İlk Hidrojenli Honda 2016 Yılında!

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, YλяCλη üyesi tarafından 14 Ocak 2015 tarihinde yazılmıştır. İlk Hidrojenli Honda 2016 Yılında! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. YλяCλη

  YλяCλη Yönetici

  [​IMG]
  2015 Detroit Otomobil Fuarı’nda geleceğe dair planlarını sergileyen Honda, daha fazla hidrojenli ve elektrikli araç planlıyor.
  Honda tarafından Amerika’daki Detroit fuarında sergilenen FCV Concept adlı prototip, 2016 yılından itibaren seri üretime girecek. Başta ABD olmak üzere belirli pazarlarda satışa sunulacak olan FCV, hidrojen yakıt hücresiyle çalışıyor. Hidrojen deposu yaklaşık 3 dakikada doldurulabilen FCV, 134 beygir güç üreten elektrikli motorlara sahip ve bir depo hidrojen ile yaklaşık 500 kilometre menzile sahip olacak.

  Ancak Honda’nın geleceğe yönelik tek yeni modeli FCV olmayacak. Japon otomotiv devi safkan hidrojenin yanı sıra hibrit motorlu ve safkan elektrikli modeller de tasarlıyor. Bu modelleri de FCV ile birlikte pazara sürecek olan Honda, böylece Toyota gibi rakipleriyle birlikte yeni hidrojenli araç pazarını şekillendirmeyi hedefliyor.

  Honda ayrıca bu yıl yeniden Formula 1 yarışlarına geri dönecek. Şirket McLaren ekibi için motor sağlayarak pistlere dönecek. Honda’nın bu sene için tasarladığı Formula 1 motoru 1,6 litrelik turbolu bir model olacak. Ayrıca motorda kinetik ve termal enerji geri kazanım sistemleri de olacak.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  14 Ocak 2015
  #1
 2. İlk Hidrojenli Honda 2016 Yılında! Cevapları

soru sor

İlk Hidrojenli Honda 2016 Yılında!