İstanbul Akvaryum yarıyıl tatiline hazır

İsimli konu WH 'Turizm' kategorisinde, ziki üyesi tarafından 19 Ocak 2012 tarihinde yazılmıştır. İstanbul Akvaryum yarıyıl tatiline hazır hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ziki

  ziki Yönetici

  İstanbul Akvaryum yarıyıl tatiline hazır  Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum, yarıyıl tatilinde iki yeni üyesi Dolphinfish ve Barracuda'larla çocukları ağırlayacak.

  [​IMG]  İstanbul Akvaryum, yarıyıl tatiline iki yeni canlı türüyle "merhaba" diyor. İstanbul Akvaryum, sadece Valencia’daki L'Oceanogràfic Akvaryumu’nda sergilenen 210 santimetre boya, 40 kilogram ağırlığa sahip olan Dolphinfish’leri ve 1,8 metre uzunluğundaki Barracuda’ları ana tankta sergiliyor.

  16 tematik alanı ve Yağmur Ormanı, bin 500 farklı türde 15 bin canlısıyla dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum,
  dünyada sadece Valencia akvaryumunda bulunan farklı bir cins olan yedi adet Dolphinfish’e ve dünyanın diğer ucundan gelen altı adet Barracuda’ya artık ev sahipliği yapıyor. Eğlence ve eğitimi bir arada yaşatan İstanbul Akvaryum, yeni katılan üyeleriyle yarıyıl tatilinde ziyaretçilerini bekliyor.

  Atlantik, Hint ve Pasifik okyanusunda yaşayan Dolphinfish’ler altın, metalik mavi ve yeşil tonları nedeniyle dikkat çekiyor. Oldukça göçmen bir balık türü olan bu balıklar hayvansal planktonlar, deniz kabukluları, mürekkep balığı ve diğer türlerdeki balıklarla besleniyor. İstanbul Akvaryum’un diğer yeni üyesi olan Barracuda’lar ise 1.8 metreye kadar uzayabiliyor. Bu nedenle söz konusu balıklar devasa Barracuda olarak da adlandırılıyor.
  19 Ocak 2012
  #1
 2. İstanbul Akvaryum yarıyıl tatiline hazır Cevapları

soru sor

İstanbul Akvaryum yarıyıl tatiline hazır