İnsanın Gizemi

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, ▫нαтαsιż¢&#9 üyesi tarafından 15 Eylül 2011 tarihinde yazılmıştır. İnsanın Gizemi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İnsanın Gizemi

  İnsanın Gizemi

  Atomu parçalamayı, gen haritasını çözmeyi başaran bilim insanları, insan davranışlarıyla ilgili 10 gizemi tamamen çözmeyi başaramadı. İngiliz New Scientist dergisi, günlük hayatta sık sık karşımıza çıkan ve açıklanamayan insana ait 10 özelliği derledi.

  01 Yüz kızarması:

  İngiliz doğa tarihçisi Charles Darwin, evrimin insanı yalan söylediğinde neden kızarmaya yönlendirdiğini çözmeye çalıştı. Bazıları bunun insanları daha samimi davranmaya teşvik ettiği fikrini savundu.

  02 Kahkaha atmak:

  Mutluluk hissi, kahkaha attığımızda salgılanan endorfin hormonu sayesinde oluşuyor. Ancak 10 yıllık bir çalışma, bayağı şakalara daha çok güldüğümüzü ortaya çıkardı.

  03 Öpüşmek:

  Her toplumda karşılaşmadığımız için genetik olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Emzirme ve eski insanların çocuklarını ağızlarıyla besleme alışkanlıklarıyla alakalı olduğu sanılıyor.

  04 Rüya görmek:

  Sigmund Freud’un rüyaların bilinç altındaki tutkuları yansıttığı teorisinden ziyade rüyaların duygularımızı dışa vurma şekli olduğu kabul ediliyor. Ancak garip düşlerin nedeni bilinmiyor.

  05 Batıl inançlar:

  Batıl inançların evrimsel hiçbir mantığı yok. Dinin bunu tetiklediği düşünülüyor.  06 Burun karıştırmak:

  Her dört gençten biri günde 4 kez bu eylemi gerçekleştiriyor. Bazıları bunun bağışıklığı güçlendirdiğini düşünüyor.

  07 Ergenlik:

  İnsan hariç hiçbir hayvan bu dönemden geçmiyor. Bazı bilim insanları bu dönemi, insan beyninin olgunluk çağından önceyeniden yapılanma dönemi olarak görüyor.

  08 Fedakârlık yapmak:

  İnsanlar arasındaki bağların geliştirilmesine yönelik olabileceği gibi sadece ruhsal tatmin için de fedakarlıklarda bulunabileceği savunuluyor.

  09 Sanatsal faaliyetler:

  Tüm sanat biçimlerinin, kişinin kendisini gösterme ve beğendirme isteğiyle alakalı olduğu sanılsa da, bunun sadece bilgi paylaşımında bir araç olabileceği de düşünülüyor.

  10 Vücut Tüyleri:

  İnsanın vücudunda tüye, cinsel bölgelerinde de kıla rastlanırken diğer primatlarda tam tersi geçerli.
  15 Eylül 2011
  #1
 2. İnsanın Gizemi Cevapları

 3. Allah (c.c) Hikmetleri sonsuzdur.
  17 Eylül 2011
  #2
soru sor

İnsanın Gizemi