İmplant Diş Ekme Bilmek İstedikleriniz?

İsimli konu WH 'Ağız ve Diş Sağlığı' kategorisinde, furkankoctrk üyesi tarafından 24 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır. İmplant Diş Ekme Bilmek İstedikleriniz? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İmplant

  İmplant tedavisi kaybedilen dişin yerini kendi dişlerinizden ayırt edilemeyen dayanıklı, sağlıklı bir diş ile doldurma tekniğidir. Ağız ve çene cerrahisinde uzman doktorların kolaylıkla gerçekleştirebildiği ve başarı oranı %99’lara dayanmış bir diş protezidir.

  Travma, diş eti rahatsızlıkları, ilerlemiş çürükler gibi sebeplerle diş kaybı yaşanabilir. Diş kaybı estetik sorunlar yarattığı gibi, çiğnemenizi, sindiriminizi de zorlaştıran, yeri doldurulmadığında yanındaki dişin de kaybına sebep olabilen bir problemdir. Diş kaybı probleminin en sağlıklı çözüm yöntemi olan implant tedavisi, Ataşehir diş kliniğimizde hizmetinizde.

  Hastanın ağız yapısı ve sağlığı diş doktorunun implant tedavisinin şeklini, hatta kullanılacak implant markaları ve sistemleri belirlemesini gerektireceğinden, işlem öncesi yetkin bir klinik ortamında diş doktoru ve cerrah konsültasyonu ile detaylı teşhis ve tedavi planlaması yapıldığından emin olmak önemlidir.

  Doğru tedaviyi olduğunuz takdirde dental implant (implant diş, vidalı diş) kendi dişiniz gibi görünür, hissedilir ve fonksiyon gösterir. Ayrıca yüksek diş kaybı yaşanmış tüm ağız veya çenelerde diş hekiminizce implant üzerine yapılan protezler güvenilir, konforlu ve uzun vadede daha hesaplı bir tedavi olcaktır.

  Dental İmplant Hangi Parçalardan Oluşur:

  İmplant :


  Kemik yapınıza uyum gösterecek şekilde yapılmış, diş köklerinizin yerini tutan parçadır.

  Protez Taşıyıcı (Abutment):

  Kuronu tutmak için üretilen altyapıdır.

  Vida :

  Kuron’u altyapıya bağlayan parçadır

  Kuron (Kaplama) :

  Doğal diş yapınız ve renginde üretilmiş üstyapıdır (yeni protez dişinizdir).

  İmplant Tedavi Süreci

  Analiz: Hekiminiz çene ve kemik yapınızı inceleyerek İmplant tedavisine uygun olup olmadığınızı değerlendirir ve tedavi planınızı yapar.
  İmplant Yerleştirme: implant diş etinizin altına yerleştirilir.
  Osseoentegrasyon: İmplant kemiğiniz ile entegre olur.
  Diş Eti Hazırlığı: İmplantınızın üzerine bir iyileşme kapakçığı yerleştirilir.
  Üstyapı: İyileşme sonrasında birkaç gün içerisinde size özel diş üstyapınız üretilir, prova edilir ve takılır.


  Köprü ve İmplant Karşılaştırması


  Diş kayıplarının yerlerini doldurmada kullanılan klasik bir yöntem köprü ve kuron uygulamasıdır. Kemik yapısının uygun olmadığı durumlarda veya kaybedilen dişin etrafındaki dişlerin de pek sağlıklı olmadığı durumlarda köprü tercih edilebilir. Ancak kaybettiğiniz diş sağlıklı dişler arasında yer alıyorsa Dental İmplant en doğru tedavi olabilecektir.

  Aşağıda solda tek ünitelik bir Dental İmplant tedavisi, sağ kısımda ise üç ünitelik bir kuron köprü tedavisi karşılaştırması yer almaktadır. Sağ tarafta görebileceğiniz gibi, boşluğa yerleşecek protezi desteklemek için sağlıklı dişleriniz kesilecek ve üzerilerine protez oturtulacaktır.

  Neden implant diş ?

  İmplantlar tıp alanında kullanımı yer etmiş titanium malzemeden yapılır, kemik yapısı ile uyum gösterir ve alerji yapmazlar.
  Kendi dişiniz gibi görünür ve fonksiyon gösterir.
  Çekilen dişlerinizin bıraktığı boşluklar, kemiklerinizin çekilmesini ve çene yapınızın bozulmasına sebep olur. Dental İmplant kemik içerisindeki boşluğu doldurarak bu bozulmayı engeller.
  Protez çözümleri ağız içerisinde baskı yaparak tat alma, sıcaklık hissi gibi konularda kayıplara yol açabilir. İmplantlar bu olumsuzluklara yol açmaz.
  Zamanla ağız yapısındaki değişiklikler protezlerin oynaması, kırılması, yenilenmesi gibi ihtiyaçlar doğurabilir. İmplantlar uzun vadede bu dezavantajları taşımadığından çok daha ucuza mal olmaktadır.
  İmplant Fiyatları

  İmplant fiyatları kliniklere ve hekimlere göre değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni; hastanın ağız ve diş durumuna, implantların kalitesine, hekimin bilgi birikimine, tedavinin süresi gibi faktörlerdir. Genel olarak implant fiyatlarımız;

  Dental İmplant Fiyatı (Kaplama Hariç) : 1648.00 TL

  Zirkonya Kaplama Kron Fiyatı(Monolitik)(arka bölge)(Tek Diş) : 685.00 TL

  Zirkonya Kaplama Kron FiyatıTabakalama CAD CAM) (ön bölge)(Tek Diş) : 1053.00 TL

  Empress Kaplama Fiyatı (Full Porselen)(Tek Diş) : 1053.00 TL

  Porselen Lamina Fiyatı (Tek Diş) : 1053.00 TL

  İmplant Diş Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

  İmplant yerleştirilmesi operasyonunu takip eden birkaç gün doku iyileşmesine katkıda bulunacak şekilde:

  Ağız temizliğinin nazik fakat özenli yapılması
  Sigara ve alkol alımından kaçınılması
  Operasyon noktası ile sert birşey çiğnenmemesi
  Ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılması
  faydalı olacaktır.

  Tedavi süreci sonunda üst yapınız yerleştirildiğinde kendi dişiniz rahatlığında kullanabilirsiniz.

  Kaynak : http://www.dentatasehir.com/
  24 Ağustos 2016
  #1
 2. İmplant Diş Ekme Bilmek İstedikleriniz? Cevapları

soru sor

İmplant Diş Ekme Bilmek İstedikleriniz?