JAVA NEDİR -Java özellikleri

İsimli konu WH 'Programlama' kategorisinde, DonArtuR üyesi tarafından 19 Mart 2011 tarihinde yazılmıştır. JAVA NEDİR -Java özellikleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. JAVA NEDİR?

JavaTM platformu güçlü ağ uygulamaları için geliştirilmiş ve değişik bilgisayarlarda çalışabilen bir programlama dilidir.

,JavaTM teknolojisi ile aynı uygulamaları bir kişisel bilgisayar, Macintosh bilgisayarda, ağ bilgisayarında ve görüntülü Internet telefonu gibi bir çok yeni teknolojide kullanabilirsiniz.

JAVA PROGRAMLAMA DİLİNİN ÖZELLİKLERİ
    Her ortamda çalışabilir

Java teknolojisinin en önemli özelliği her ortamda, en küçük bilgisayarlardan super bilgisayarlara kadar, çalışabilmesidir. Java teknolojisi bileşenleri nasıl bir bilgisayar, telefon, televizyon, veya işletim sistemi olduğuna bakmaksızın Java platformunu destekleyen her türlü ortamda çalışır. Java teknolojisinin yaratılış amacı daha önce hiç kolay olmadığı kadar kolay bir şekilde bilgisayar ve diğer iletişim araçları arasında etkileşim kurmaktır. Java ilk ortaya çıktığında asıl amacı elektronik ev aletlerinin birbirleriyle iletişim kurabilmesini sağlamaktır. Java hızlı bir şekilde gelişerek bu gün ki halini almıştır.
    19 Mart 2011
  2. JAVA NEDİR -Java özellikleri Cevapları

3. Bu pragramlama dilini nasıl öğrenebilirim?
    19 Mart 2011
  4. bu programlama dili kolay kolay öğreilicek bi dil deiğidir daha önceden başka programlama dili öğrendiysen rahat rahat programı indirim öğrene bilirisin
    19 Mart 2011
  5. Bu programı indirdim ben bounce talesi bilgisayardan oynuycam ama nasıl çalışıyor bi yardımcı olunuz
    6 Şubat 2012
soru sor

JAVA NEDİR -Java özellikleri