İki ekranlı sıra dışı akıllı saat

İsimli konu WH 'Internet Teknolojileri' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 31 Mayıs 2018 tarihinde yazılmıştır. İki ekranlı sıra dışı akıllı saat hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Akıllı saatler her geçen gün daha fazla yol alıyor; bu kez karşınıza iki ekranı olan bir akıllı saat geliyor!

  Normal bir saatin pilinin biteceği aklımıza bile gelmezken, bir akıllı saatin pili bir günde, tıpkı bir cep telefonu gibi, tükeniyor. Bir akıllı aksesuar yapımcısı Mobvoi ise şimdi, bu sorunu en azından kısmen çözme çabasında. Bu firmayı geçen seneki kitlesel-fonlamalı Ticwatch S ve E'den hatırlayabilirsiniz.

  The Verge'in yazdığına göre firmanın üzerinde çalıştığı yeni Ticwatch Pro akılı saati, iki adet ekrana sahip olacak. Ama bu iki ekranın aynı anda çalıştığını görmeyeceksiniz. Bunun yerine, bu iki ekran birbirinin üzerine yerleştirilmiş durumda. Üstteki ekran, sadece saati ve kalp atış hızı gibi bazı fitness bilgilerini gösteren transparan bir ekran.

  Bu transparan ekran, alttaki OLED ekrana göre çok daha az pil kullanıyor. Alttaki ekran, Google'ın Wear OS'unu kullanıyor ve neredeyse bütün akıllı saat işlevleri bu kısımda. Buna NFC ödemeleri de dahil. Bu iki ekran kombinasyonundaki amaç, saat aktif olmadığı zamanlarda alttaki çok pil harcayan ekranı kapatıp pil ömrünü korumak. Saatin kullanıcısı, üstteki daha basit ekrandan, bu sırada saat gibi bazı basit bilgileri görmeye devam edebiliyor.

  İşin kötüsü, tüm bu ilginç fikir ve uygulanışına rağmen firma, pilin sadece iki gün dayandığını söylüyor. Akıllı saat kısmını tamamen devre dışı bırakınca ise, firmaya göre saat, 30 gün dayanabiliyor.
  31 Mayıs 2018
  #1
 2. İki ekranlı sıra dışı akıllı saat Cevapları

soru sor

İki ekranlı sıra dışı akıllı saat