İKÜ Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nün yetenek sınavı 21 Ağustos’ta

İsimli konu WH 'Eğitim Kültür' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 2 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır. İKÜ Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nün yetenek sınavı 21 Ağustos’ta hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  İSTANBUL Kültür Üniversitesi’nin geçtiğimiz yıl öğrenci almaya başladığı Çizgi Film ve Animasyon Bölümü yeni adaylar için 21 Ağustos’ta yetenek sınavı düzenliyor.

  57 yıllık eğitim geçmişine sahip Kültür Koleji’nin yükseköğretimdeki uyarlaması İstanbul Kültür Üniversitesi’nin (İKÜ) geçtiğimiz yıl açılan ve yetenek sınavı ile öğrenci alan bölümlerinden Çizgi Film ve Animasyon Bölümü, bu yıl da özel yetenek sınavı ile öğrenci almaya devam ediyor. 21 Ağustos’ta İKÜ’de gerçekleştirilecek yetenek sınavı ile öğrenci almaya devam edecek olan bölümde, yeni iletişim araçlarını etkili kullanabilen, dijital medya ve uzantısı olan multimedya bileşenlerini (maya, 3D max, after effects vb.) teknolojinin olanaklarıyla bütünleştirebilecek, bu ağlara içerik üretebilecek kuramsal bilgiler ve pratik uygulamalarla eleştirel, estetik değerleri oturmuş bireylerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

  YÜZDE 100’E KADAR BURS İMKANI

  Yüzde 100’e kadar burs imkanının sunulduğu bölümde karakter tasarımı, canlandırma teknikleri, görsel tasarım, illüstrasyon, grafik, çizgi film ve animasyon gibi “mesleğe hazırlayan” bilgilerin verildiği dersler ve proje-staj odaklı uygulamalaryer alacak.

  Çizgi Film ve Animasyon bölümünde aldıkları eğitim sırasında hiçbir ücret ödemeden ayrıca yan dal ve çift ana dal olanaklarından da yararlanabilecek olan öğrenciler, bölümden mezun olduktan sonra da kariyerlerine 3D Modelleme ve Uygulama, Bilgisayar Destekli Görüntü-Görsel Efekt (CGI), Motion Capture ve Motion Track Uzmanı, Oyun Tasarımcısı, Çizgi Film ve Animasyon Yapımcısı, Yönetmeni, Karakter Tasarımcısı, İki ve Üç Boyutlu Animasyon Sanatçısı, Hareketli Grafik Animatörü, Grafik Tasarımcısı veİllustrator ile Konsept Tasarımcısı olarak reklam ajanslarında, multimedya şirketlerinde, televizyon kanallarında ve post prodüksiyon şirketlerinde/stüdyolarında devam edebilecekler.

  2017 YGS puan türlerinin herhangi birinden 150 ya da üzerinde puan almış başvurabileceği Çizgi Film ve Animasyon bölümünün yetenek sınavı 21 Ağustos’ta İKÜ’de gerçekleşecek.
  2 Ağustos 2017
  #1
 2. İKÜ Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nün yetenek sınavı 21 Ağustos’ta Cevapları

soru sor

İKÜ Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nün yetenek sınavı 21 Ağustos’ta