İsmail Kartal: "Oynanan futboldan ve mücadeleden dolayı takımımı kutlarım"

İsimli konu WH 'Fenerbahçe' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 15 Eylül 2014 tarihinde yazılmıştır. İsmail Kartal: "Oynanan futboldan ve mücadeleden dolayı takımımı kutlarım" hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]


  Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, kötü zeminde ve kapanan Trabzonspor karşısında oynanan futboldan ve mücadeleden dolayı takımımızı kutladı.

  İsmail Kartal maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "Oyuncularım da söyledi, bugüne kadar Trabzon’da oynadığımız en kötü demeyelim ama en iyi olmayan zemindi. Bizim takımımız futbol oynamaya çalıştı, topun hızını artıran, pozisyon üretmeye çalışan taraf bizdik. Ama Trabzonspor’u hafta başından beri inceledik, Vahid hocanın Cezayir felsefesini de biliyorduk. Kapanıp, hızlı adamlarıyla kontra atakla sonuca gideceklerini biliyorduk. Kale içinde bize poziyon vermediler, hiç açılmadılar. Biz de açmak için üzerimize çekmeye çalıştık ama defansın arkasına sarkacak koşuları oyuncularım zaman zaman yaptı zaman zaman yapamadı. Çünkü bu alanı bulamadık, iyi kapattılar, sahanın da bu şekilde olmasından dolayı maçın kontrolü bizde olmasına rağmen maç 0-0 bitti. Ancak biz bir gol atsak acaba Trabzonspor ne yapacaktı? Nasıl bir düzen alacaktı, bunu da düşünmek lazım. Oynanan futboldan mücadeleden dolayı takımımı kutlarım, Trabzonspor’a da başarılar dilerim" dedi.

  Kuyt’ın oynadığı mevki ile ilgili soruya tenik adam, "Oyun içerisinde zaman zaman değişiklikler yapıyoruz. Rakibi şaşırtmak için ve taktiksel anlamda bazı değişiklikler yapıyoruz" yanıtını verdi.

  Basın Toplantısı
  Teknik Direktörümüz İsmail Kartal maçın sonrasında düzenlenen basın toplantısında da şu ifadeleri kullandı:

  "Maç başından sonuna kadar oyunun bütün kontrolü bizdeydi. Trabzon’da ilk defa bu kadar iyi olmayan zeminde futbol oynamaya çalıştık. Futbol oynamak isteyen, pozisyon üretmek isteyen sonuca gitmek isteyen bir Fenerbahçe vardı. Trabzonspor tamamen kendi yarı alanında kapanarak, kompakt bir oyun sergilediler. Kontradan sonuca gitmeye çalışan bir görüntü verdiler. Böyle oynayacaklarını biliyorduk. Halilhodzic’in Cezayir milli takımdan bu oyun sistemine alışık olduğunu bildiğimiz için ama biz kendi adımıza rakibin arkasında yeterli derecede boşluklar bulmadık. Bize fazla alan bırakmadılar. Bunun için fazla pozisyona giremedik. Birkaç pozisyona girdik. Onun haricinde bizim yapmış olduğumuz hatalardan hızlı hücuma çıkarak, rakibimizde birkaç tane pozisyona girmiştir. Sonuç olarak Trabzon’da böyle bir ortamda, saha içinde gerginlik yoktu. Oyuncularım ellerinden geleni yaptılar. İyi mücadele ettiler. Böylesine zorlu deplasmandan bir puan aldık. Oyuncularımı ve Trabzonspor oyuncularını da tebrik ediyorum"

  İsmail hoca, fazla pozisyon bulamamalarına ilişkin bir soru üzerine, "Bize fazla alan bırakmadılar. Saha zemini istenilen düzeyde değildi. Mehmet Topal’ın haricinde ceza alanı dışından 3-4 şut vardı, bunlar maalesef kaleyi bulmadı. Bunları pozisyon saymıyoruz. Üretmemiz gereken pozisyonları üretemedik" ifadelerini kullandı.
  15 Eylül 2014
  #1
 2. İsmail Kartal: "Oynanan futboldan ve mücadeleden dolayı takımımı kutlarım" Cevapları

soru sor

İsmail Kartal: "Oynanan futboldan ve mücadeleden dolayı takımımı kutlarım"