KADINLARI KORKUTAN CİNSEL İSTEKSİZLİKLER

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, elem26 üyesi tarafından 8 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. KADINLARI KORKUTAN CİNSEL İSTEKSİZLİKLER hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. KADINLARI KORKUTAN CİNSEL İSTEKSİZLİKLER


  Eşinizle yatağa sadece uyumak için giriyor ya da sevgi sözcükleri yerine sessizliği yatağa taşıyorsanız, cinsel hayatınızdaki problemler ilişkinizi ele geçirmiş demektir. İlişkiniz serbest bırakmakta geç kalmamalı ve bir an önce cinselliğinizi özgürlüğe kavuşturmalısınız.

  İlişkinizin ilk günlerinde yatağa kadar bekleyemez, bir bakışla kendinizi eşinizin kollarında bulurdunuz. Şimdilerdeyse cinsellik sadece arada bir yapılması zorunlu bir alışkanlık haline geldi. Bu hikâye size bir yerden tanıdık mı geliyor? O zaman siz de cinsel isteksizlik sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. Uzun süreli ilişkilerin en büyük sorunlarından biri olan cinsel isteksizliğin birçok nedeni olabilir. Önemli olan, bu nedenleri bulmak ve sorunu çok geç olmadan ortadan kaldırmaktır.

  İlişkide Uyum ve Çekici Bulma Önemli

  İsteksizliğin, kişiye göre değişen farklı sebepleri vardır; tıbbi, psikolojik ve farmakolojik (ilaç ya da madde kullanımına bağlı) faktörlerin bir etkendir. Kadınlarda, özellikle ilişkide anlaşmazlık varsa cinsel sorunlar da beraberinde geliyor. Kadın eşini, fiziksel olarak çekici bulmuyorsa ya da duygusal açıdan ilgisi-sevgisi azalmışsa, ona karşı arzu duymaz ve bu durum da cinsel isteğin kaybolmasına yol açabilir. Uyarılma ve orgazm evresinde, erkekten kaynaklanan özellikle erken boşalma gibi nedenler kadını cinsellikten soğutabilir.

  Ağrılı İlişki Etkiliyor

  Kadınlarda organik sebebe bağlı (östrojen eksikliği, menopoz, , vajinal enfeksiyon gibi) ağrılı ilişki de kadının eşinden uzaklaşmasına neden olur. Hamilelik ya da cinsel yolla bulaşan hastalık kapma korkusu da diğer bir isteksizlik nedenidir.

  Erkeğin Cinsel Performans Israrı Kadını Seksten Soğutuyor

  Çocukluk döneminde yaşanmış travmalar, kötü deneyimler ya da aile tarafından aşılanmış cinsellik karşıtı tutum, isteksizliğe hatta vajinismusa sebep oluyor. Çiftler arasında cinsel ilgi balonundan bir dengesizliğin olması durumunda ortaya çıkabilen, erkek tarafından dayatılan ısrarlı cinsel performans baskısı da, kadında azalmış cinsel istekle sonuçlanabilir. Bunların dışında istek azlığı; kronik stres, anksiyete ve depresyona bağlı da olabiliyor.

  Erkekte Performans En Önemli Etken

  Erkeklerde cinsel isteksizliğin nedeni 'performans anksiyetesi' olarak da tanımlanan, başarısız olma kaygısıdır. Bunun altında yatan sorunsa çoğu kez ereksiyon kusuru ya da erken boşalma problemidir.
  www.estrogenolit.net

  Kadınlarda Cinsel İsteksizlik (Orgazm Olamama)


  Yaşamda kalabilmek yani ölmemek için doğuştan var olan bazı yeteneklerimiz ve hislerimiz vardır, bunlar sonradan öğrenilmez, değiştirilemez şeylerdir. Hayvanlarda bunlara iç güdü diyoruz, insanlardakine ise dürtü ismini veriyoruz. Dürtüler bilinçaltından gelir. Çok kabaca bir örnek verirsek yeni doğmuş bir bebeğin meme emmeyi bilmesi veya acıkınca ağlaması bir dürtüdür. Evet cinsellikte bir dürtüdür, hayatın ve de neslin devamını sağlamak için var olan bir dürtüdür. Ama cinsellik ikincil-ikinci sırada bir dürtüdür.Birincil dürtüler kişinin o gün için yaşamda kalmasını sağlayan dürtülerdir ki; bunlar yemek yemek, su içmek, uyumak gibi yapılması gereken yapılmazsa kişinin hayatını kaybetmesine neden olacak dürtülerdir.Canlıların hayatta kalmaktan haz duyduklarını ve her şeyi bunun için yaptıklarını biliyoruz.Ama gerçek olan bir şey var,oda her canlının sonunda öleceği,ama biz yaşamaktan bu dünyada olmaktan mutluyuz ve daha uzun kalmak istiyoruz,bunun için ne yapabiliriz.Yapabileceğiniz tek şey ama tek şey bir şeyler üretip sizden sonraya bırakmak ,bununda en doğru,basit vede tatminkar yolu bedeninizden bir parça üretmek ve bunu sizden sonraya bırakmak yani çocuk sahibi olmaktır.Başlıca psikolijik kaynaklı olabilir bu isteksizlik.Çevrenin baskı ve düşüncelerinden de etkilenebilirler.Eşiyle güven problemi yaşamış olabilir bu sebepten dolayıda isteksizlik doğmuş olabilir.Herhangi bir ilaç alıyorsada sağlık sebebi nedeni ile yan etkileri seks hayatınızı bitirebilir. Fiziki olmayan nedenler arasında, eşle anlaşmazlık (uyumsuzluk) çok görülen bir nedendir,

  Erkek partnerinin erken boşalması ile de kaynaklanabilir.Kadınların ilerleyen yaşları ile menopz dönemi dediğimiz bir evre geçirdikleri için isteksizlik görülmüştür.Erkek partnerin eşine yatak odasında zorla ilişki teklif etmesi kadını

  Hoşnut etmez ,aksine rahatsız eder ve büyük sorunlar çıkartmaktadır.Uzman doktorlar tavsiyesi ile bu sorunlar eşler arasındaki sorunu bi nevi çözmeye yardımcı olmaktadırlar.
  www.estrogenolit.net
  8 Aralık 2016
  #1
 2. KADINLARI KORKUTAN CİNSEL İSTEKSİZLİKLER Cevapları

soru sor

KADINLARI KORKUTAN CİNSEL İSTEKSİZLİKLER