İpek Soylu'ya Wimbledon'da büyük ilgi

İsimli konu WH 'Diğer Spor Dalları' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 6 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır. İpek Soylu'ya Wimbledon'da büyük ilgi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Dünyanın en prestijli turnuvası olan Wimbledon Tenis Turnuvası'nda ülkemizi temsil eden tek tenisçi olan İpek Soylu ikinci tura yükseldi. İnanılmaz bir performans sergileyen Soylu, karşılaşma sonunda Wimbledon'da kendisini izleyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Soylu ile fotoğraf çektirmek isteyenler kort önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

  Sezonun üçüncü Grand Slam'ı Wimbledon Tenis Turnuvası'nda 4'üncü günü çift bayanlarda partneri Taylandlı Varatchaya Wongteanchai ile Mandy Minella ve Anastasija Sevastova çiftini yenen İpek Soylu ikinci tura yükseldi.

  İpek Soylu partneri Taylandlı Varatchaya Wongteanchai ile Mandy Minella ve Anastasija Sevastova çiftini 6-1 ve 7-6'lık setlerle mağlup ederek, Wimbledon'da bir üst tura çıkma şansını elde etti.

  Partneriyle birlikte harika bir performans sergileyen Soylu'nun maçını büyük bir izleyici topluluğu takip etti.

  Karşılaşma sonunda kedisini tebrik etmek isteyenlerin büyük ilgisiyle karşılaşan Soylu, şaşkınlığını gizleyemezken hem sonuçtan hem de kendisine gösterilen ilgiden büyük sevinç duyduğunu ifade etti.

  İpek Soylu: "Gördüğüm ilgiye inanamadım"

  Dünyanın en prestijli turnuvası olan Wimbledon Tenis Turnuvası'nda ikinci tura yükselen Wimbeldon'da ülkemizi temsil eden tek tenisçi olan İpek Soylu "Gördüğüm ilgiye inanamadım" dedi

  İngiltere'nin Başkenti Londra'da devam eden sezonun üçüncü Grand Slam'ı Wimbledon Tenis Turnuvası'nın 4'üncü gününde çift bayanlarda verdiği mücadelede İpek Soylu, partneri Taylandlı Varatchaya Wongteanchai ile ikinci tura yükseldi.

  Maçtan sonra turnuvayı takip eden Doğan Haber Ajansı muhabiri Aynur Tattersall'un sorularını yanıtlayan Soylu, gördüğü ilgi karşısıda duyduğu şaşkınlığı ve mutluluğu dile getirdi.

  Partneri Taylandlı Varatchaya Wongteanchai ile Minella (Lüksemburg)-Anastasija Sevastova (Letonya) çiftini 6-1 ve 7-6'lık setlerle 2-0 mağlup ederek, Wimbledon'da bir üst tura çıkma şansını elde eden milli tenisci Soylu, karşılaşmada ilk kez bu kadar Türk izleyici gördüğünü ifade ederek, "İnanılmaz ilgi vardı. Türk izleyicilerin desteği beni çok heyecanlandırdı. Yarınki maçımda da aynı desteği gösterirlerse çok sevinirim. Herkese gösterdikleri ilgi ve sevgiden dolayı çok teşekkür ederim" dedi.

  ÜLKEMİ TEMSİL ETTİĞİM İÇİN BÜYÜK GURUR DUYUYORUM

  Maçtan sonra birçok izleyicinin kendisiyle fotoğraf çekilmek için sıraya girdiğini ve bu sevginin kendisine yarınki karşılama için büyük şevk verdiğini ifade eden Soylu, "Burada olmaktan ve ülkemi temsil etmekten büyük gurur duyuyorum. Türkiye'de tenis son yıllarda çok gelişti ve özellikle Tenis Federasyonu bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyor. Gördüğümüz destekten çok memnunuz. Artık kortlarda daha çok Türk sporcu göreceğiz" şeklinde konuştu.

  Milli tenisçi ile partneri, ikinci turda Tayvanlı Hao-Ching Chan ve Rumen Monica Niculescu çiftiyle karşılaşacak.
  6 Temmuz 2017
  #1
 2. İpek Soylu'ya Wimbledon'da büyük ilgi Cevapları

soru sor

İpek Soylu'ya Wimbledon'da büyük ilgi