Kadınlarda Makyaj Tutkusunun Sebepleri

İsimli konu WH 'Makyaj, Saç Ve Cilt Bakım' kategorisinde, Sibel Çiçekçi üyesi tarafından 25 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır. Kadınlarda Makyaj Tutkusunun Sebepleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Her insan güzel olmak ve güzel görünmek ister. Kadın erkek fark etmeksizin her insanın içinde yatan güzel olma arzusu, kadınlarda erkeklere oranla bir tık daha fazladır diyebiliriz. Bunun sebebi de kadına dayatılan güzellik algısı. Kadının varoluşundan itibaren kendisiyle adeta bütünleşmiş bir sıfat olan güzellik kavramı, günümüzde sosyal medyanın da etkisi ile birlikte, daha tutkulu bir hal almaya başlamıştır.

  Makyajın ortaya çıkması da tam olarak güzel olma arzusunda ileri gelir. Daha önceleri yalnızca özel günlerde yapılan makyaj, günümüzde bir ihtiyaç halini almış durumda. Kullanılan makyaj malzemelerinin kaliteli ve iyi olması cilde zarar vermemesi açısından önemlidir. En iyi kapatıcı, en iyi fondöten, en iyi rujun kullanılması cilt sağlığı açısından önemlidir.

  Kullanılan makyaj malzemelerinin kaliteli olması, makyajın yüzde daha doğal durmasını sağladığı için de dikkat edilmesi gerekilen bir noktadır. En iyi kapatıcı üründen en iyi göz kalemi ürününe kadar her kadın kullandığı makyaj ürününün en iyi olmasını ister. Çünkü en iyi ürünlerle yapılan makyaj çok daha kaliteli görünüm sağlar.

  Şimdilerde makyajlı olmak bakımlı olmakla aynı anlamı taşır. Her kadın bakımlı olmak ve bakımlı görünmek ister. Kadınlar hem erkeler tarafından hem de kendi cinsleri tarafından dikkat çekmek ve güzel görünmek isterler. Makyaj ise günümüzde güzel görünmek isteyen hemen herkesin başvurduğu yöntemlerdendir.
  25 Ekim 2017
  #1
 2. Kadınlarda Makyaj Tutkusunun Sebepleri Cevapları

 3. belki sen haklısın
  26 Mayıs 2020
  #2
soru sor

Kadınlarda Makyaj Tutkusunun Sebepleri