Kadın!

İsimli konu WH 'Güzel Sözler & Hazır SMS' kategorisinde, alemisir üyesi tarafından 13 Kasım 2012 tarihinde yazılmıştır. Kadın! hakkında bilgi ve tartışmalar.

  1. Güzel, anlamlı ve dikkat çekici ilgi odağı olunması gereken kelimelerin yan yana geldiği sözler var, yazının içinde. Evet, bu âlem-i dünya da olan her şeyin bir sonu ve sadece ön eleme, deneyim (öteki âlem için) iyi bilip, iyi anlayıp ve sadece görünürde ki, fiziki ve maddeten güzel olana aldanmamanın gerektiğini bilmeliyiz. Bir de şu dünyada, görünmeyen fakat haberi verilen ve okuyup da anlamamız için bize indirilen kitabımızda (sınav için iyi okuyup çalışmamız gereken) ki, konuları anlayarak ve düşünerek iyi kararlar vermeliyiz. İşte! Hayat ve içindeki yaşam budur ve böyle olmalıdır. Maalesef en güzel ve en değerli olan varlık (Kadını) bunu bizler yanlış anlayıp, görüp (şeytana bir fırsat vererek) onu hep üzerek, kullanarak ve ikinci plân da olmasını sağladık. O değerli varlık olan kadını (sonrada annemiz olan) arkamızdan yürümesini ve hatta onun üzerinden nice, nice dolaplar çevirerek ondan faydalanmayı ve onu paylaşmak için; devletler yıkmak, insanlar öldürmek, farklı görünmek ve her türlü yalan dolan ile işler çevirdik durduk. İnsan şaşıyor bazı şeyleri görünce; hayvanlar bile kendi âlemlerinde, zamanı gelince eşleşmek için birbirleriyle kıyasıya ve öldüresiye, hatta etraflarındaki tehlikeleri bile görmeyip hiçe sayarak bir dişi için dövüşüyor ve mücadele ediyorlar. Onlar hayvan (biz insanız) ve onlar ile aramızdaki fark, onlar zekâlarını kullanarak hangi konuda ne yapmaları gerektiği fikir üretemezler ve yoktur. Yani zekâlarını kullanarak; düşünce, fikir üretme ve bir şey yapma becerileri doğalarında yok. Ama biz insanlar, neden ve niçin zekâmızı ve fikrimizi bir kenara atarak çok yanlışlara; ya ev sahipliği yapıyoruz, ya da suçlu durumuna düşüyoruz. Buda bence çıkmak için ya da inmek için kullandığımız, basamaklardan bazılarının kırılmasına neden olup, dibi görünmeyen bir kuyuya düşmek gibi tehlike içeriyor.


    Kadın; (Ona zenginlik için bir kadınla evlenebilir, ama para yok olacak. Onun güzelliği için bir kadınla evlenebilir, ama güzellik solacak. Ona güç için bir kadınla evlenebilir, ama güç yok olacak. Ama Allah'tan korkan dindar, Salih kadınla evlenirsen, seni onurlandıracak, seninle olmak, şefkatli olmak ve size yakın Allah (c.c) almak için yardımcı olacaktır. Sizin aşk hikâyesi sonsuza dek sürecek. Bu hayatı başlayacak ve ahrette, İnşallah devam edecek.) işte! Kadını böyle bilip, tanıyıp, onu iyi ve ona göre sevmeli ve saymalıyız. O bizim hem kadınımız, hem annemiz ve hem de anneannemizdir. Allah tüm kadınlarımızı sevmemiz ve saymamız için bize daha çok yardım eylemesi dileğim ile..! Size yazınız için gönülden teşekkürlerimi arz ederim ve saygı dolu selâmlarımı sunarım!


    Alem-i Sır

    13 Kasım 2012
    #1
  2. Kadın! Cevapları

soru sor

Kadın!