İstanbul’da Denize Girilebilecek Plajlar

İsimli konu WH 'Coğrafya' kategorisinde, MaJorTecH üyesi tarafından 29 Temmuz 2010 tarihinde yazılmıştır. İstanbul’da Denize Girilebilecek Plajlar hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Güneş plajı

  300 metre uzunluğunda olan plajda, 3 cankurtaran kulesi, 10 cankurtaran

  personeli, 1 kurtarma botu, 1 ambulans, 1 büfe, 250 şemsiye, 145 soyunma kabini, 288 adet emanet dolabı, 2´si engelliler için olmak üzere 34 adet tuvalet kabini, 20 duş, 2 adet çocuk oyunalanı, 250 araçlık açık otopark, yaklaşık 2 bin 800 metre kare ahşap karkas bina, havalandırma ve yangın tesisatı, çocuk eğitim ve eğlence alanları, 2 adet tam otomatik prefabrik havuz ve 840 metre deniz bariyeri bulunuyor. duşlar, büfe, WC’ler, 300 araç kapasiteli otopark mevcut.

  [​IMG]

  Çiroz Halk Plajı
  Büyükşehir Belediyesi: Çiroz Plajında Sadece Cankurtaran Hizmeti Verilecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yeşilköy’deki Çiroz plajının ‘yüzülebilirlik’ kalitesinde olmadığını açıkladı. Plajda denize girilmemesi yönündeki uyarı tabelasının komisyon raporu doğrultusunda asıldığını belirten belediye yetkilileri, plajda sadece cankurtaran hizmetinin verileceğini kaydetti.
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “İSKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü, Deniz Hizmetleri Müdürlüğü birimlerinin de bulunduğu komisyon raporu doğrultusunda Çiroz plajı yüzme alanın yeterli yüzülebilirlik kalitesinde olmadığı belirtilmiştir. Çiroz plajının yüzme alanlarının sağlıklı olmadığı ve burada denize girilmemesi gerektiğini bildiren uyarı yazı ve pankartlar, bu komisyon sonrasında alınan ortak karar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından asılmıştır. Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi plajların sağlıklı, güvenli ve uygun kriterlerde olmasını öngören bayrak uygulamasıyla, Çiroz Plajında hala asılı olan kırmızı bayrak ile denize girilmesinde şartların uygun olmadığını da belirtmiştir.” denildi.
  Denize girilmesinin yasak olmasına rağmen, duş kabinleri, cankurtaran hizmetleri gibi plaj ve yer hizmetlerinin verilmemesi halinde daha olumsuz sonuçlar doğacağının kaydedildiği açıklamada, “Çünkü plajın günlük şartlara göre uygun durumda bulunmaması burada binlerce vatandaşın denize girmesini engelleyememektedir. Bu nedenle çevre sağılığı ve temizliği açısından plaj-tesis hizmetleri açık tutulmaya devam edilmiştir. Geçmiş yıllarda da bu gibi durumlarda aynı uygulama sürdürülmüştür. Bu hizmetlerin açık olmasının teşvik edici unsur olarak algılanması ihtimali göz önünde bulundurularak duş kabinleri, lavabolar, büfe ve kafeterya hizmetleri durdurulacaktır. Bölgede sadece cankurtaran hizmeti verilmeye devam edilecektir. Mayıs ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış olan genel plaj sezonu duyurusunda yer verilen listede Çiroz plajının da bulunmasının nedeni ise; bu bölgedeki kirlilik oranının günlük olarak değişkenlik gösterebiliyor olmasından kaynaklanmaktadır.” ifadelerine yer verildi.
  Çiroz Plajı hakkında çıkan “Yeşilköy Yüzülmez” başlıklı habere ilişkin İBB açıklaması:
  Habertürk Gazetesi İstanbul ekinde 21 Haziran 2010 tarihinde “Yeşilköy Yüzülmez” başlığıyla yayınlanan haberde yer alan bazı bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu sebeple aşağıdaki açıklamanın kamuoyu ile paylaşılması gereği doğmuştur.
  Özellikle belirtmeliyiz ki haberde bahsedildiği gibi iki kurum arasında bir çelişki söz konusu değildir. İSKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü, Deniz Hizmetleri Müdürlüğü birimlerinin de bulunduğu komisyon raporu doğrultusunda Çiroz plajı yüzme alanın yeterli yüzülebilirlik kalitesinde olmadığı belirtilmiştir.
  ‘Çiroz Plajının yüzme alanlarının sağlıklı olmadığı ve burada denize girilmemesi gerektiğini bildiren uyarı yazı ve pankartları’ bu komisyon sonrasında alınan ortak karar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından asılmıştır. Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi plajların sağlıklı, güvenli ve uygun kriterlerde olmasını öngören bayrak uygulamasıyla, Çiroz Plajında hala asılı olan kırmızı bayrak ile denize girilmesinde şartların uygun olmadığını da belirtmiştir.
  Denize girilmesinin yasak olmasına rağmen, duş kabinleri, cankurtaran hizmetleri gibi plaj ve yer hizmetlerinin verilmemesi halinde daha olumsuz sonuçlar doğacaktır. Çünkü plajın günlük şartlara göre uygun durumda bulunmaması burada binlerce vatandaşın denize girmesini engelleyememektedir. Bu nedenle çevre sağılığı ve temizliği açısından plaj-tesis hizmetleri açık tutulmaya devam edilmiştir. Geçmiş yıllarda da bu gibi durumlarda aynı uygulama sürdürülmüştür.
  Bu hizmetlerin açık olmasının teşvik edici unsur olarak algılanması ihtimali göz önünde bulundurularak duş kabinleri, lavabolar, büfe ve kafeterya hizmetleri durdurulacaktır. Bölgede sadece cankurtaran hizmeti verilmeye devam edilecektir.
  Mayıs ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış olan genel plaj sezonu duyurusunda yer verilen listede Çiroz plajının da bulunmasının nedeni ise bu bölgedeki kirlilik oranının günlük olarak değişkenlik gösterebiliyor olmasından kaynaklanmaktadır.

  Caddebostan Plajı
  Burada yaklaşık 950 m. uzunluğunda 3 adet plaj mevcut. Plajlarda 1000 adet şezlong, 1000 adet şemsiye, 40 soyunma kabini, 5 duş alanı, 3 cankurtaran kulesi mevcut.
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Caddebostan-1 plajı aşırı yoğunluk nedeniyle artık ücretli olacak.
  İBB’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
  “Vatandaşlar Caddebostan 2-3 plajları ile Menekşe Plajı’ndan ücretsiz olarak yararlanmaya devam edecek.Güneş Plajı’nın ücretli olmasının ardından halktan gelen yoğun talep üzerine Caddebostan 1 Plajında da ücretli giriş uygulaması başladı. Hafta içi ve özellikle hafta sonları ücretsiz plajların çok kalabalık olması nedeniyle Güneş ve Caddebostan 1 Plajları halkın isteği üzerine ücretli vermeye başladı.
  Caddebostan Plajı’nda doluluk yüzde 80 azaldı
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan Caddebostan-1 Plajı’nın aşırı yoğunluk nedeniyle ücretli hale dönüştürülmesi, bu plajda doluluğun yüzde 80 oranında azalmasına, hizmet kalitesinin ise bir hayli yükselmesine neden oldu.
  5 ve 10 liralık ücretin inanılmaz etkisi…
  Sahilin yürüyüş yolunda, Büyük Kulüp’ün hemen altında yer alan Caddebostan Plajı’nda normal giriş ücreti 10 TL, indirimli öğrenci girişi ise 5 TL olarak belirlenmişti. Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki plajda, 483 adet şezlong ve 200 adet şemsiye bulunuyor olmasına rağmen, bunların hiçbirini bulmak mümkün olmuyordu. Daha çok Ümraniye, Sancaktepe ve Sultanbeyli gibi ilçelerden akın akın gelen gruplar, plajda çok yoğun bir kalabalık oluşturuyordu.

  Poyrazköy Plajı
  İstanbul boğazının çıkışında yer alan bu yer güzel plajıyla,durgun sularıyla insanları mest ediyor. Giriş yaptığınızda şezlong,şemsiye bulabilirsiniz gitmenizi tavsiye ederim. Son günlerdeki 3.köprü konuları ile Poyrazköy çok gündeme geldi. Aslında Poyrazköy güzel plajı ve istanbula yakınlığı ile hafta sonu denize girmek için tercih edilebilecek bir yer. Liman olduğu için yer yer kirlilik görebilirsiniz ama genel olarak temiz sayılır.
  .
  Adalar
  İstanbul’un incisi olan adalar bütün kent sakinlerini ağırlayabiliyor.Büyük Ada’da ve Kınalı Ada’da plaj bulabilirsiniz.İstanbul’un en temiz denizine sahip olan adalara Kadıköy,Kartal,Beşiktaş,Bostancı iskelelerinden ulaşabilirsiniz.

  altınkum kadınlar plajı
  İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunmaktadır.İster vapurları kullanarak isterseniz de bu işi yapan turizm acentalarından yer ayırtarak Altınkum kadınlar plajına gidebilirsiniz. Eğer vapur kullanarak gitmek istiyorsanız da Eminönü’nden saat başı vapurlar kalkmaktadır.
  Artık Pazar dahil Haftanın 7 günü bayanlara özel plaj turu. Deniz,kumsal ve piknik alanları iç içedir.
  Gidiş-Dönüş,Plaja Giriş,Duş,Giyinme Kabini,Masa,Sandalye,Şemsiye Dahil fiyatı 25 tl ‘dir.Can kurtaran dahil olmak üzere bütün personel Bayandır.7-10 Yaş Arası çocuklar 10tl’dir.Üst yaş grubu Tam Ücrettir. 9 Yaş üstü erkek çocuklar plaja alınmamaktadır. Mescit mevcuttur.
  DENİZ TUR 0.212 533 01 44 0.539 508 24 34 – 0.542 606 80 73

  Sarıyer Menekşe Kadınlar Plajı
  Menekşe Plajı Boğazdan KARADENİZ’e Doğru İlerlerken, RUMELİ KAVAĞI’nı ve Askeri Plajı da Aştıktan Sonra 10 Dakika Mesafede, Solda Kalan Plajdır. Eskiler Karataş Diye de Bilir Ama Asıl Karataş Askeri Plajdan Hemen Sonraki Küçük Bir Köydür. ßu Plajın Özelliği Son Birkaç Yıldır Haftanın İlk 6 Günü Sadece Kadınlara Hizmet Vermesidir. Müşteri Kitlesi EMİNÖNÜ ve SARIYER’den Kalkan Büyük Motorlarla Taşınmaktadır. Sabah Serinliğinde Motor İle Yaklaşık 1 Saat Bir Boğaz Yolculuğundan Sonra Varılıyor

  Kilyos Plajı
  İstanbul’un telaşından biraz olsun uzaklaşmak ve denizin tadını çıkarmak isteyenler için kent merkezine 1 saat uzaklıkta olan Kilyos Plajı, göz alabildiğince uzanan kumsalı ile İstanbulluları ağırlıyor. Karadeniz sahilinin gözbebeği olan Kilyos, serin suyu, kır lokantaları, plaj etkinlikleriyle özellikle haftasonu kaçamakları için iyotlu, yosunlu, sıcak bir alternatif oluşturuyor.
  Kilyos’taki plajlar bu sene gözde. Kilyos’taki plajlar haftaiçi daha boş ancak haftasonu kalabalık. Plajlara giriş ise hafta sonu daha pahalı. Sabah saat 4′e kadar ruhsatı bulunan plajlarda son müşteri kalkana kadar hizmet veriliyor İSKİ ve belediyeler tarafından su analizi yapılan özel plajlara giriş ise hafta içi 20, hafta sonu ise 30 lira. İSKİ ayda 1, belediyeler ise 15 günde 1 tahlil yapıyor. Çıkan sonuçlara göre İstanbul’daki en temiz denizi bu bölgede.
  NASIL GİDİLİR?
  İstanbul’un en önemli tatil beldelerinden biri olan Kilyos Sarıyer’e 11, Taksim’e 32 ve İstanbul Atatürk Havalimanı’na 50 kilometre mesafede. Şehir merkezinden 45 dakika uzaklıkta olan Kilyos’a özel araçla gidildiğinde, Maslak-Sarıyer istikametini izleyerek, Bahçeköy orman yolundan ulaşmak oldukça kolay. Yol boyunca size eşlik eden Belgrad Ormanları içinizi rahatlatacak bir güzellik sunuyor. Sarıyer’e kadar sahilden gidilebilen yol özellikle haftasonları biraz kalabalık oluyor. Aynı zamanda Sarıyer’den Kilyos’a minibüs ve belediye otobüsü seferleri de bulunuyor.
  Kilyos plajı vatandaşlara açıldı
  Vatandaşlar, daha önce girişi ücretli olan belediyeye ait Kilyos plajından artık ücretsiz olarak yararlanabilecek.
  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, seçim öncesi halka verdikleri sözleri bir bir yerine getirmekten mutlu olduklarını ifade ederek,
  “Projeyi geçen yıl hayata geçirmeyi planlıyorduk, ancak gerekli altyapının oluşturulması ve çalışmaların tamamlanması zaman aldı. Uygulamayla, Kilyos’ta belediyemize ait plajı ücretsiz yaparak, gelir düzeyi düşük vatandaşlarımızın tatil ve deniz ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz. Ayrıca, eşsiz boğaz manzarasından faydalanılacak Manzara Terasları projemiz için de çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
  Altyapı ve temizlik çalışmaları tamamlanarak, tuvaletleri, soyunma ve duş kabinleri yeniden düzenlenen, ayrıca cankurtaran ve güvenlik eksiği giderilen plajdan, vatandaşlar haftanın her günü sabah 08.00 ile 18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak yararlanabiliyor.
  Kadir Topbaş açıkladı 05 Temmuz 2010
  İstanbul’da denize girilebilecek yerler
  Hava sıcaklıklarının artmasıyla İstanbullular plajları doldurmaya başladı. Peki İstanbul’da nerelerde denize girilebilir? İşte bunu Belediye Başkanı Kadir Topbaş açıkladı.
  Haftanın stresini ve yorgunluğunu serinsularda atmak isteyen İstanbulluların kafalarında ise hep aynı soru var: “Acaba girdiğim su temiz mi?” Bu sorunun yanıtını konuyla ilgili en yetkili kişi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi.
  NTV’ye konuşan Kadir Topbaş, İstanbul’un ‘güvenli’ plajlarını şöyle sıraladı:
  “28 km. sahillerimiz plaj olarak açılmış durumda. Onun dışında İatanbul’un 403 km sahili denize girilebilir halde. İstanbul deniz kenti olma özelliğiyle İstanbullular’a yetmekteydi fakat kirliliğin hat safhaya ulaşmasıyla insanlar denizlerden uzaklaştı. Şu anda Güneş Plajı önündeyiz. Burası da 15-20 senedir maalesef İstanbullular’a hizmet veremedi. Çünkü kirlilik hat safhadaydı ve denizler girilemez haldeydi. Bu yıl özellikle Güneş Plajı’nda kalite oldukça iyi ve rahatlıkla insanlar burada denize girebilir diyebiliriz.
  Florya’ya yoğun talep
  Florya sahillerinde 1 milyon 200 bin metrekare alan içerisinde 428 tane alan yıktık. Bunların içinde A, B, C otelleri, Güneş Motel’in bir kısmı, birtakım barakalar, birtakım yazlık için yaptırılmış yerler yer alıyor. Böylece halka kapalı olan alanları halka açtık ve bugün plajımız artık İstanbullular’ın emrinde ve sizin de bahsettiğiniz gibi çok ciddi bir talep var.
  Bazı bölgeleri ücretli yapalım ki biraz daha farklı olsun diye düşündük. Buralar: Güneş Plajı’nın 1 ve 2 dediğimiz noktaları. Bunlardan biri kişi başı 10 diğeri 15 lira. Öğrencilere indirim var, 7 yaş gurubunun altına ücret alınmıyor. Aile indirimleri ve grup indirimleri olacak.
  Diğer taraftan Cadde Bostan’da büyük kulübe yakın olan 3 tane plajımız var. Bir tanesinde ücretli deneme çalışması yapmaktayız. Bu da bir farklı ihtiyaca cevap versin diye bir çalışma.
  İstanbullular’a buranın suyundan uzak durun diyebileceğiniz bir yer var mı?
  Devamlı ölçümler yaptırıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüzün yaptığı, bizim belediyemizin yaptığı ölçümler var. Bu değerlendirmelere göre elimde bir liste var. İyi kalitede, yeterli kalitede diye bir takım değerler var. Kötü kalite Sarıyer Gümüşdere plajı. Bunlar bütün değerlendirmeler yapılarak müdahale ediliyor. Çiroz da aynı şekilde sadece duş ve güneşlenmek isteyenler için bölümler açık ama denize girmek için yasakladık. Orada ilanlarımızı astık. Çünkü maalesef orada henüz net olarak istediğimiz kaliteyi elde edemedik. Orası geçen yıl çok daha iyiydi fakat yağmurlarda veya ters rüzgarlarda kirlilik oranı değişmekte o zaman da uyarılar yapılıyor veya kapatılıyor.
  İstanbul Genelinde Denize Girilebilecek Plajlar
  Silivri
  Gümüşyaka Ankara Evleri Sitesi Önü (Yeterli kalite)
  Gümüşyaka Belediye Çadır Yeri Mevkii (İyi kalite)
  Çanta Beldesi Albayraklar Sitesi Önü (İyi kalite)
  Çanta Beldesi Kınalı Deresi Mevkii (Yeterli kalite)
  Marmara Uyumkent Sitesi Önü (Kötü kalite)
  Semizkum Basınkent 4 Sitesi Önü (Yeterli kalite)
  Semizkum Çadır Yeri Mevkii (Yeterli kalite)
  Altınorak Sitesi Mevkii (Yeterli kalite)
  Kumluk Mevkii (Kötü kalite)
  Bizimköy Sitesi Önü (Yeterli kalite)
  Parkköy Sitesi Önü (Kötü kalite)
  Selimpaşa Beldesi Başkent Sitesi Önü (Yeterli kalite)
  Selimpaşa Beldesi Duruman Mevkii (Kötü kalite)
  Celaliye Beldesi Bel Tesisleri Önü (Kötü kalite)
  Kamiloba Beldesi Ağar Kamping Önü (Yeterli kalite)
  Büyükçekmece
  Gürpınar Sahili (İyi kalite)
  Albatros Sahili (Yeterli kalite)
  Çocuk Sahili (İyi kalitede)
  Halk Plajı (Yeterli kalite)
  Mimarsinan Sahili (İyi kalite)
  Kumburgaz Sahili (İyi kalite)
  Çatalca
  Durusu Karaburun Ön Deniz Doğu Tarafı (Yeterli kalite)
  Durusu Karaburun Ön Deniz Batı Tarafı (Yeterli kalite)
  Durusu Karaburun Arka Deniz (İyi kalite)
  Karacaköy Ormanlı Plajı (İyi kalite)
  Karacaköy Evicik Plajı (İyi kalite)
  Karacaköy Çobankule Plajı (İyi kalite)
  Karacaköy Yalıköy Plajı (İyi kalite)
  Binkılıç Çilingoz Plajı Dereağzı (İyi kalite)
  Binkılıç Çilingoz Plajı (İyi kalite)
  Tuzla
  Kamil Abduş Gölü Mevkii (Yeterli kalite)
  Dodo Beach Club Önü (Yeterli kalite)
  Marmados Sitesi Önü (Yeterli kalite)
  Sarıyer
  Kısırkaya Plajı (İyi kalite)
  Gümüşdere Plajı (İyi kalite)
  Kilyos Plajı (İyi kalite)
  Demirciköy Dalya Plajı (Yeterli kalite)
  Demirciköy Uzunya Plajı (Yeterli kalite)
  Rumeli Feneri Koyu (Yeterli kalite)
  Rumeli Kavağı Plajı (Yeterli kalite)
  Kocataş Sahili (Yeterli kalite)
  Tarabya Plajı (Yeterli kalite)
  Emirgan Sahili (İyi kalite)
  Beykoz
  Riva Plajı (İyi kalite)
  Poyraz Plajı (İyi kalite)
  Riva Elmasburnu Plajı (İyi kalite)
  Riva Su Ürünleri Plajı (İyi kalite)
  Kadıköy
  Caddebostan Plajı-Büyük Kulüp Arkası (İyi kalite)
  Caddebostan Plajı-Irmak Okulları Arkası (Yeterli kalite)
  Suadiye Plajı (Yeterli kalite)
  Yeniköy Sahili Otel Önü (Yeterli kalite)
  Yeniköy Sahili Köpek Çiftliği Önü (Yeterli kalite)
  Bakırköy
  Menekşe Plajı Cankurtaran Kulesi Önü (İyi kalite)
  Menekşe Plajı İskele Önü (Yeterli kalite)
  Florya Güneş Plajı (Yeterli kalite)
  Yeşilköy Çiroz Kumsalı (Yeterli kalite)
  Yeşilköy Polis Merkezi Önü (İyi kalite)
  Yeşilköy İnternational Hospital Önü (İyi kalite)
  Şile
  Ağva Halk Plajı Mendirek Yanı (İyi kalite)
  Ağva Halk Plajı Çamlık Mevkii (Yeterli kalite)
  İmrenli Plajı (İyi kalite)
  Akçakese Akkaya Plajı (Yeterli kalite)
  Kabakoz Plajı (İyi kalite)
  Uzunkum Plajı I (İyi kalite)
  Uzunkum Plajı II (Yeterli kalite)
  Uzunkum Plajı (İyi kalite)
  Ağlayankaya Plajı (İyi kalite)
  Ayazma Plajı (İyi kalite)
  Ayazma Plajı Kumbaba Mevkii (İyi kalite)
  Sahilköy Plajı (İyi kalite)
  Üsküdar
  Küçüksu Plajı Göksu Deresi Tarafı (İyi kalite)
  Küçüksu Plajı Beylerbeyi Tarafı (İyi kalite)
  Adalar
  Büyükada Nakibey Plaj Önü (İyi kalite)
  Büyükada Su Sporları Kulübü Önü (İyi kalite)
  Büyükada Seferoğlu Tesisler Önü (İyi kalite)
  Büyükada Yörükali Plajı Önü (İyi kalite)
  Heybeliada Su Sporları Kulübü Önü (İyi kalite)
  Heybeliada Sadıkbey Plajı Önü (İyi kalite)
  Burgazada Su Sporları Kulübü Önü (Yeterli kalite)
  Kınalıada Vapur İskelesi Sağ Taraf Önü (Yeterli kalite)
  Kınalıada Vapur İskelesi Sol Taraf Önü (Yeterli kalite)
  Kınalıada Su Sporları Kulübü Önü (İyi kalite)
  Kınalıada Ülker Restaurant Önü (İyi kalite)
  29 Temmuz 2010
  #1
 2. İstanbul’da Denize Girilebilecek Plajlar Cevapları

 3. Gerçekten devasa ve muhteşem bir liste olmuş istanbul plajlarıyla alakalı. Listede benim favori birkaç plajım var mesela bir tanesi sarıyerdeki altınkum kadınlar plajı. Aslında avantajı sadece kadınlar plajı olması bile yeterli ama birde tek telefonla servisini arayıp hemen gidip gelebiliyoruz arabayla ve yolla uğraşmadan http://kadinlarplajiservisi.com/ adresi üzerinden. Bundan dolayı orayı çok sevdim yazları 2-3 haftada bir arkadaşlarla gitmeye özen gösteriyoruz ama listede bilmediğim daha bir çok plaj var hepsini deneyeceğim ve buraya birkaç alternatif daha kazanmaya çalışacağım maksat çeşitlilik olsun :)
  14 Temmuz 2018
  #2
soru sor

İstanbul’da Denize Girilebilecek Plajlar

Alakalı Aramalar:

 1. gümüşdere plajı piknik alanı var mı

  ,
 2. Riva plaj Emanet dolabi

  ,
 3. ciroz halk plajı

  ,
 4. halk plajı yeterli kalite,
 5. çiroz halk plajına nasıl gidilir