Java Bagimsiz Arabirimi (Java Native Interface - JNI)

İsimli konu WH 'Programlama' kategorisinde, DonArtuR üyesi tarafından 13 Nisan 2010 tarihinde yazılmıştır. Java Bagimsiz Arabirimi (Java Native Interface - JNI) hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Java Bagimsiz Arabirimi (Java Native Interface - JNI): Java ile C, C++ ya da assembly gibi dillerin birlikte kullanilmasini saglayan arabirim. Bu sayede Java'nin yapamadigi islevler de (örnegin platform bagimli islevler) de Java ile kullanilabilir.

  JINI: Hatalara karsi dayanikli sistemler, topluluklar ya da dagitik servisler kurulmasi ve bunlarin birbiri ile siki iletisim kurmasini saglayan teknoloji. JINI kullanilarak olusturulmus yazicilari, tarayicilari ve merkezi dosya sunucusu ile kurulu bir yerel agi bu teknolojinin kullanim alanina örnek verebiliriz.

  EJB: Hareketler (transaction) ya da veritabanina baglanma gibi karisik islemleri sunucu tarafinda çalistiran ve orta derecede erisimi kolaylastiran, çok platform destekli program bilesenleri.

  Java platformunda yazılmış pek çok da API bulunmaktadır. Internet için en önemlileri şifreleme gibi işlemleri gerçekleştirir. Programlar için olanlarından bazıları çoklu ortam, seri iletişim bağlantısı, tam ekran görüntüleme, üç boyut ya da ileri resimlemedir. Bunlar, ihtiyaçlara göre kullanılır.


  13 Nisan 2010
  #1
 2. Java Bagimsiz Arabirimi (Java Native Interface - JNI) Cevapları

soru sor

Java Bagimsiz Arabirimi (Java Native Interface - JNI)

Alakalı Aramalar:

 1. java native api ders