İş Sanat’ın 17. sezonu başlıyor!

İsimli konu WH 'Magazin' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 23 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. İş Sanat’ın 17. sezonu başlıyor! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Sanatseverlerin heyecanla beklediği yeni sezon programı açıklandı

  Zengin ve nitelikli programıyla İstanbul’u kültür sanat alanında uluslararası bir buluşma noktası haline getiren İş Sanat, 5 Kasım’da 17. sezonuna “merhaba” diyor.
  Her zevke hitap eden, yenilikçi ve özgün projelerle şimdiye kadar yüz binlerce sanatseveri ağırlayan, dünyaca ünlü sanatçıların konser ve performanslarına ev sahipliği yapan İş Sanat, kapılarını 5 Kasım’da açıyor. Mayıs 2017’ye kadar sürecek 17. sezonda sanatseverleri, klasik müzikten caza, dünya müziğinden dans gösterilerine, yerli projelerden şiir dinletilerine ve çocuk etkinliklerine uzanan geniş yelpazede renkli bir program bekliyor.  Ova: “Yeni sezon için sabırsızlanıyoruz”

  İş Sanat’ın Sanat Yönetmeni Filiz Ova, geride bırakılan 16 yılda dünyaca ünlü yabancı sanatçı ve orkestralar ile birbirinden değerli yerli sanatçıları 1200’ü aşkın etkinlikte İstanbullu sanatseverlerle buluşturduklarını ifade ederek, “Bu sezonda da yerli ve yabancı sanatçıları İş Sanat sahnesinde özgün projelerle ağırlayacağımız etkinlikler planladık. Ülkemizin değerli toplulukları, müzik dünyasının yakından takip ettiği yıldız isimlerle birlikte sahnemizde olacak. İzleyicilerimizin artan ilgisi bizlere, her sene daha iyisini yapmak için motivasyon sağlıyor. 17. sezonda da İş Sanat’ın alışılan kalitesine uygun, her zevke hitap eden renkli bir programla sanatseverlerin hafızalarından silinmeyecek etkinliklere ev sahipliği yapacağız. Yine “yıl boyu sanat, yıl boyu festival” diyeceğimiz yeni sezonumuzu sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

  Sanat tutkunlarının heyecanla beklediği 17. sezon, 5 Kasım’da, Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile açılacak. İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar serisindeki üstün performansıyla hafızalarda yer eden genç sanatçı Gülin Ataklı (obua) ile başarılarıyla ülkemizi dünya sahnelerinde temsil eden genç tenor Doğukan Kuran ve soprano Ayşe Şenoğul da açılış konserinin solistleri olacak.

  Biletler 17 Ekim’de satışta

  Klasik müzik ve caz konserleri ile dünya müziği, yerli projeler ve dans gösterilerinin biletleri, 17 Ekim Pazartesi günü satışa sunulacak. Ayrıca kasım ayı etkinliklerinin biletleri de aynı günden itibaren satın alınabilecek. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi dünya müziği konserleri ve çocuk etkinliklerinin biletleri aylık olarak satılacak. İş Sanat’ta etkinlikler yine 20.30’da başlatılacak; çocuk etkinliklerinin saati ise 15.00.

  Klasik müziğin seçkin isimlerinden müzik ziyafeti

  Seçkin virtüözlerden yıldız solistlere uzanan geniş yelpazedeki klasik müzik programıyla sanatseverlerin gözünde ayrıcalıklı bir yere sahip olan İş Sanat’ın, yerli ve yabancı sanatçıları buluşturduğu özel projeleri bu sezon yine çok konuşulacak.

   Maestro John Rigby yönetimindeki Johann Strauss Orkestrası, İngiliz tenor Nicky Spence ve soprano Corinne Cowling eşliğinde 2017 yılbaşı özel programıyla İş Sanat sahnesine konuk olacak. Birbirinden romantik valsler ve eğlenceli polkaların seslendirileceği bu coşku dolu Viyana gecesini kaçırmak istemeyenler 5 Ocak, Perşembe akşamını ajandalarına şimdiden not edebilirler.

   İş Sanat takipçilerinin yakından tanıdıkları çellist Sol Gabetta ve keman virtüözü erkek kardeşi Andrés Gabetta önderliğinde kurulan Capella Gabetta, ödüllü soprano Simone Kermes ve müziğe olan bağlılığı, şaşırtıcı vokal tekniği ile uluslararası bir üne sahip olan mezzo soprano Vivica Genaux ile 12 Ocak, Perşembe akşamı muhteşem bir müzikal ziyafete imza atacak.

   9 Şubat, Perşembe akşamı ise klasik müzik dünyasının belki de en sıra dışı ikilisi, dünyaca ünlü çellist Mischa Maisky ve kızı, piyanist Lily Maisky İş Sanat sahnesinde buluşacak.

   Müzik çevrelerinde “Freiburglular” olarak anılan, barok dönem enstrümanlarıyla seslendirdikleri çağdaş eserlerle de alkış toplayan Freiburg Barok Orkestrası, günümüzün en başarılı basbaritonlarından Matthias Goerne ile 17 Şubat, Cuma akşamı İş Sanat’ta olacak.

   Geçtiğimiz yıl Avishai Cohen ile verdiği konserle dinleyicilerden büyük beğeni toplayan İstanbul Opera Orkestrası, bu kez klasik eserleri pop, rock, blues öğeleriyle harmanladığı cross over düzenlemeleriyle ünlü, Guiness rekortmeni keman virtüözü David Garrett’a eşlik edecek. Venezuelalı şef Dietrich Paredes’in yönetiminde izleyicilere unutulmaz bir Çaykovski ziyafeti vadeden konser 9 Mart, Perşembe akşamı gerçekleşecek.

   7 Nisan, Cuma akşamı ise sahneyi ünlü keman virtüözü Gidon Kremer’in müzik dünyasına armağanı, Grammy ve ECHO Klassik gibi saygın ödüllerin sahibi Kremerata Baltica ve kemanın dahi çocuklarından Clara Jumi Kang alacak.

   İş Sanat’ın ülkemizin önde gelen toplulukları ile klasik müzik dünyasının yetenekli yıldızlarını bir araya getirdiği özel projelerinden bir diğeri de 19 Nisan, Çarşamba akşamı gerçekleşecek. Letonyalı akordeon sanatçısı, Ksenija Sidorova, ülkemizin değerli şeflerinden Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde Bizet’nin Carmen Operası ve Piazzolla eserlerinden bir programla izleyici karşısına çıkacak.

  Caz tutkunlarını heyecanlandıracak konserler
  İş Sanat, İstanbullu cazkoliklerin kaçırmak istemeyeceği konserle caz dünyasının önemli isimlerini sahnesinde ağırlamaya devam ediyor.

   Caz sahnelerinin en iyilerinden sekiz ismin; alto saksafonist Miguel Zenón, tenor saksafonist David Sánchez, vibrafonist Warren Wolf, trompetçi Sean Jones, trombonist Robin Eubanks, piyanist Edward Simon, basçı Matt Penman ve davulcu Obed Calvaire’in 2004 yılında San Francisco’da bir araya gelerek kurduğu SF Jazz Collective, Miles Davis bestelerinden oluşan muhteşem bir repertuvarla 7 Kasım, Pazartesi akşamı İstanbullu caz hayranları ile buluşacak.

   Günümüzün en başarılı Latin caz piyanistlerinden biri kabul edilen Gonzalo Rubalcaba’nın 17 Mart, Cuma akşamı Charlie Haden anısına vereceği konser hiç kuşkusuz sezonun unutulmazları arasındaki yerini alacak.

  Dünya müziği serisinin ilk konuğu Flamenko’nun yaşayan efsanesi: Paco Peña

   İsmi dünya sınırlarını aşan usta Flamenko gitaristi Paco Peña, İspanyol şair Federico Garcia Lorca’nın ölümünün 80. yılı anısına hazırladığı “Patrias” gösterisi ile 15 Aralık, Perşembe akşamı İş Sanat sahnesine bir kez daha konuk olacak.
  Sevgililer gününde nefes kesecek bir modern dans gösterisi
   Modern dansın yaratıcı ve heyecan verici topluluklarından Larry Keigwind and Company, 14 Şubat, Salı akşamı sıra dışı bir sevgililer günü geçirmek isteyenler ve modern dans meraklıları için büyüleyici bir performansla ilk kez İş Sanat sahnesinde olacak.

  İş Sanat sahnesine özel kaçırılmayacak yerli projeler

  İş Sanat, her zevke hitap eden programında Türkiye’nin en sevilen sanatçılarını tekrarı olmayan, özgün projelerde bir araya getirmeye devam ediyor.

   Halk müziğimizi ülke sınırlarının ötesine taşıyan sanatçımız Sabahat Akkiraz ile bağlamanın iki duayen ismi Arif Sağ ve Erdal Erzincan 24 Kasım, Cuma akşamı izleyenlere tadına doyulmayacak bir türkü akşamı yaşatacak.

   İş Sanat’ın bu sezona özel programına aldığı bir diğer yerli proje ise Tarık Sezer Orkestrası ve sürpriz konukları… Kariyeri boyunca birçok sanatçının albüm ve konserlerinde onlara eşlik eden Tarık Sezer, sanat hayatının 40. yılında Fuat Güner, Kenan Doğulu, Yaşar, Burak Kut, İrem Derici, Hakan Altun’un da aralarında olduğu sürpriz isimlerle İş Sanat izleyicisini Türk pop müzik tarihinde keyifli bir yolculuğa çıkaracak. Yıldızlar geçidine dönüşecek konser, 1 Aralık, Perşembe akşamı gerçekleşecek.

   Piyanist ve besteci Tuluğ Tırpan’ın müzik direktörlüğünde geçtiğimiz yıl gerçekleşen Türk Rock Antolojisi’nin ikincisi bu kez Özkan Uğur, Doğan Duru, Pamela Spence, Mert Fırat, Seyyal Taner gibi sürpriz isimleri bir araya getirecek. Tiyatrocu Serhat Mustafa Kılıç’ın anlatımıyla renklenecek gece, 17 Ocak, Salı akşamı Türkiye’deki rock tarihinin geçtiği aşamaları özel performanslarla izleyicilere sunacak.

   Konsept albümleri, ilgi çekici imajı ve sıra dışı performanslarıyla Türk rock müziğinin en sevilen isimlerinden Hayko Cepkin, akustik bir söyleşi ile 5 Nisan, Çarşamba akşamı sahnemize gelecek.
  Sözcüklerin ve notaların buluştuğu şiir ve hikâye dinletileri
  Yıllardır büyük bir ilgiyle takip edilen, müzikle edebiyatın iç içe geçtiği dinleti serisi yepyeni düzenlemeler ile 17. sezonda da sürecek.

   Seri 14 Kasım Pazartesi, İstanbul şairi, Garip akımının öncüsü Orhan Veli’nin şiirleri ile başlayacak.

   12 Aralık, Pazartesi akşamı modern Türk şiirinin önde gelen isimlerinden Behçet Necatigil doğumunun 100. yılında en sevilen dizelerinden oluşan yepyeni bir dinletiyle anılacak.

   İstanbullu edebiyat tutkunlarının heyecanla beklediği Nazım Hikmet Memleketimden İnsan Manzaraları şiir dinletisi 16 Ocak, Pazartesi akşamı seyirciyle buluşacak.

   Bir şubat klasiği haline gelen ve usta şairlerin eserlerinden seçilen Aşk Şiirleri 6 Şubat, Pazartesi akşamı İş Sanat’ta yankılanacak.

   Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının usta kalemlerinden Haldun Taner’in en sevilen öyküleri 13 Mart, Pazartesi akşamı radyo tiyatrosunu andıran bir sahne düzeninde seslendirilecek.

   Serinin son etkinliği ise 10 Nisan, Pazartesi akşamı Cemal Süreya’nın kaleminden dökülen şiirler olacak.

  İş Sanat’tan çocuklar için yepyeni iki oyun!
  En önemli misyonlarından birini geleceğin sanatseverlerini yetiştirmek olarak belirleyen İş Sanat, eğlendirirken sanat ve müziği öğretecek iki yeni oyunla miniklerin kalbini kazanacak. Tiyatrocu, oyuncu ve yönetmen Yıldıray Şahinler’in yazıp yöneteceği Çocuklar İçin Müzikli Masallar Aralık’ta prömiyer yaparken Can Yılmaz’ın kaleme aldığı Fantastik Hikayeler Makinesi Ocak ayında minik sanatseverlerle tanışacak.
  Genç sanatçılar Millî Reasürans’ta parlamaya devam edecek
  Genç müzisyenlerin yoğun ilgileri sonucunda İş Sanat çatısı altında, bu sezon yine on iki parlayan yıldızın konseri Millî Reasürans’ta gerçekleştirilecek. Yeni sezonun Parlayan Yıldızlar’ı kasım ayında açıklanacak. Parlayan Yıldızlar serisinin en parlak yıldızına, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Soylu Ailesi tarafından Meriç Soylu ödülü verilecek. Genç yaşta kaybettiğimiz İş Sanat Yönetmeni Meriç Soylu’nun anısına verilen ödülün sahibi, sezon boyunca Parlayan Yıldızlar konserinde sahne alacak müzisyenler arasından seçilecek.

  Programımızdan seçeceğiniz her 5 etkinlik için %10 indirim

  17. sezonunda İş Sanat’ta en sevdiğiniz klasik ve caz konserleri ile dans gösterilerinin yanı sıra ilk kez dünya müziği ve yerli projeleri de bir araya getirerek biletlerinizi kombine edebilirsiniz. Seçeceğiniz her 5 etkinliğin biletlerine %10 indirimle sahip olabilirsiniz.
  Müdavimlerinin ilgiyle takip ettiği konserlerin biletleri, İş Sanat Ana Gişesi’nden ve Biletix üzerinden 17 Ekim’den itibaren temin edilebilir.
  23 Ocak 2017
  #1
 2. İş Sanat’ın 17. sezonu başlıyor! Cevapları

soru sor

İş Sanat’ın 17. sezonu başlıyor!