İmam Ali Aleyhisselam'ın Vilayetini Kabul Etmeyenler

İsimli konu WH 'Ehl-i Beyt' kategorisinde, huseyin763 üyesi tarafından 11 Nisan 2009 tarihinde yazılmıştır. İmam Ali Aleyhisselam'ın Vilayetini Kabul Etmeyenler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Ömer nakleder ki: Resulullah Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem’in huzurunda ve o hazretin camisinde öğlen namazını cemaatle kıldıktan sonra mihrabına dayanarak ay gibi son derece nurlu bir haldeydi. Ashap onun etrafına toplandıktan sonra aniden gökyüzüne doğru baktı bir müddet sonrada yere bakıp ardından dağlara ve vadilere baktı. Ve şöyle buyurdu: Ey Müslüman cemaat! Allah size rahmet eylesin susun. Bilin ki, cehennemde Ziya diye adlandırılan bir dere vardır, o derede bir kuyu vardır ve kuyuda bir yılan vardır. Cehennem o dereden dere o kuyudan kuyu o yılandan her gün yetmiş defa Allah’a şikâyette bulunuyor.

  Resulullah Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem’e: Birbirlerinden şikâyet eden bu büyük azap kimler içindir diye sorulduğunda o hazret şöyle buyurdu: O azaplar kıyamet sahrasına İmam Ali bin Ebu Talip Aleyhisselam’ın vilayetiyle gelmeyenler içindir.

  Kaynak: El- Rovze c. 9, Bihar-ul Envar c. 39 s. 250
  11 Nisan 2009
  #1
 2. İmam Ali Aleyhisselam'ın Vilayetini Kabul Etmeyenler Cevapları

 3. Paylaşım için saol
  11 Nisan 2009
  #2
 4. teşekkürler paylaşım için.
  20 Nisan 2009
  #3
 5. teşekkürler eline sağlık
  24 Nisan 2009
  #4
soru sor

İmam Ali Aleyhisselam'ın Vilayetini Kabul Etmeyenler