İş Görüşmesinden Sonra Ne Yapılmamalı?

İsimli konu WH 'Meslekler & Kariyer' kategorisinde, -Successful- üyesi tarafından 10 Mart 2012 tarihinde yazılmıştır. İş Görüşmesinden Sonra Ne Yapılmamalı? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İş Görüşmesinden Sonra Ne Yapılmamalı?


  İş ararken hiçbir şey mülakatta iyi bir performanstan daha önemli olamaz.

  Size uygun şirketi aradıktan sonra, sunumunuzun üstünden geçip karşılaşabileceğiniz mülakat sorularını özgüvenle cevaplamak için pratik yaptıktan sonra bu adımlarınızı izleyecek etkileyici bir şey isteyebilirsiniz.

  Bir jest ile teşekkür ederek firmanın sizi işe almasını kolaylaştıracağını veya en azından görüşmenin öteki etapları için seçilmenizi sağlayacağını düşünebilirsiniz.

  Bazı kişiler teşekkür etmenin firmanın üzerinde olumlu bir etki yaratabileceğini düşünür ama ne yazık ki bu yöntem firmada yanlış bir izlenim uyandırabilir.

  İş aramalarınızda ve görüşmelerinizde bu alışılmadık teşekkürden kaçının.

  1- Çiçek göndererek teşekkür etmeyin!

  İletişim pozisyonu için görüşme yapan aday mülakattan sonra bir çiçek göndermenin güzel bir teşekkür etme şekli olabileceğini düşünebilir. Ama ne yazık ki bu kişi bu jestinin gereksiz olduğunu ve uygun olmadığını bilmez.

  Bir mülakattan sonra çiçek göndermek asla doğru değildir. O kişinin görevi sizinle mülakat yapmak olduğu için mülakat yapar ve bunun üzerine o kişiye çiçek göndermek aday sıranızı öne çıkarmak adına rüşvet olarak yorumlanabilir. Bu jest size yardım etmek yerine işe alınma şansınızı elinizden alabilir.

  2- İşverenle Facebook portalında arkadaşlık kurmayın

  İşvereninizle Facebook’da arkadaş olmaya çalışmak aşılmaması gereken bir sınırı aşmanıza sebep olabilir.Böyle bir durumda firma sizin işçi ve işveren arasındaki çizginin ayrımına varamadığınızı ve işe alınırsanız da bu çizgiyi çizemeyeceğinizi düşünür.

  3- Mülakattan sonraki gün sonucu öğrenmek için telefon etmeyin

  Alıntı...
  10 Mart 2012
  #1
 2. İş Görüşmesinden Sonra Ne Yapılmamalı? Cevapları

soru sor

İş Görüşmesinden Sonra Ne Yapılmamalı?