İlk sınavın ardından...

İsimli konu WH 'Bursaspor' kategorisinde, WinampHellBoy üyesi tarafından 15 Temmuz 2010 tarihinde yazılmıştır. İlk sınavın ardından... hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [SIZE=+0][/SIZE]İlk sınavın ardından...


  [SIZE=+0][/SIZE]Tunç Kayacı Şampiyon'u ilk hazırlık sınavının ardından değerlendiriyor
  [​IMG]
  Bursaspor’un 1-1 berabere kaldığı ilk hazırlık maçında teknik direktör Ertuğrul Sağlam kadrodaki tüm oyuncularına şans verdi. Oyuna biraz tutuk başlayan Yeşil-Beyazlılar biraz da rabiki tanımamanın verdiği bir telaş içindeydi. Orta alan kurgusunun tam olarak oturmaması ister-istemez takımın sistemini olumsuz etkiledi. Ancak fizik güç ve mücadele açısından vasatın altına düşmeyen bir Bursaspor izledik. Bu maçta forma giyen futbolcuların analizini yaparsak;

  Yavuz Özkan: Kalede güven verdi. İlk yarıda oynadı, görevini yaptı. Tek hatası; tehlikeli bölgede rakibe çalım denemesiydi, gereksiz bir hareketti.

  Ömer Erdoğan: Kaptan geçen yıl kaldığı yerden devam ediyor. Hava toplarında tartışılmaz üstünlüğünü gösterirken, mücadele gücü üst düzeydeydi ve arkadaşlarına örnek oldu.

  Vederson: Sanki yılladır Bursaspor’da oynar gibiydi. İlk maç olmasına rağmen formaya çabuk ısındığını gösterdi. Özellikle serbest atışlarda takıma katkısı çok olacak gibi...

  Bekir Ozan: İlk 11’de sahaya çıktı, ama çok erken sakatalanıp maçı terk etmek zorunda kaldı.

  Volkan Şen: İstediklerini tam yapamadı. Sezon başı koordinasyon eksikliğini hissetti. Ancak fizik güç olarak hazır...

  Batalla: Arjantinli oyuna tutuk başladı, ama ilerleyen dakikalarda ofansif anlamda iyi işler yaptı.

  Turgay Bahadır: Takımın ağır işçilerinden olduğunu bu maçta da gösterdi. Hocasının forvette verdiği görevi en üst düzeyde yerine getirmeye çalıştı.

  Ramazan Sal: Önceki sezonun kamp yıldızı oyuna savunmanın sağında başladı. Rakibi karşısında kademe hataları yaptı. Ancak hücumda daha etkiliydi. Daha sonra orta alana geçen Ramazan, savaşcı kimliğiyle öne çıkmak istedi. Eksikleri var ama onları kapatabilir.

  İbrahim Öztürk: Zapotocny’den aldığı formayı bu sezon da vermeye niyeti yok. Sezon başı ve ilk maç sıkıntısını bazı pozisyonlarda yaşadı. Fakat hatalarını yine kendisi kapatabilek kadar çabuk bir savunmacı. Oyunun sonlarında attığı beraberlik golüyle de takımını güldüren isim oldu.

  Krita: Hüseyin ve Ergiç’in olmadığı ilk 11’de orta alanda görev aldı. Her zamanki sert futboluyla, bildiğimiz Krita’ydı.

  Ozan İpek: İstekliydi... Son zamanlarda çıkan haberlerden etkilenmiş gözükmedi ve normal performansını sergiledi. Önce sol, sonra da Bekir Ozan’ın sakatlanmasıyla orta alanda yer aldı. Güç ve kafaca hazır bir görünümde.

  Harun: Güngören Belediyespor’dan transfer edilen genç file bekçisi gelecek vaat ediyor. Özgüveni yaşına göre gayet iyi ve Bursaspor için bir kazanç.

  Sercan: Bursaspor’un yıldızı bu sezon çok konuşulacak gibi. Antremanlardaki iştahını sahaya da yansıtıyor. İlk hazırlık maçında etkili koşular yaptı, pozisyonlara girdi ve asistler yaptı. Bu sezon Sercan’ın sezonu olabilir.

  Eren: Bekir Ozan’ın yerine oyuna girdi. İyi bir sol ayağa sahip ve mücadele gücü yüksek. Ancak ilk 11 için daha çok çalışmalı ve yeteneklerini sahaya daha verimli yansıtmalı. Bu potansiyale sahip bir oyuncu.

  Anıl: Savunmada alternatif bir genç... Mücadele gücü yüsek. Tecrübeli ağabeylerinin yanında pişmesi lazım. Sanırım kamp döneminde o da bunu yapıyor.

  İsmail Haktan: Çok süratli bir genç. İleride adından çok bahsettirecektir. Ancak maç içinde daha iyi konsantre olmalı ve topu beklemeyip, topa gitmeli. Ara paslarda çabukluğunu ve süratini kullanmalı.

  Mustafa Keçeli: Tecrübeli sol bek geçen yıl nasılsa yine aynı... İkinci yarıda görev aldı ve sert savunmasıyla dikkati çekti.

  Stainert: Arjantinli için ilk maçta yorum yapmak erken. Ancak yaptığı koşular ve topu ayağına aldığı zaman iyi bir kumaşa sahip olduğunu gösterdi, kısa sürede. Bu sezon belki de yeni transferler içinde Bursaspor’un turnayı gözünden vurduğu bir isim olursa hiç şaşmam...

  Ali Tandoğan: Tam bir istikrar abidesi. Hafif sakatlığı olmasına rağmen ikinci yarıda oyun girdi ve görevini yapan isimlerdendi. Kısaca; bildiğimiz Ali Tandoğan vardı sahada.

  Muhammet: Çok yetenekli ama bu yeteneklerini sergilemekte biraz da gençliğinin verdiği sıkıntıyı yaşıyor. Gereksiz telaşa kapılıyor. Basit oynaması gereken yeri iyi seçmeli. Ancak Bursaspor’un gelecekte en önemli isimlerinden biri olacağı kesin.
  15 Temmuz 2010
  #1
 2. İlk sınavın ardından... Cevapları

soru sor

İlk sınavın ardından...