islamdan geriye ne kalıır?

İsimli konu WH 'Kur'an İlimleri' kategorisinde, veraliolmali üyesi tarafından 5 Haziran 2012 tarihinde yazılmıştır. islamdan geriye ne kalıır? hakkında bilgi ve tartışmalar.


 1. yeni bir furya çıktı.sanki 1400 yıldır İslam yanlış anlaşılmışta şimdi ortaya kendini atan bazı sapkın fikirli alimler doğru anlamışçasına bazı insanlar yani Peygamber Efendimiz s.a.v'e itaat etmekten imtina edenler sahih olan hadisleri bütün sünnetleri ve bunlarda bulunan beşvakit namazı,teravih namazını,başörtüsünü,mübarek gün ve geceleri ve daha ne varsa hepsini inkar ediyorlar.

  oysaki Hazreti ALLAH

  estaüzü billah

  Allah'a itaat edin, peygambere de itaat edin ve sakının[​IMG] Eğer yüz çevirirseniz, bilin ki, elçimize düşen, ancak apaçık bir tebliğdir[​IMG] (5/92)


  Size Rabbimin risaletini tebliğ ediyorum[​IMG] (Ayrıca) Size öğüt veriyor ve sizin bilmediklerinizi ben Allah'tan biliyorum[​IMG] (7/62)
  http://www.mumsema.com/islamda-teblig-davet-ve-yontemleri/10371-teblig-ile-ilgili-ayetler.html

  Kim peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur. Kim yüz çevirirse (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik. Nisa Suresi-ayet 80

  http://www.diyanet.gov.tr/kuran/meal.asp?page_id=90


  buyurmaktadır.

  bildiğiniz üzere HAZRETİ KUR'AN hak din islam dinimizin anayasa kitabıdır.

  HAZRETİ ALLAH CELLE CELALÜH mübarek kitabımızda ana hükümleri emir yasakları bildirmiştir, fakat bunların teferruatına girmemiştir.örneğin secde edenlerle beraber secde edin buyurur veyahutta rükuu edenlerle birlikte rükuu edin der fakat bunlar nedir nasıl yapılır bunların teferuatına girmez.

  bunun bir çok sebebi vardır.bu sebeplerden bir tanesini zikretmek gerekirse şunu söyleyebilirizki eğer her konuda teferruata girilecek olsa idi HAZRETİ KUR'AN binlerce,onbinlerce,yüzbinlerce ciltlik bir kitap olması gerekirdi çünkü hazreti İslam ilmi ibadetten,fıkha(İslam hukuku) bir çok teferruatlı ilmi içerisine alan bir ilimdir.düşünün bir inaçsız veya bir başka din mensubu gelse ve dininizi merak ediyorum kitabınızı okumak istiyorum dese ne yapacaksınız buyrun kütüphanemizemi diyeceksiniz?Hazreti ALLAH teala kulları için Hazreti Kur'anda kolaylık murad buyurmuştur.teferruatı ise Peygamber Efendimizin s.a.v tebliğine ve onun izinden giden ehli sünnet vel cemaat alimlerin(Hazreti kur'ana,Peygamber Efendimizin s.a.v'in hadis ve sünnetlerine uyan kişilere verilen ad) çalışmalarına bırakmıştır.
  5 Haziran 2012
  #1
 2. islamdan geriye ne kalıır? Cevapları

 3. şimdi vehhabi denilen bir fırka çıktı ve Hazreti Peygamberin s.a.v tebliğinde yani sahih hadis ve sünnetlerde olupta Hazreti Kur'anda olmayan ne var ne yok ise yok saymakta ortadan kaldırmya çalışmaktalar.ama bu iş hem mantıksız hemde olanaksız bir işdir.çünkü eğer böyle bir mantıksızca bir harekete kalkışacak olursanız geriye İslam diye bir şey bırakmassınız ben müminim diyen birisinin böyle bir saçmalık ve sorumsuzluk yapmaya hakkı bulunmamaktadır.diyelimki böyle bir saçmalığa kalkıştınız sonuç ne olur bir iki örnekle görmeye çalışalım.şimdi herkes namazın kaç vakit olduğunu veya secde'nin rükunun hadissiz naıl anlaşılıp yapılacağını örnek olarak getireceğimi zannedebilir(evet bunlarada bu vehhabiler zerre kadar cevap veremezler sünnetsiz) evet namaz en önemli ibadettir ve iyi bir örnek olacaktır ama namazdan önce yapılması gereken bir ibadet vardırki o olmazsa hiçbir ibadet ne yapılabilir nede o yapılmadan normal hayata devam edilebilir nedir o ibadet?gusül abdesti gusül abdesti iki ayette geçmekte Hazreti Kur'anda

  Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın. Cünüb iken de yolcu olanlar müstesna gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta olur, veya yolculukta bulunursanız veyahut biriniz abdest bozmaktan gelince veya cinsî münasebette bulunup, su da bulamazsanız o zaman tertemiz bir toprak ile teyemmüm edin. Niyetle yüzlerinize ve ellerinize sürün. Şüphesiz ki Allah çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.
  NİSA SURESİ-ayet 43

  Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman, yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın. Başlarınızı meshedin, iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp iseniz temizlenin. Hasta iseniz, yahut yolculukta iseniz, yahut biriniz abdest bozmaktan gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız, su da bulamamışsanız, temiz bir toprağa teyemmüm edin. Bunun için de yüzlerinizi ve ellerinizi o toprakla meshedin. Allah size bir güçlük çıkarmak istemiyor, fakat sizi temizlemek ve şükredesiniz diye de üzerinizdeki nimetini tamamlamak istiyor..gördüğünüz üzere ayewtlerde gusülün nasıl yapıldığı bildirilmiyor!!!
  MAİDE SURESİ-ayet 6
  http://meal.ihya.org/kurandan-ayetler/kuranda-gecen-gusul-ile-ilgili-ayetler.html
  5 Haziran 2012
  #2
 4. bildiğiniz gibi Peygambere s.a.v onun hadis ve sünnetlerine düşman olanlar ona uymayıda şirk olarak görmek gibi tuhaf bir adetleri vardır.oysaki hiçbir ayette ne böyle bir şey buyurulmuştur nede böyle bir şeyin aslı vardır bilakis sayısız ayette Hazreti ALLAH teala Peygamber Efendimize s.a.v itaati emreder!!!ama bunlar itaat etmekten imtina ediyorlar peki öyleyse şu yukarıdaki ayetlerden nasıl gusül abdesti alacağımı biri çıkıp hadissiz bir şekilde bize bir anlatıverssin.nasıl yapıyorlar bişde öğrenelim!!.nasıl gusül abdesti alıyorlar bizde bilelim!!Hazreti Kur'anı tutup okuyabilmek için nasıl cenabetlikten kutuluyorlarsa bizede öğretsinler.

  ama bunların yazılarından okuduğum kadarı ile bunlar ne ibadet ne gusül ne fıkıh hiç bir şey pekte umurlarında değil zaten.yazı yazarekn bu ortaya çıkıyor.birde en tehlikesi bu sapkın inanca mensup kişiler koca koca yazılar yazıp sapık alimlerden fetva dağıtmaya başlamış.dikkat edin adamlar ayetlere ters hareket ediyor,bu dinin Peygamberine s.a.v düşman bunlardan nasıl fetva alabiliriz?müteşabih ayetlerden çıkardıkları hükümlerle sizi kolayca kandırabilirler.kim olduğu ne olduğu belli olmayan adamlardan fetva almayın.

  kafanıza takılan soruları ehli sünnet vel cemaat alimlerine sorun

  www.[B]sorularlaislamiyet[/B].com/ www.[B]dinimizislam[/B].com/

  buradaki alimler ilmi size olması gerektiği gibi yani Peygamber efendimiz s.a.v sünnetine ve Hazreti Kur'ana uyacak şekilde doğru aktaracaklardır.yıllardır yaptıkları hizmetlerle kendilerini kanıtlamışlardır. ne olduğu belirsiz kişilerin sözlerine kanmayınız.

  bu yaptıkları ile yani dinde Hazreti Peygambere s.a.v uymak şirktir delilsiz iddiaları ile İslamdan geriye hiçbir şey bırakmayacaklar.hiçkimse negusül alabilecek ne namaz kılabilecek nede başka bir ibadetini yerine getirebilecek bunlar varken İslamın düşmaanada ihtiyacı yok zaten...


  “Gerçekten Allah, benim de Rabbim, sizin de Rabbinizdir Öyleyse O’na ibadet edin Dosdoğru olan yol işte budur” (3/51)

  http://www.forumdas.net/kuran-i-kerim/ibadet-ile-ilgili-ayetler-75020/  mücadele suresi
  estaüzü billah
  [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
  19. Şeytan onları etkisi altına aldı da kendilerine Allah'ı anmayı unutturdu. İşte onlar şeytanın yandaşlarıdır. İyi bilin ki şeytanın yandaşları hep kayıptadırlar.
  [/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]20. Allah'a ve Peygamberine düşman olanlar, işte onlar en aşağıların arasındadırlar. [/FONT]
  [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]21. Allah: Elbette ben ve elçilerim galip geleceğiz, diye yazmıştır. Şüphesiz Allah güçlüdür, galiptir. [/FONT]

  [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]22. Allah'a ve ahiret gününe inanan bir toplumun -babaları, oğulları, kardeşleri, yahut akrabaları da olsa- Allah'a ve Resûlüne düşman olanlarla dostluk ettiğini göremezsin. İşte onların kalbine Allah, iman yazmış ve katından bir ruh ile onları desteklemiştir. Onları içlerinden ırmaklar akan cennetlere sokacak, orada ebedî kalacaklardır. Allah onlardan razı olmuş, onlar da Allah'tan hoşnut olmuşlardır. İşte onlar, Allah'ın tarafında olanlardır. İyi bilin ki, kurtuluşa erecekler de sadece Allah'ın tarafında olanlardır. [/FONT]  http://www.enfal.de/mdiyanet/mucadele.htm
  5 Haziran 2012
  #3
soru sor

islamdan geriye ne kalıır?