İlkyardım Çantası

İsimli konu WH 'İlk Yardım' kategorisinde, ▫нαтαsιż¢&#9 üyesi tarafından 6 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. İlkyardım Çantası hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Çantanin basit ya da detayli olmasi[​IMG] kullanacak kisinin tibbi bilgisine ve bir saglik kurumundan ne kadar uzakta olduguna göre degisir. Sehir merkezinde oturan bir kisinin ihtiyaçlari daha azken[​IMG] dagda kamp yapanlarinki daha fazladir. Evde kullanilan ilkyardim çantalarinda genellikle küçük yaniklar[​IMG] küçük kesikler[​IMG] siyriklar[​IMG] böcek sokmalari[​IMG] burkulmalar[​IMG] incinmeler[​IMG] basit agri ve atesin tedavisi için gerekli malzemeler bulunur. Seyahat ilkyardim çantalarinda ise[​IMG] tibbi yardimin gecikebilecegi düsünülerek yukaridakilere ek olarak; kesikler[​IMG] kiriklar[​IMG] mide-bagirsak problemleri[​IMG] cilt problemleri[​IMG] alerjiler için ihtiyaç duyulabilecek tibbi malzeme yer almalidir. Çanta olusturulurken[​IMG] elden geldigince basit olmasina özen gösterilmelidir. Su geçirmez[​IMG] basit bir çanta tüm isinizi görecektir. Pahali[​IMG] gösterisli çantalara bosuna para verilmemelidir. Birkaç gözü olan bir çanta[​IMG] malzemelerin gruplanarak saklanmasina yardimci olacaktir. Iyi bir çanta olusturmanin yaninda[​IMG] onu nasil kullanacagini bilmek de önemlidir. Bunun için ev halkinin ilkyardim konusunda temel egitimi almasi gerekir. Egitim lafi gözünüzü korkutmasin; bunun için düzenlenen kurslardan[​IMG] bilen bir kisiden ya da en azindan kitaplardan yararlanilabilir. Ilkyardimda dikkat edilmesi gereken temel kural; yardim edeyim derken hastaya zarar vermemektir. Yani[​IMG] yaniga dis macunu sürülmemesi gerektigi ve yaraya tütünün uygun olmadigi bilinmelidir. Düzenlenen çanta eksilen[​IMG] eskiyen ya da yipranan malzemenin degistirilmesi için yilda en az iki defa kontrol edilmelidir.
    6 Nisan 2011
  2. İlkyardım Çantası Cevapları

soru sor

İlkyardım Çantası