İŞGAL GECESİNDE REHİN ALINDIM

İsimli konu WH 'Şiirler' kategorisinde, orhanba üyesi tarafından 7 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır. İŞGAL GECESİNDE REHİN ALINDIM hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İşgal gecesinde rehin alındım.

  Stresimden farksızdım gerili yaydan.

  Cesurdum, korkudan beri yalındım.

  Yürüdük Meclise Genelkurmaydan.

  Ellerim arkamdan kelepçelendi.

  Sabırım, tevekkülüm denetlendi.

  Milli Duygularım çok incelendi.

  Zaferle çıktım hainli alaydan.  Artsın heyecanın, artsın merakın.

  Ne dedim haine rüyamda bakın.

  “Askerin ruhuyum beni bırakın””

  Uyandın sonra rüyalı olaydan.

  Sivil giyinmiştim, üstelik gençtim.

  İhaneti değil, ölmeyi seçtim.

  Umarım manevi sınavı geçtim.

  Nasibim bol olsun Kevser-i çaydan.

  Çatıştım o gece bende rüyada.

  Gözlerim uykuda, içim duada.

  Vatan gibi yar yok asla dünyada.

  Sığınır Allah Orhan riyadan.  ORHAN AFACAN

  İZMİR-4/6.09.2016

  Gördüğüm rüyanın bincisidir.  Türkler hakkında ayet ve hadisler

  – “İçinizden kendi dininden dönen olursa, bilsin ki ALLAH ona bedel olarak bir topluluk getirecek ki, onları sever. Onlar da O’nu severler. Onlar müminlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı zorlu olurlar. ALLAH yolunda cihat ederler. Kendilerini ayıplayan kimselerin ayıplamasından korkmazlar.” (Maide 54)

  – “İş onların sandığı gibi değil. Doğuların ve Batıların Rabbine andolsunki, her halde biz onların (yani arapların) yerine kendilerinden daha hayırlılarını getirmeye elbette bizim gücümüz yeter ve kimsede önümüze geçemez.” (Mearic 40)

  – “İş onların sandığı gibi değil. Doğuların ve Batıların Rabbine andolsunki, biz gerçekten gücü yetenleriz.” (Mearic 40)

  – “Onları kendilerinden daha üstün olanlarla değiştirmeye (Türkler ?) Ve biz, önüne geçilebilecekler değiliz.” (Mearic 41)  HADİS:

  Amir b. Avr”ın rivayet ettiğine göre ;

  Hz. PEYGAMBER (S.A.S) şöyle buyurmuşlardır : “Sizler (rumlarla olan) en uzak sınır boylarında (mesela) Bevla da düşmana karşı nöbet tutmadıkça kıyamet kopmayacaktır” ; Ondan sonra Hz. PEYGAMBER

  –“Ey Ali! Ey Ali! Ey Ali!” diye seslendi. Hz. Ali,

  – “Anam babam sana feda olsun Ey Allah’ın Elçisi (buyurunuz)” dedi . Bundan sonra Hz. PEYGAMBER şöyle buyurdu

  –“Sizler Rumlarla mutlaka çarpışırsınız! Ne var ki sizden sonra ” İslam’ın yüz akı” bir ordu (Türkler) gelir ve Rumlarla, asıl onlar çarpışır. Onlar öyle kimselerdir ki ; Allah yolunda olmaktan ve bir kınayanın kınaması ve nede dedikodusundan hiç korkmazlar. İşte onlar tespih ve tekbir sesleri ile İstanbul’u fethederler. Oradan da daha önce hiç bir yerden alamadıkları miktarda öyle çok ganimetler elde ederler. Onlar bu ganimetleri aralarında kalkanları ölçek yaparak taksim ederler.

  “Allah müminlerin (ordusu)na İstanbul ve Romayı tesbih ve tekbir sesleri ile fethini nasip etmedikçe kıyamet kopmayacaktır ( Amr. b Avf) (Müminlerin Ordusu: Türkler)
  7 Eylül 2016
  #1
  YλяCλη bunu beğendi.
 2. İŞGAL GECESİNDE REHİN ALINDIM Cevapları

soru sor

İŞGAL GECESİNDE REHİN ALINDIM