eylül 2009
  13. Eger saglık sorununuz yok ise heyecandan dolayı bir sıkışma olabilir.Buna gaz sancısı neden olabiliyor :)
    5 Eylül 2009
  14. Teşekürler
    5 Eylül 2009
  15. şimdi fark ettim ağrı sol omuzuma da vuruyor
    6 Eylül 2009
  16. aynu aynıı bende var :D babannem gibioldu ama gerçek bendede var o agrı arda oluo bi kere çok fazla oldu kalbime çarpıntı geldi ölüorum sandım ama iki tık tık dedi geçti ....
    7 Eylül 2009
  17. Yaşınız:21
    Cinsiyetiniz: erkek
    Ağrınız ne zamandır var: 4 gündür
    Ağrınızın yeri tam nerede: kalp tarafında
    Ne zaman oluyor: otururken, yan yatarken,
    Ağrı batıcı mı yanıcı mı: genelde sıkışma, arada da yanıcı
    Ağrınızın yerini gösterirken parmakla mı avuç içi ile mi gösterirsiniz: avuç içi
    Ağrınızda sol kol iç kısmına yayılma var mı: yok
    sırta yayılım var mı: yok
    boynunuza yayılım var mı: yok
    Ağrınızın yemekle ilişkisi var mı: tam olarak dikkat etmedim.ama örneğin şuanda henüz kahvaltı yapmadım oturarak yazıyorum bu yazıları ve sıkışma var şuan ..

lütfen cevaplayın
    15 Eylül 2009
  18. konuyu açtım ama cevap bile vermedim üzgünüm .

Yaşınız: 14
    Ağrınız ne zamandır var: Küçüklüğümden Beri
    Ağrınızın yeri tam nerede: Kalp ' in bulunduğu yerin üstünde
    Ne zaman oluyor: Belli olmuyor
    Ağrı batıcı mı yanıcı mı:Batıcı
    Ağrınızın yerini gösterirken parmakla mı avuç içi ile mi gösterirsiniz : Avuç içi
    Ağrınızda sol kol iç kısmına yayılma var mı: Sol kola yayılma yok fakat sol tarafımda olan ağrı bazende sol tarafta oluyor.
    sırta yayılım var mı: yok
    boynunuza yayılım var mı: yok
    Ağrınızın yemekle ilişkisi var mı:yok

Kalbi saran kaslarda bir problem olabilir mi ? Anasınıfında iken bu ağrı yüzündende girmiştik . Kalp atışları normal , ağrı olduğu zaman nefes alıp verişimde sorun olmuyor . Ağrıyan yerimin etrafında bulunan kasları ovduğumda ağrıyor . Belki çok bilgisayar başında kalmam , öğrenci olduğum için sırada biçimsiz oturduğumdan boynumda çok ağrımakta .
    25 Kasım 2009
  19. ağrı tarzınız kalp ağrısına benzemiyor. Kas ağrısı olabilir. Göğüs kasları zaman zaman ağrıyabilir ve çoğu insan kalp ağrısı zanneder.
    Kalp kaynaklı bir ağrının çocukluğunuzdan beri başka belirtiler vermesi gerekir. Mesela: Bayılma, morarma, çarpıntılar, efor kaybı , sık baş dönmeleri gibi
    30 Kasım 2009
  20. Merhaba, bende kalbimden rahatsizim uzun zamandir uzatmadan verdiginiz sorulari cevaplayim, ve ufak bir özet geçeyim.

Yaşınız: 16
    Cinsiyetiniz: E
    Ağrınız ne zamandır var: Yaklasik 2 Yildir
    Ağrınızın yeri tam nerede: Tam kalbimin üzerinde.
    Ne zaman oluyor: Hergün
    Ağrı batıcı mı yanıcı mı: Batici
    Ağrınızın yerini gösterirken parmakla mı avuç içi ile mi gösterirsiniz : Avuç içi
    Ağrınızda sol kol iç kısmına yayılma var mı:
    Evet
    Sırta yayılım var mı: Evet
    boynunuza yayılım var mı: Evet
    Zannetmiyorum..

Dipnot: Yaklasik 3 yildir sigara kullaniyorum. Genellikle bu agrilar yemegimi yiyipde sigarayi içtikden sonra ortaya çikiyor, ve bazen oluyor ki nefes alamayacak hale geliyorum sanki kalbime hançer saplanmis gibi hissediyorum.. 1-kaç dakika içerisinde bu sanci ; boynuma belime ve dosume yayiliyor.. 1-2 saat sirtimin uzerine yattigimda tekrar normale dönüyorum...

Simdiden tesekkür ederim..
    18 Aralık 2009
  21. Kardiyologtan yardım almalısın,ayrıca göğüs hastalılkarı uzmanın da sana yardımcı olacağını düşünüyorum.Ancak en başta sende var olan bir risk faktörü var ki buda sigara,sigara vücutta damaar sistemini etkilemekte ve buna bağlıda mide,barsaklar ve kalp damar sisteminde sıkıntılara sebep olmaktadır.Ben en başta sigarayı bırakmakla işe başlamanı tavsiye ederken yukarıda sıraladığım uzman hekimlere de görünmenin faydalı olcağına inanıyorum.geçmiş olsun.
    20 Aralık 2009
soru sor

Kalbim Sıkışıyor Gibi Oluyor !!

Alakalı Aramalar:

1. kalbim sıkışıyor

,
  2. kalbim sıkışıyor gibi oluyor

,
  3. kalbimin altı sıkışıyor

,
  4. kalbin sıkışır gibi olması,
  5. kalbim sıkışıyor ne yapmalıyım