İkinci grup Pehlivanköy’e ulaştı

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 8 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır. İkinci grup Pehlivanköy’e ulaştı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  AB ile yapılan geri kabul anlaşması gereği Yunanistan’dan feribotla İzmir Dikili Limanına getirilen ikinci grup 44 kaçak yaklaşık 7 saatlik yolcuğun ardından Kırklareli’nin Pehlivanköy İlçesi’ndeki Geri Gönderme Merkezi’ne ulaştı.

  İki otobüsle getirilen kaçaklar, Kırklareli’ne 62 kilometre uzaklıktaki Pehlivanköy İlçesi Geri Gönderme Merkezi’ne yerleştirildi. Pakistan, Irak, Filistin, Fas ve Mısır uyruklu 44 kaçaklar, binanın yan kapısından içeri alındı. Polis görüntü alınmaması için etten duvar ördü.

  Merkezde parmak izleri alınan olan kaçakların ardından sınır dışı işlemlerine kadar kalacakları odalarına yerleştirildi. Önceki gün gelen kafilede yer alan kaçaklar ise demir parmaklıklı pencerelere çıkarak kendilerini görüntüleyen gazetecilere seslendi. Ülkelerine dönmek istemediğini anlatan kaçaklar, ‘No Pakistan, freedoom’ (özgürlük), yemek, ekmek problem’ diye bağırdı.

  Dikili'ye bugün 126 kaçağın iade kapsamında getirildiği ve hepsinin otobüslerle Kırklareli'ndeki Geri Gönderme Merkezi’ne ulaştırılacağı belirtildi. 750 kapasiteli Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi’nde önceki gün ve bugünkü iadelerle kaçak sayısının 324’e yükseleceği öğrenildi.
  8 Nisan 2016
  #1
 2. İkinci grup Pehlivanköy’e ulaştı Cevapları

soru sor

İkinci grup Pehlivanköy’e ulaştı