Kahramanlar, teröristlerin inlerine giriyor

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 22 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. Kahramanlar, teröristlerin inlerine giriyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca 6'ncı Sınır Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı askerler, bölgede teröristlere yönelik operasyonlarına devam ediyor. Bölgedeki zorlu arazi şartlarında askerlerin ağır silah ve mühimmatları katırlarla taşınırken, keşif faaaliyetleri ise drone tarafından yapılıyor.


  Yüksekova'ya yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan ve bugüne kadar hep PKK'lı terröristlerin yaptığı eylemlerle gündeme gelen Dağlıca bölgesindeki operasyonlar ararılıksız sürerken, yüksekliği 2 bin 500 metreyi bulan bölgenin hakimiyeti artık tamamen Mehmetçiğin elinde bulunuyor. Hakim noktalara üs bölgelerinin kurulduğu bölgede, Mehmetçik gece gündüz el tetikte teröristleri adım adım takip ediyor. Mağaralar ise didik didik kontrol edilip, imha ediliyor. Dağlıca bölgesine giderek Mehmeçiğin yaptığı faaliyetleri görüntüledi.

  Dün gece de sarp kayalıkların ve mağaraların yoğun olarak bulunduğu Beytepe'ye operasyon gerçekleştirdi. Isıya duyarlı termal kameralar tarafından mağaralar bölgesinde görüntü alındı. İlk olarak mağaraların bulunduğu bölge Dağlıca Taburu'nda konuşlu ağır silahlar tarafından ateş altına alındı. Gece atışlarının ardından askerler sabahın erken saatlerinde bölgeye operasyon için intikal etti.

  ASKERLERİN AĞIR YÜKLERİNİ KATIRLAR TAŞIYOR

  Dağlıca Taburu'nda görev yapan tim, şafakla birlikte gece atışlarının yapıldığı mağaraların bulunduğu bölgeye intikal etti. Zorlu arazi şartlarında askerler mağaralar bölgesine yaya olarak intikal ederken, askerlerin ağır silah ve mühimmatları ise katırlarla taşındı.

  DRONE İLE MAĞARANIN GÖRÜNTÜSÜ ALINDI

  Bölgeye ulaşan askerler ilk olarak mağara çevresinde el yapımı yapımı patlayıcı kontrolü yaptı. Mağara girişi için de drone kaldırılarak keşif yapıldı. Drone tarafından mağara girişine ait yerin görüntüsü, taburdaki harekat merkezinde görevli askerler tarafından incelendi ve operasyon için düğmeye basıldı.

  TERÖRİSTLERİN TEKRAR MAĞARALARDA KONUŞLANMASINI ÖNLÜYORLAR

  Mağara girişine gelen askerler, ilk olarak roket atar ve bombaatarlar ve el bombaları ile mağaraya atışlar yaptı. Daha sonra mağaranın sağ ve sol tarafına konuşlanan askerler kontrollü bir şekilde mağaranın içine girdi. Mağarada yapılan aramalarda faaliyetlerinde terörist unsurlara rastlanmadı.

  Askeri yetkililer, Dağlıca bölgesinde mağaralarda teröristlerin tekrar konuşlanmasını engellemek amacıyla operasyonların aralıksız sürdüğünü söyledi.
  22 Haziran 2017
  #1
 2. Kahramanlar, teröristlerin inlerine giriyor Cevapları

soru sor

Kahramanlar, teröristlerin inlerine giriyor