Huawei: Herkese Akıllı Telefon

İsimli konu WH 'Cep Telefonları Genel Yardım ve Paylaşım' kategorisinde, ziki üyesi tarafından 9 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır. Huawei: Herkese Akıllı Telefon hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ziki

  ziki Yönetici

  Huawei: Herkese Akıllı Telefon

  [​IMG]

  2010 yılından bu yana Türkiye pazarında ağırlıklı olarak operatör markalı ürünleriyle var olan ve son iki yıl içerisinde ülkemizde akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasında önemli bir rol oynayan Huawei, yeni ürünlerini Türkiye pazarına sunmaya devam ediyor. Kendi markasıyla da pazarda lider bir oyuncu olmayı hedefleyen Huawei, ‘Herkese Akıllı Telefon’ sloganıyla tüm dünyada satış kanallarını genişletme kararı aldı. Huawei’nin Türkiye’ye 2011 yılında KVK işbirliği ile getirdiği IDEOS ve IDEOS X5 modelleri tüketicilerin beğenisini kazanmış ve kısa sürede tükenmişti. Bu işbirliğinin sürdürülmesi kapsamındaki yeni anlaşma ile Huawei’nin Vision, Ascend Y200 ve Ascend G301 modelleri cazip ödeme koşulları ve ücretsiz ‘KVK Katma Değer Servisleri’ ile Mayıs ayı itibariyle satışa sunulacak.

  Huawei tarafından İstanbul Four Seasons Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında duyurulan işbirliği çerçevesinde, Türkiye genelinde 100 bin adedin üzerinde akıllı telefon satışı ve 100 milyon TL’nin üzerinde ciro hedefleniyor. Huawei’nin KVK ile ortak pazara süreceği akıllı telefonların fiyatları 499 TL ile 840 TL arasında değişiyor.

  Kısa sürede herkes Huawei markasını tanıyacak

  Huawei Türkiye Genel Müdürü Wu Congcheng, Huawei’nin cihaz pazarındaki başarısının ardında müşteri odaklı yaklaşımın, güçlü Ar-Ge kapasitesi ve bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki birikiminin bulunduğunu belirtti. Congcheng sözlerine şöyle devam etti:

  “Huawei olarak dünya çapında, Cihaz Yönetimi, Enterprise ve Telekom iş gruplarında çok geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet veriyoruz ve müşteri odaklı çalışıyoruz. Cihaz Yönetimi birimimizde bir önceki yıla göre satış gelirlerimizde %44,3 lük bir artışla 150 milyon satış adedine ulaştık. Akıllı telefon pazarında dünyada 20 milyon adet satışla altıncı sıradayız. Global stratejimizin paralelinde Türkiye’de son kullanıcılara Huawei markalı ürünleri lokal işbirliklerimizi güçlendirerek sunuyoruz. Artık herkes Huawei markasını tanıyacak ve Huawei akıllı telefonlarını kullanmaktan büyük keyif alacak.”

  “Dünya devi Huawei, Türkiye’nin en büyük cep telefonu gücü KVK ile akıllı telefon pazarında devrim yaratacak”

  KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş, 2011 yılında satılan cep telefonlarının yüzde 26’sını akıllı telefonların oluşturduğunu ve Ocak-Şubat 2012 döneminde bu oranın yüzde 37 seviyesine yükseldiğini söyledi. Ermiş, “Akıllı telefonlara olan ilginin her geçen gün artmasıyla birlikte bu oranın daha da yükselmesi ve sene sonunda yüzde 50’ye yaklaşması bekleniyor. KVK olarak yeni vizyonumuz doğrultusunda, tüketiciye sunacağımız ürün ve hizmetleri yeni bir çerçevede ele almaktayız. Türkiye pazarına sunduğu operatör markalı ürünlerle akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasında önemli bir rol oynayan Huawei’nin, KVK’ya özel üretilen cihazları bu ay itibarıyla satışa çıkıyor. Huawei markalı cep telefonları hem KVK güvencesi ile satışa sunulacak, hem de teknik servis KVK tarafından sağlanacak. Ascend Y200, Ascend G301 ve Vision ekran kalitesi ön plana çıkıyor. Android işletim sistemine sahip ürünlerden Vision, Almanya’dan IF Design ödüllü. Bataryaları da daha güçlü” dedi.

  Huawei 2015’te zirveyi hedefliyor

  2015 yılında Türkiye pazarında zirveyi hedeflediklerini belirten Huawei Türkiye Cihaz Yönetimi Pazarlama Direktörü Bilgin Demir şunları söyledi:

  “Huawei son bir yıldır önemli bir değişim yaşıyor. Bugün çok geniş bir ürün yelpazesine sahibiz, sadece giriş ve orta seviye akıllı telefonları değil, üst seviye akıllı telefonları da lanse ediyoruz. Ocak ayında ABD’deki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda dünyanın en ince akıllı telefonu Huawei Ascend P1 S ve P1’i, hemen ardından Şubat’ta dünyanın en hızlı akıllı telefonu Ascend D-quad, dünyanın ilk 4 çekirdekli tableti Mediapad 10 modellerini tanıttık. Birçok araştırma kuruluşu gelecek yıllarda Huawei’in dünyanın ilk üç akıllı telefon markası arasında yer alacağını öngörüyor. En yeni teknolojiyi ve inovasyonu kullanarak geliştirdiğimiz şık tasarımlı ürünlerimizi tüm dünyada çok etkili bir hizmet ağı ile sunuyoruz. KVK ile getirdiğimiz Huawei Vision ve Huawei Ascend Y200 modelleri ilk defa Turkcell İletişim Merkezlerinde satışa çıkacak ve Turkcell abonelerine özel tarifelerle sunulacak. Huawei Vision aylık 41TL’den başlayan taksitlerle, Huawei Ascend Y200 ise 499TL peşin fiyatına 12 taksit ve üç ay boyunca 100 dakika konuşma ve 100 MB internet hediyesi ile tüketicilere sunulacak.”

  Huawei, kendi markasına yapacağı yatırımın yanı sıra operatör işbirlikleri ile co-brand ve operatör markalı akıllı telefon ürünleri sağlamaya devam edecek.
  9 Mayıs 2012
  #1
 2. Huawei: Herkese Akıllı Telefon Cevapları

 3. Fiyatları fena değil ideos x5 falan da beğenildi baya ama ben şahsen Çin malına her alanda çok güvenemiyorum.
  10 Mayıs 2012
  #2
 4. Huawei zirveyi mi hedefliyor ? Yok daha neler :D
  10 Mayıs 2012
  #3
 5. neyi hedefliyor bilmem ama hedeflediği zirve olamaz bence :D
  10 Mayıs 2012
  #4
 6. ziki

  ziki Yönetici

  Bence yadırganmamalı yani adamlar pazarlamayı iyi biliyorlar :D
  10 Mayıs 2012
  #5
 7. çin malı bildiğim kadarıytla güven olmaz bencede
  10 Mayıs 2012
  #6
 8. sağlam telefonları ona tek kelime lafım yok ama bence daha çok geliştirmeleri lazım kendilerini.. çin min farketmez
  10 Mayıs 2012
  #7
 9. Şaka şaka öyle bir şey yok. Pazarlama müdürü kendi çapında bir espri yapmış:hehehe:
  11 Mayıs 2012
  #8
 10. ziki

  ziki Yönetici

  Şimdi farkettimde ben bu markanın cihazlarını kullanmaya başlamışım bile... Modem markası :)
  Bu yüzden sözlerimi yineliyorum. Bence yadırganmamalı, adamlar pazarlamayı iyi biliyor :D
  11 Mayıs 2012
  #9
 11. Haklısınız hocam. Pazarlamada baya iyiler. Çin malı olduğu için ucuz maliyetten dolayı pazarlık gücü de artıyor. Bir ara okullarda dağıtılan tablet ihaleleri içinde adı geçiyordu. Ama ne oldu bilmiyorum. Tabi yinelemek gerekirse zirve çok zor :uzgun:
  14 Mayıs 2012
  #10
 12. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici

  Ben samsung galaxy s2 diyorum bu arada s3 cikti hadi hayirlisi :D
  14 Mayıs 2012
  #11
 13. Esra modemin markasını yeni mi keşfettin ? :) Bunu da Huawei nin başarısı sayıyorum :p :D Eve habersiz giren tek teknoloji markası :hehehe::hehehe:
  14 Mayıs 2012
  #12
 14. Hocam s3 çıktı ama ingiltere fiyatı bile yaklaşık 1500 lira , artık buraya kaç paraya gelir Allah bilir:uzgun:
  14 Mayıs 2012
  #13
 15. s3 çıksın s5 çıksın hiç farketmez :) sonuçta 2012'de piyasaya çıkmış bir cihaz ondan 1 sene önce çıkmış olan bir cihaza rahip olarak üretildi :) komik diyorum bu çabaya :D
  14 Mayıs 2012
  #14
 16. Bu normal bir durum sarpcan. Teknolojinin doğası bu:tamam:
  14 Mayıs 2012
  #15
 17. yok ya daha neler :) adamlar az üretsin öz üretsin bence.. Apple'ı bu yüzden taktir ediyorum! Adamlar 1 2 senede yeni bi ürün çıkartıyolar, bi üst modelini çıkartana kadar herkes onlarla yarışmaya çalışıyorlar.. para verdikleri testlerde kazanıyorlar para vermediklerinde yerlebir oluyorlar :D
  14 Mayıs 2012
  #16
 18. Tamam da sonuçta bir devir-daim. Bir değişiklik oluyor. Sen ona bakarsan İphone 4 ile 4s arasında öyle uçuk bir fark yok. Senin dediğine dönüyoruz o zaman. " Söyleyecek sözünüz yoksa üretmeyin" mi diyelim:hehehe:
  15 Mayıs 2012
  #17
 19. 4 ile 4s arasında nasıl fark yok ya :) insaf :D görünüş olarak aynı olabilir özellik olarakta pek yeni bir şey vermemiş olabilir ama yazılım yükseltmeleriyle en iyi özellikleri verecektir 4s bence :) zaten sadece siri bile şimdilik yeterli.. kontrollü vermek lazım herşeyi
  15 Mayıs 2012
  #18
 20. Ben fark yok demedim. Okumuyorsun galiba :) Öyle uçuk bir fark yok demişim. Sirinin olduğunu hepimiz biliyoruz.
  15 Mayıs 2012
  #19
 21. diğer telefonlar arasında ne fark var? :) çok büyük farklılıklar var 4 ile 4s arasında.. en başta işlemcisi mesela...
  15 Mayıs 2012
  #20
soru sor

Huawei: Herkese Akıllı Telefon