İlk Yardım Nedir?

İsimli konu WH 'İlk Yardım' kategorisinde, Metallica üyesi tarafından 29 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır. İlk Yardım Nedir? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İlk yardımın tanımını öğrenerek ne için yapıldığını ve önemini daha rahat kavrayabiliriz. İlk yardım nedir bilmiyorsanız buyrun aşağıda ilk yardımın tanımlarını açıkladım.

  İlk Yardım nedir? İlk Yardım Ne Demektir? Anlamı nedir? Tanımı nedemek?

  [​IMG]

  İlk Yardım Nedir?  İlkyardım kaza geçiren, yaralanan ya da hastalanan kimselere doktor gelmeden önce yapılan yardımdır. Ciddi bir kazada ya da hastalıkta ilkyardım yaşam kurtarabilir . İlkyardımda yaralı ya da hastaya büyük dikkat ve özen gösterilmesi çok önemlidir . İlkyardım eğitimi görmemiş bir kimse, yardım edeceğim derken, yarardan çok zarar verebilir . Okullar ve Kızılay gibi örgütler ilkyardım eğitimi verir. Ciddi bir kaza geçirmiş insan çok kan kaybedebilir. Ağır hastalar baygınlık geçirebilir. İlkyardım konusunda deneyimi olmayanların yapacağı ilk iş acele tıbbi yardım sağlamaktır. Polisten ve hastanelerin acil servisinden cankurtaran istenebilir. Acil servislerde çalışan doktor ve hemşireler, gelen yaralı ve hastalar için yapılması gereken ne varsa vakit kaybetmeden yaparlar.

  İlk Yardım Ne Demektir?  İlkyardim; bir hastalik veya kaza durumunda hastanin veya yaralinin saglik durumunun daha kötüye gitmesini engellemek ve yasam kalitesini üst seviyede tutmak için yapilan ilaçsiz girisimlerdir.
  Bu müdahalenin ilaçsiz olmasi, bir saglik personeli tarafindan uygulanma geregini ortadan kaldirmaktadir.
  İlkyardim bu özelliklerinden dolayi, yakinda bir saglik personeli yoksa, ilkyardim egitimi görmüs, bilgili ve deneyimli bir kisi tarafindan yapilabilir.
  29 Mayıs 2012
  #1
 2. İlk Yardım Nedir? Cevapları

soru sor

İlk Yardım Nedir?