Kahraman Tazeoğlu şiirleri

İsimli konu WH 'Aşk & Sevgi' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 11 Eylül 2011 tarihinde yazılmıştır.

1. [​IMG]

Sevmek hep böyle midir sende ?
    Bir öncekini dağlayıp, bir sonrakine ağlar mısın hep?
    ..
    Benim için kaybedilmiş ne varsa
    Hepsi sendin
    Her şeydin
    Her şeyimi kaybettim...
    Şimdi tek bir geceyle HERKESSİN sen !
    ....
    Oysa AŞK,
    Biniyle bir defada ölmek yerine
    Seninle bin defa ölmekti bende !

:

27 Eylül 2011
  2. [​IMG]

Ne kadar benzemesem de ona, hiçbir zaman beni onun yerine koyamasan da,

Unutamayacaksın beni,
    Çünkü gelen gideni özletir aşkta..
    29 Eylül 2011
  3. ''Ne kadar acıdır bilir misiniz ''ara duygularda'' yaşanmak. Günler geçmiştir. İçinizden terk ettiğiniz kişi, sizden daha acımasız davranarak sizi gerçekten terk etmiştir. Ve siz çok sonra anlamışsınızdır; ne unutulacak kadar nefret edilen, ne hatırlanacak kadar sevilen biri olduğunuzu. Hep ara duygularda sevilmişsiniz meğer. Ne çok önemli ne de çok önemsizsiniz. Ne varlığınız bir fazlalıkmış, ne yokluğunuz bir eksiklik. Özdemir Asaf'ın dediği gibi ''Herkes herkesi seviyor/herkes de başka türlü seviyor'' işte bende böyle sevilmişim. Ara duygularla... ve terk edilmişim. Ne pişmanlık duyulmuşum, ne küfür edilmişim. Hep sevilme numaralarında, bulunmamak üzere aranmışım. Nefret bile edilmemişim. Oysa biraz nefret edilsem, ''Nefrette bir duygudur ve sevilmekten gelir'' diye avutacağım kendimi. Halbuki yanılgımmış, geç anlamışım. Yangınımmış, hala seviyorum. Yangınmış, beni de içine almış...

Kahraman Tazeoğlu'nun b'AŞK'a adlı kitabından...
    30 Eylül 2011
  4. muthiş bu şiirleeer :)
    1 Ekim 2011
  5. Sen yoktun,
    Hiç olmadın
    Ve ben olmayışına aşıktım, hepsi bu...
    1 Ekim 2011
  6. Bu adama hastayım
    1 Ekim 2011
  7. Yalnızlık, söylediğin her sözü aklımda tutmak, seni hiç unutmamışken her defasında yeniden yeniden hatırlamak, geceleri terk edip, sabahları kapına sığınmak ve gittiğini bile bile “inançsızca” dönmeni beklemektir...

Kahraman Tazeoğlu'nun eyvALLAH adlı kitabından...

Bir “amacın” çemberi içinde başlayan aşk, amacın çemberini delmeye zorlarsa, bitmese bile bitirilirdi. Sen üstün gördükçe her şeyden aşkı ve amaç hayatımın merkezine iyice kazırken kendini, vazgeçemeyeceğimi de görebilseydin keşke. Benim keşkelerim olmazdı senden önce. Bana önce keşkeyi öğrettin. Daha kalsam pişmanlığı belleyecekti dilim. Gittim ve ne keşkeliyim ne de hayıflı…

Kahraman Tazeoğlu'nun SUSACAK VAR adlı romanından...

Yaklaştım, yüzünün bana bakmayan yanına usulca haykırdım; seni seviyorum... Gözlerini kapadı. Tebessüm yoktu dudaklarında. Eğdim içimi de içer gibi yeminimi yineledim sözümü; seni seviyorum...

"Kahraman Tazeoğlu'nun susacak var adlı romanından"

Beni eski bir yarayla aldattığın gün anladım aslında seni ne kadar da çok sevdiğimi. "Sevmeseydim gitmezdim" dediğimde ne çok istedim seni sevmemeyi ve yanında daha çok kalmayı.

Kahraman Tazeoğlu-susacak var!

"Anladım, ihanete uğrayan hiçbir aşk, uğratanını terk etmiyor."

Kahraman Tazeoğlu'nun ARAZ romanından...

Bir sayfa aç!
    Kendini kendine sakla bu gece. Ama en çok bu gece...
    Onu, onları ve beni unut!
    Ama…
    Unutma! seni, içimi çürütürcesine özlediğimi!
    Unutma! seni, içimi tazelercesine sevdiğimi...

Kahraman Tazeoğlu-SUSACAK VAR

Gördüğüm yüzünüze, suların durgunluğunda bakmışım meğer. İlk gel-git’te gideceğinizi bildiğim halde. Kandım gelmenize. Kopardığım ilk fırtınada gittiniz, gelen dalganın gitmesini beklemeden gittiniz! Her şeyinizi alıp da gittiniz. Hiç gelmemiş gibi, gittiniz!

Kahraman Tazeoğlu'nun SUSACAK VAR romanından

"Sen bu aşkın sahibisin, nöbetçisi değil! Ummaktan yorulmadan beklemelisin. Çünkü uzaklıklar çoğaltırken, dokunmalar azaltır bizi..."

Kahraman Tazeoğlu'nun son kitabı Kayıp Yüzyılın Prensesi'nden...

"Kimseyi bir başkası gibi sevmemeli insan. Çünkü kimse bir başkası değil."

Kahraman Tazeoğlu'nun Kayıp Yüzyılın Prensesi adlı son kitabından...

.../Oysa varsan vardı aşk ve yoksan yoktu her şey. Ve her şey en çok sen yokken hiçbir şeydi...”

bAŞKa-Kahraman Tazeoğlu

İşin kolayına kaçmaktır birinin uğruna ölmek. Seviyorsan, onun için yaşamalısın. Uğruna kavgalara girmelisin. Ölümlere gidip gelmelisin. Yeter ki karşında uğruna ölünmeye değecek kadar büyük seveceğin biri olsun...

bAŞKa-Kahraman Tazeoğlu

“Severken"biz", giderken"sen" ve "ben", kalırken iki "aşk yoksunu".
    bAŞKa-Kahraman Tazeoğlu
    Yolumdan dönemediğim için değil, seninle hiçbir yolda yürüyemeyeceğimi bildiğim için gidiyorum. Yeryüzünün bütün aşkları senin ve beni unutabilirsin!

Kahraman Tazeoğlu'nun SUSACAK VAR isimli romanından...

Mutlu yalnızlıkları vardır ömrün. Bu iki ters kavram birbirini öldürmeden yaşatır sizi. Günler daha uzun sürer, an'lar daha kalıcı... Yalnızlıktasınızdır! Ama ne bir gidenin ardında bıraktığı kadar ağlamaklı ne de bir gelenin, gelirken getirdiği kadar eğreti...

Kahraman Tazeoğlu'nun susacak var adlı romanından...

"En kolay olanıdır gitmek!" "Gitmek hiçbir şeyi bitirmez. Aksine durur da yaşar gibi her şey. Gidene değil, kalana yoldaş anıları vardır, ayrıntıları vardır aşkın en gerisinde." "Gittiğimi çok sonra anlayacaksın. Şimdi uğurluyorsan, sende kalan yanlarıma güvendiğin içindir!"...

Kahraman Tazeoğlu-Susacak Var

Yağmurun sesini açmakla, iç kanamamdaki çığlığı bastıramazsın. Ben seni baharıma yaprak değil, yapraklarıma bahar bildim. Terimi gözyaşımla sildim. Ama şimdi her aşkın başı sanırken, yangında son kurtarılacak olarak buldum kendimi. Elini sol dikişten sızan kanıma ban. O zaman anlarsın sana nasıl kanadığımı. Sen ki nice nice yardan adamlar erittin. Nice aşkların alfabesini değiştirdin. Anlarsın gerçek seveni. Var gitme…

Kahraman Tazeoğlu'nun bAŞKa adlı kitabından...

''şimdi ne bugünsün, ne de yarın.. olsa olsa sadece bir yarım, ya da eksilen yanım...''

Kahraman Tazeoğlu'nun BENİ SUSARKEN BÖLME adlı kitabından...
    2 Ekim 2011
  8. -Onu unutmayı hiç düşündün mü?

-Ne oldu? Düşünüyorsun galiba?
    -Düşünmek değil, yapmak zor. Becerebileceğimi sanmıyorum. İstemiyorum da zaten.
    -Teşebbüs et! Hem kendini denemiş olursun.
    -Bilmem. Sırf merak için bunu deneyebilirim.
    -Hemen başlamalısın bence.
    -Olmayanı unutmak nasıl olacaksa…

Kahraman Tazeoğlu'nun son kitabı Kayıp Yüzyılın Prensesi'nden...
    3 Ekim 2011
  9. ../en okunaklı yeriydin alınyazımın
    gizleyemedim.

ben bu şehirde en çok seni sevdim...
    4 Ekim 2011
  10. İnsan bazen olana değil de olmayana ağlar.

Var mısın gerçekten? Varsan yokluğun neden burada?
    8 Ekim 2011
  11. Zaman zaman sana acı sözler söylemiş olabilirim. Ama bunlar hep senin iyiliğin içindir. Bilirsin dost hep acı söyler. Bir diğerinin hayatını sırtlanmanın gereğidir bu.
    Sana rağmen, senin için kırabilirim kalbini…
    Bazen doğrular mutluluk getirmez. İnsan bir yanlışı, içinde kendi doğrusu yapabilir ve böylece hayata tutunabilir.

Unutma çorbayı güzelleştiren ekmeğin bayat olmasıdır bazen…
    10 Ekim 2011
  12. Zaten bütün aşklar hayallerden başlamaz mıydı? Ya hayal ettiğin aşkı bulacaksın ya da bulduğun aşkı hayallerine uyduracaksın. Hayalin bittiği yerde gerçekler başlamayacak mıydı bir gün? O halde kırıldığı yere kadar sürsündü bu camdan rüya… nasılsa bir hayalde yaşamak, bir hayaletle yaşamaya dönüşecekti zamanla.
    13 Ekim 2011
  13. Ve gittin.
    Sadece bitti dedin.
    Fazlasına gerek yoktu zaten.
    Herkes anlamak istediğini anlardı degil mi?
    Ama inan hiçbir şey anlamıyorum.
    Sana lanetler mi yağdırmalıyım, yoksa yolun açık olsun mu demeliyim?
    Yok bu çok fazla, dilerim Allah'tan bensiz gittiğin hiçbir yol açık olmasın!
    Sensiz aldığım nefes nefes değilken, bensiz aldığın nefes nefes olmasın.
    Yok bu da çok fazla.
    Ben kıyamam ki sana.
    18 Ekim 2011
  14. Katran karası geceler vardır, seni bağırına basmıştır.! Kalemi ele aldırır, yazdırır, çizdirir.. Ama ne birşey değişir, ne yeni gündeki güzellikler için haber verilir.!

Gecem soğuk_!

Odam sensiz_!

Ümitler bitmiş_!
    19 Ekim 2011
  15. Ağrıyı içimde tutuyorsam hep;
    Hasmımla savaşımı göremesin diyedir düşmanlarım.
    Bu yüzden ben yokluğunun varlığına sığınarak da yaşayabilirim böyle.
    İnsanın içi ağrır mı hiç?
    Bu yüzden ağrıyor işte. . .

BENİ SUSARKEN BÖLME adlı kitabından...
    21 Ekim 2011
  16. [​IMG]

Çok sevdim onu.. Adam akıllı bekledim beklemekse.. Sabretmekse insana yakışmazdı benim sabrım..

Canım yandı ne tatlı dedim verdiği acı.. Doyulmaz hazları taddırırken bana kendimde değildimki tadına varayım..
    14 Şubat 2012
  17. ‎-
    Neden Sonra Farkına Varıyor İnsan ;
    Ayağına Takılan Bütün Taşları Yoluna Kendi Döşediğinin ? ..
    16 Şubat 2012
  18. Gökte ararken yerde bulduğum olmadı hiç..! Ama yerde bulup göklere çıkardığım çok oldu..
    16 Şubat 2012
  19. Çok mu acıttı seni karşılık istemeyen aşkım; ki bu kadar haince oldu git’in? Neydi sana bu kadar ağır gelen; ben mi, sevgim mi? Oysa ben sana bakınca kendi hayallerimi görüyordum. Benim kaderim senin alnında yazılıydı. Ama sen bilmiyordun, anlamıyordun. Kalpçeden anlamıyordu senin dilin. Ben severken konuşmazdım ki sevgili; aşka bir bıçak gibi insin istemezdim yanlış anlaşılacak sözlerim…

BAMBAŞKA
    17 Şubat 2012
  20. Bugün senin için birşey yapmıyorsam, dün elimden geleni yaptığım içindir...
    17 Şubat 2012
soru sor

Kahraman Tazeoğlu şiirleri

Alakalı Aramalar:

1. bugün senin için birşey yapmıyorsam dün elimden geleni yaptığım içindir kiyisizlar

,
  2. kahraman tazeoğlu şiirleri