Kabızlık İçin Bitkisel Çözümler

İsimli konu WH 'Şifalı Bitkiler' kategorisinde, "...Gripin..." üyesi tarafından 11 Mart 2011 tarihinde yazılmıştır. Kabızlık İçin Bitkisel Çözümler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. "...Gripin..."

  "...Gripin..." Yönetici

  Kabızlık İçin Bitkisel Çözüm - kabızlığa karşı bitkisel çözümler - kabızlığa karşı bitkisel karışımlar - kabızlığın çözümü - kabızlık tedavisi  Kabızlık Neden Olur ?
  Yanlış beslenme, bağırsak tembelliği, karın kaslarının zayıflığı, hareketsizlik, yetersiz sıvı alımı, stres, gerginlik ve ruhsal sorunlar kabızlığa neden olur.

  Kabızlık İçin Bitkisel Çözümler

  - Çabuk netice almak istenildiği zaman , 1-2 yemek kaşığı hintyağı içildiğinde 2-3 saat içinde dışkılama gerçekleşir.
  - Keten tohumu, bağırsaklarda mekanik etki yapan çok başarılı bir müshildir. Bağırsak mukozasına zarar vermez , mineral dengeyi bozmaz, hiçbir yan etkisi yoktur.
  - Sinameki çayı, müshil ve kan temizleyici etki içerir. Sürekli olmamak şartı ile, arada bir kullanılmasında sakınca yoktur. 1-2 çay kaşığı dolusu bitki yaprağı, 1 bardak kaynar suyla haşlanır. 20-25 dakika demlendikten sonra süzülür. Uyumadan bir saat evvel tatlandırmadan veya biraz tatlandırılarak içilir. Bitki eğer kaynatılırsa ve sıcak içilirse, dışkılama, şiddetli ishal biçiminde gerçekleşir.
  - İncir kürü kabızlık için çok iyi sonuç verebilir. İyice yıkanmış 3-5 kuru incirin üstüne, akşamdan 1 bardak su eklendikten sonra sabaha kadar bekletilir, sabah aç karnına önce incirler yenilir üzerine de incir suyu içilir. Bu kürün 3-4 hafta uygulanması kabızlık için yararlıdır. İncir, mide-bağırsak mukozasını kalıntılardan, balgamlardan temizler ve rahat çalışmasını sağlar. Ancak kürünü şeker hastalarının uygulaması doğru olmaz.
  - Ispanak ve lahana salatası kabızlığa iyi gelir.
  - Sabahları yenen 1-2 portakal rahatlama sağlar.
  - Anason, rezene, frenk kimyonu ve keten tohumu eşit oranda karıştırılır. 1-2 tatlı kaşığı dolusu tohum havanda hafifçe ezilir ve 1 bardak kaynar suda
  haşlanır. Demlenmesi için 8-10 dakika bekledikten sonra süzülür. Akşam yemeğinden sonra, tatlandırılmadan içilir. Sindirim ve dışkılama sistemi
  uyarılır, şişkinlikten kurtulunur.

  Uyarılar :

  -Muz ve çikolata kabızlık yapar.
  -Beslenmede, kepekli ve lifli besinlere ağırlık verilmesi gerekir.
  -Günde 2 lt sıvı tüketilmelidir.
  -Kahve, şarap ve bira kabızlığa neden olur.
  -Yiyecekleri mümkün olduğu kadar çok çiğnemek gerekir.
  -Kabızlık hali ortaya çıktığı zaman karın ağrısı, kusma, kan basıncında sapmalar olursa, bağırsak düğümlenmesinden kuşkulanmak ve acilen doktora
  başvurmak gerekir.
  Kabızlık iyi gelen yiyiecekleri şöyle sıralayabiliriz. Pırasa, erik, kiraz, üzüm, zeytinyağı ve şalgam kabızlığa iyi gelir.
  -Elma yemeklerden önce yenilince kabızlığı giderir.
  -Erik’in kurutulmuşu kabızlığa karşı iyi bir ilaçtır. Erikleri akşamdan ıslatıp sabah aç karnına yemek, üzerine de suyunu içmek yararlı olur.
  -Fesleğen tohumları kaynatılarak içilirse kabızlığa iyi gelir. Frenk üzümü yapraklarından yapılan çay kabızlığa iyi gelir.
  -Gül yapraklarının dip kısmı kesilmeden reçel yapılırsa kabızlığa iyi gelir.
  -Ispanak hazmı kolaylaştırır, kabızlığı önler.
  -Keten, bağırsak cidarına etki ederek sindirimi hızlandırır. Bu nedenle son derece etkili ve sağlıklı bir müshil ilacıdır. Vücutta herhangi bir tahribat yapmadan kabızlığı önler.
  -Taze incir kabızlığı giderir. Kuru incirler akşamdan suya konup yumuşatılarak sabahleyin aç karnına yenirse bağırsakların faaliyetini arttırır.
  11 Mart 2011
  #1
 2. Kabızlık İçin Bitkisel Çözümler Cevapları

soru sor

Kabızlık İçin Bitkisel Çözümler