Iso 27001

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, fnp20 üyesi tarafından 19 Aralık 2019 tarihinde yazılmıştır. Iso 27001 hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin Faydaları

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO tarafından firmalara sunulan oldukça önemli bir belgedir. Söz konusu belgeye sahip olunması firmaların iş yönetiminin sürekliliğini devam ettirebilmesini sağlamaktadır. Pek çok firma işletmelerinin varlığını sürdürebilmek adına söz konusu belgenin gerekli şartlarını yerine getirerek bu belgeye sahip olmaktadır. Bu doğrultuda ISO 27001’in faydalarını aşağıdaki gibi açıklayabilmek mümkündür.

· Doğru, geçerli ve güvenilir bilgi akışı sağlar.

· İş yükünü hafifleterek gereksiz zaman kayıplarının önüne geçer.

· İşletmelerde meydana gelen riskleri minimalize eder.

· Bilgi varlıklarının gizliliğinin korunması için çeşitli çalışmalar ve yöntemler geliştirir.

· Kuruluşların genelinde bilgilerin zayıflıklarının, bilgi sistemlerinin nasıl korunacağı ile ilgili çeşitli farkındalıkların yaratılmasını sağlar.

· Bilgi metotlarının bütünlüğünün korunabilmesi adına doğruluğunun kanıtlanabilmesi için değişim gösterilmesini sağlamaktadır.

· Yasal tarafların zorunlu tuttuğu kriterlerin sağlanması gerçekleştirilir.

· Bilgi varlıklarının erişimi korunmaktadır.

· Kurumsal saygınlık ISO 2700 İzmir ile sağlanabilmektedir.

ISO 27001 Bilgi Yönetim Sistemi Kimleri İlgilendirir?

ISO 27001 Bilgi Yönetim Sistemini ilgilendiren firmaları aşağıdaki gibi açıklayabilmek mümkündür.

· Görev sözleşmesi imzalamış olan firmalar

· İmtiyaz sözleşmesi imzalamış olan firmalar

· Uydu haberleşme hizmeti veren şirketler

· GMPCS mobil telefon hizmeti veren şirketler

· Sanal mobil şebeke hizmeti veren şirketler

· Altyapı işletmeciliği hizmeti veren şirketler

· Sabit telefon hizmeti veren şirketler

· İnternet servis sağlayıcıları

· Bilişim sektöründe faaliyet gösteren ve kamu ihalelerine giren yazılım, donanım ve entegratör firmalar

· Elektronik haberleşme şebekesi sağlayan ve alt yapısını işleten firmala

· Hava taşıtlarında GSM 1800 mobil telefon hizmeti veren firmalar

· E-fatura özel entegratör yetkisi almak isteyen firmalar

· Gümrük işleri kolaylaştırma yetkisi almak isteyen ihracatçı firmalar

ISO 27001 Belgesine Kolayca Sahip Olmak İster Misiniz?

Cevabınızın evet olduğunu duyar gibiyiz. Pek çok firma ISO 27001 belgesinin sağladığı avantajlardan yararlanabilmek için çeşitli kurumlara başvurarak bu belgeye sahip olmak ister. Eğer siz de İzmir’de ikamet ediyor ve ISO 27001 belgesinin faydalarından yararlanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Toemkalite.com ile iletişime geçerek oldukça kolay bir şekilde ISO 27001 belgesine sahip olabilirsiniz.
    19 Aralık 2019
  2. Iso 27001 Cevapları

soru sor

Iso 27001