Işıl Işıl Saçlar İçin

İsimli konu WH 'Makyaj, Saç Ve Cilt Bakım' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 10 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır. Işıl Işıl Saçlar İçin hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  Her daim bakımlı saçlar için[​IMG] saç bakımının püf noktalarını bilmek yeterli...

  - Sıcak su[​IMG] saç diplerindeki yağ salgılayan bezlere zarar verdiği için saçlara zararlı olacağından kaçınmak gerekir. Saçlarınızı her hava şartına rağmen soğuğa yakın ılık suyla yıkamanızda fayda var.

  - Saçlarınızı yıkarken saç diplerinizi tırnağınızla kazımak yerine[​IMG] parmak uçlarınızla masaj yaparak yıkamayı deneyin[​IMG] böylece kan dolaşımını hızlandırıp[​IMG] saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlamış olursunuz.

  - Saç renginizi doğal yollarla değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Sarartma işlemi için[​IMG] 100gr. ıhlamuru yarım litre suda 20 dakika kaynatın. Süzgeçten geçirerek tortusunu temizledikten sonra saçlarınızı bu suyla ıslatın ve güneşte kurumaya bırakın.

  - Saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı olmasını istiyorsanız en pratik çözüm yolunu denemelisiniz. Bir su bardağı iyi cins sirkeyi[​IMG] iki litre ılık suyla karıştırın. Saçlarınızın şampuanını akıttıktan sonra bir kez de bu karışımla durulayın. Bir süre sonra saçlarınızın parlaklığına inanamayacaksınız.

  - Yağmurlu bir günde saçınızın formda olmasını istiyorsanız[​IMG] saçınızı şekillendirirken sadece dip bölgelere jöle uygulayın. Böylece sabit bir form kazanmış olan saçlarınız[​IMG] banyo yapana kadar şeklini koruyacaktır.

  - Beyaz saçları uzun süreli ve tamamen kapatabilmek için kahve tonlarını tercih etmenizde fayda var. Bu tonlarla saçlarınız doğal bir görünüm kazandığı gibi beyaz saçlarınız da tamamen kapanmış olacaktır. Kızıl ve sarı renkler beyaz saçları kapatmak için[​IMG] doğru bir tercih olmayacaktır.

  - Acilen evden çıkmanız gerekiyor ama saçlarınızı yıkama ihtiyacı içindesiniz... Hiç panik yapmayın ve hemen saçınıza bir parça sprey sıkın ve saçınız sanki nemliymiş gibi fön makinasıyla kurutun. Böylece saçınızı yeniden şekillendirebileceğiniz gibi uyurken oluşmuş kat izlerini de ortadan kaldırabilirsiniz.

  - İş yerinizdesiniz[​IMG] iş çıkışı için bir davet aldınız ve fön makinanız yok... Saçlarınızı öne eğerek saç diplerinize sprey sıkın[​IMG] sonra da saçlarınızı tepeden atkuyruğu yaparak toplayın. İşten çıkmadan önce saçlarınızı açın[​IMG] tüm gün atkuyruğu olarak duran saçlarınızın havalanmış ve adeta fönlenmiş gibi durduğunu göreceksiniz.
  10 Ağustos 2011
  #1
 2. Işıl Işıl Saçlar İçin Cevapları

soru sor

Işıl Işıl Saçlar İçin