İnternet Kullanıyorsan İngilizce Bilmelisin

İsimli konu WH 'Eğitim Kültür' kategorisinde, teknolojia üyesi tarafından 10 Eylül 2014 tarihinde yazılmıştır. İnternet Kullanıyorsan İngilizce Bilmelisin hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Günümüzde pek çok teknolojik gelişmelerin yaşandığını söylemek oldukça kolaydır. Etrafımıza baktığımızda teknolojinin sonunda üretilen ve geliştirilen her buluş, hayatımızı kolaylaştırmak ve eğlendirmek, geliştirmek adına hayatımızın her alanında yer almakta. İster cep telefonu, ister elektrikli ev aletleri; ister mobilya, isterseniz geliştirilen yazılım programları sayesinde tutkunu olduğunuz eğlendirici oyunlar, hepsi birer teknoloji üretimidir ve hayatımızın her alanında etkileşim halinde olduğumuz buluşlardır. Üstelik internet kullanımının günümüzde bu denli yaygınlaşması sayesinde, dünyanın her yerinde oturduğumuz yerden olabilmek, aklımıza gelen her konuda bilgi alabilmek, araştırmalar yapmak ve hayatımızı kolaylaştırmak adına birçok işimizi internet üzerinden yapabilmek, artık sadece eskisi gibi komşularımızla değil, tüm dünyayla her an iletişim halinde olabilme imkânını bizlere sunmaktadır. Böylesine bir gelişmişlik düzeyi içerisinde de tabiî ki ihtiyaç duyulan ortak dil kabul edilmiş İngilizcedir.
    İngilizcenin hayatımızın her alanında olduğunu, ben iki sene önce üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulamadığım zamanlarda fark ettim. Hangi kapıyı çalsam İngilizce bilgimin yeterli olmamasından dolayı ısrarla göz ardı edildim hatta bu durumda üniversite ortalamam dahi etkili olamadı maalesef. Çünkü ben, internet ortamını hayatımın her alanında kullanırken, iş hayatının da artık evrensel bir şekilde ilerlediğini düşünememiş ve İngilizce eksiğim olduğunu dahi düşünmemiştim. Ancak artık benim de İngilizce öğrenmek zorunda olduğumu fark ettiğimde ise, kendimi sadece test çözerek değil, tam bir iletişim için yazma, konuşma, dinleme gibi her alanda bilgi edinmem gerektiğini düşünerek, böyle bir eğitim için Toefl sınavına girmeye karar verdim. Bu noktada yapmam gereken doğru bir kurum seçmek ve iyi bir eğitim sonucunda bilgimi böylesine kaliteli bir sınavla belgelemekti. Şimdiki yüksek Toefl puanıma sahip olabilmek için de New York Studio Dil Okulları’nı arkadaşımın tavsiyesi üzerine tercih ettim. Şuanda sahip olduğum yüksek puan ve mükemmel işimi kendilerinin kaliteli eğitim sistemlerine borçluyum. Eğer siz de teknolojinin gerektirdiği bu dünya iletişiminde eksik olduğunuzu düşünüyorsanız, detaylı bilgi için www.newyorkstudio.com.tr adresini ziyaret ederek başarınıza başarı katabilirsiniz.
    10 Eylül 2014
  2. İnternet Kullanıyorsan İngilizce Bilmelisin Cevapları

soru sor

İnternet Kullanıyorsan İngilizce Bilmelisin