iPhone Exchange ayarları

İsimli konu WH 'iPhone' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 23 Mart 2011 tarihinde yazılmıştır. iPhone Exchange ayarları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici

  iPhone sahipleri, aynı zamanda enterprise canlısı bir mesajlaşma cihazı alıyorlar. Eksiği olmayan fazlası olan bu cihazı, Exchange hesabı ile nasıl kullanacağınızı kısaca açıklayalım.

  1. Önce Settings’den [Ayarlar] mail, contacts, calendar’ı seçerek aşağıdaki sayfayı görelim ve en üstteki exchange seçeneğini seçin.

  [​IMG]

  [​IMG]

  2. Karşınıza alttaki gibi doldurulması gereken alanlar gelir. Email kısmına eposta adresinizi yazınız. Domain kısmı ise, genelde sisteme login olurken kullandığınız domain olur. Örneğin, google, aspsirket.com, wwwidgets\smithy gibi isimler olabilir.
  [Bunu IT sorumlunuzdan öğrenebilirsiniz.] Biz google exchange’i örnek vereceğiz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  3. Mail isim ve şifremizi, “username” ve “password” kısmına yazıyoruz. Daha sonra, iPhone girdiğiniz bilgileri, sunucu ile kontrol eder.

  [​IMG]

  [​IMG]

  4. Bazen sertifika ile ilgili uyarı mesajı verebilir, Accept [kabul et] diyerek geçebilirsiniz.

  [​IMG]

  5. Daha sonraki ekranda, Server bilgisini girmeniz istenir. Server bilgisi Gmail için, ‘m.google.com’, sizin Exchange sunucunuzun bilgisi farklı olabilir. [Bunu IT sorumlunuzdan öğrenebilirsiniz. ] Daha sonra, iPhone bilgilerin doğruluğu için server ile iletişime geçerek, tekrar ayarlarınızı kontrol eder.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  6. Herşey yolunda gitti ise, aşağıdaki şekilde tanımlarınız yapılmış olur. Mail, Contacts, Calendar [Posta, Kişiler, Ajanda] seçeneklerinden istediğinizi Exchange bilgileriniz ile iPhone’unuz arasında senkronize edebilirsiniz.

  [​IMG]


  alıntıdır...
  23 Mart 2011
  #1
 2. iPhone Exchange ayarları Cevapları

soru sor

iPhone Exchange ayarları

Alakalı Aramalar:

 1. iphone exchange ayarları

  ,
 2. iphone exchange sunucu