İmam Hasan ve Huseyn'e Allah ve Peygamber sevgisi

İsimli konu WH 'Ehl-i Beyt' kategorisinde, Alemdar üyesi tarafından 3 Ocak 2009 tarihinde yazılmıştır. İmam Hasan ve Huseyn'e Allah ve Peygamber sevgisi hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Ey iyiden-iyiye inanmış, şüpheden kurtulmuş can. Dön Rabbine, ondan râzı olarak ve rızâsını kazanmış bulunarak. Artık katıl kullarımın arasına. Ve gir cennetime
    Fecr Suresi

Kıyamet günü bütün gözler ağlayacaktır, Hüseynin musibetine ağlayan göz hariç. Hüseyine ağlayan göz, sevinçli olacak ve Cennet nimetlerinden yararlanacaktır.

"Bunlar benim ve kızımın yavrularıdır; Ey Allah, ben bu ikisini (Hasan ve Hüseyin) seviyorum; Sen de onları sev ve onları sevenleri de sev."
    Peygamber Efendimiz (s.a.a)
    3 Ocak 2009
  2. İmam Hasan ve Huseyn'e Allah ve Peygamber sevgisi Cevapları

3. alıntıdır
    Kıyamet günü bütün gözler ağlayacaktır, Hüseynin musibetine ağlayan göz hariç. Hüseyine ağlayan göz, sevinçli olacak ve Cennet nimetlerinden yararlanacaktır.

bu sözü kim söylemiş anlamadım
    Kuran'da hangi ayette sadece Hz.Hüseyin'e ağlayanın cennete gideceği yazıyor ?
    600 sayfa Kuran boşunamı inmiş ? o zaman ne gereği varki Kuran'da yazan haramlardan sakınmaya,ibadet etmeye ne gerek varki ? sadece Hz.Hüseyin'e ağla direk cennete git ? yukarıda ki sizin bu ise benim fikrimdir isteyen istediğini alır üstelik Hz.Hüseyin din şehididir (Allah için öldürülenlere ölü demeyin onlar bilakis yaşamaktadırlar lakin siz anlamazsınız) yani asıl ölü biziz sizi bilmem ama ben kendime ağlamayı yeğliyorum ve asıl peygamber torununu şehit etme cüretini göstermiş olan yezid düşünsün nasıl hesap verecek
    3 Mart 2009
  4. verilen mesaj önemli.... ne vermek istediğini iyi anlamanı tavsiye ederim... sadece iyi düşün
    3 Mart 2009
  5. Hz.Hasan ve Hz.Hüseyin'i sevmeyen bir müslüman ben daha görmedim,ehlibeyt olduğu da bizce kesindir ben zaten mesajı anladığım için yazdım ve çok üzüldüğüm bir konudan alevi,şii,sunni vs.ile bölünmeye giden islam toplumunun gittikçe parçalandığı ve hatta birbirlerine düşmanca bakmalarından korktuğum için yazdım yoksa herkesin dinine ve fikrine elbetteki herkes gibi benimde saygım olmak zorundadır işin açıkçası bazı toplumlar tarafından aleviler dışındakiler sanki Hz.Ali,Hz.Hasan ve Hz.Hüseyini sevmiyorlarmış gibi bir ortam oluşturmaları beni gerçekten rahatsız eden bir konu olduğu için yazdım saygılar
    3 Mart 2009
  6. Kıyamet günü Hz.Fatıma-Zehra (a.s) cennete girmeyecektir.neden girmiyorsun dediklerinde ise ben Huseyn dostları olmadan Huseyn in yarenleri olmadan onu sevenleri olmadan girmem diyecektir.Ve onlarla beraber girecektir cennete.
    Allah cümlemizin kalbini Hz.Huseyn aşkıyla doldursun...

17 Mart 2009
soru sor

İmam Hasan ve Huseyn'e Allah ve Peygamber sevgisi