İstanbul’un 6 Keyifli Bisiklet Rotası

İsimli konu WH 'Hobi Forumları' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. İstanbul’un 6 Keyifli Bisiklet Rotası hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Baharın enerjisini hissettirdiği bu güzel günlerde bisiklete binip, hafta sonu kaçamağı yapmak herkesin hakkı. ‘İyi güzel de nereye gideceğiz, hangi yollardan, nasıl geçeceğiz?’ gibi sorular canınızı sıkıyorsa yazımızı okuyun! İhtiyacınız olan tek şey bir bisiklet ve pedal gücü! İşte İstanbul bisiklet rotaları…

  Belgrad Ormanı
  Doğusunda İstanbul Boğazı, kuzeyinde ise Karadeniz’in bulunduğu Belgrad Ormanı hafta sonu bisiklet kaçamağı yapmak isteyenler için ideal adres. Hem spor yapmak hem de uzun ağaçların, yeşilliklerin ve çiçeklerin arasında gezmek de cabası! Grup halinde turlar düzenleyebileceğiniz gibi tek başınıza da bisiklet sürebilirsiniz. 16 kilometrelik parkurda herkese yetecek kadar bisiklet yolu var.

  [​IMG]

  Sarıyer
  Sarıyer ve Kuruçeşme arasındaki sahil yolu bisiklet sürmek için oldukça uygun. İnsanlar trafikte bunalmışken siz, bisiklet ile özgürlüğü yaşayın! 17 kilometrelik sahil yolu boyunca boğaz manzarasının da size eşlik edeceğini hatırlatalım.

  [​IMG]

  Polonezköy
  Hem şehre yakın olsun hem de temiz hava alalım diyorsanız, Polonezköy tam sizlik. Yürüyüş ve bisiklet için yaklaşık 5 kilometrelik bir yol var. Eğer dağ bisikleti sahibiyseniz bu mesafe daha da uzayabilir.

  [​IMG] Görsel kaynak: adalar.bel.tr

  Büyükada
  Bahar aylarının uğrak mekanı Büyükada’ya vapur ve deniz otobüsüyle kolayca ulaşabilirsiniz. Üstelik bisikletiniz yoksa ada içinde bulunan bisikletçilerden kiralama imkanınız var. İskeleden başlayarak adayı uçtan uca turlayabilirsiniz. Trafiğe de kapalı olan adada 12 kilometrelik yol boyunca spora ve kültüre doyacaksınız.


  [​IMG]
  Rumeli Feneri
  Tarihi Rumeli Feneri ve kalesiyle meşhur olan İstanbul’un en uç noktasında bisiklet sürmek size bambaşka duygular hissettirir. Şehre yakın olan Rumeli Feneri’nde trafik yok denecek kadar az. Havasıyla, balıkçılarıyla size ayrı bir zevk vereceği kesin. Ayrıca Kilyos yoluna bağlanarak da toprak yolda bisiklet deneyimi yaşabilirsiniz.


  Aydos Ormanı
  Birçok spor aktivitesine elverişli olan Aydos Ormanı, Kadıköy’e sadece 20 kilometre uzaklıkta. İstanbul’un en yüksek tepelerinden biri olan Aydos Ormanı, manzarası ve doğası ile cezbediyor. Parkur ise bazen taşlı bazen ise toprak yollardan oluşuyor. Bu yüzden dağ bisikleti tercih etmenizde yarar var.
  26 Aralık 2016
  #1
 2. İstanbul’un 6 Keyifli Bisiklet Rotası Cevapları

 3. bu rotayı izlicem :)
  22 Temmuz 2019
  #2
 4. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Cok Güzel Sağol :)
  8 Ağustos 2019
  #3
soru sor

İstanbul’un 6 Keyifli Bisiklet Rotası