Hızlı Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 7 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. Hızlı Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerekir? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Bildiğiniz gibi bazı insanlar ne yaparlarsa yapsınlar bir türlü kilo almayı başaramazlar. İnsanların kilo almalarını engelleyen bazı durumlar ve hastalıklar söz konusudur bunlardan bazılarına örnek vermek gerekirse bağışıklığı zayıflatan kanser türleri, troid bezinin fazla çalışması gibi durumlardır ayrıca ateşli hastalıklardan bazıları da yine kilo almanızı engelleyen durumlardır. Hastalık haricinde ise bazı kişilerin metebolizmasının normalin üzerinde bir hızla çalışması neticesinde kilo almada güçlükler yaşanabilir. Ayrıca sürekli hareketli olanlar hareketli işlerde çalışanların da kilo almasında güçlükler yaşanmaktadır.

  Kilo almak isteyen kişiler genellikle çeşitli araştırmalar sonucunda takviye ürünler kullanmaktadırlar. Takviye ürün kullanımı genellikle en kolay yöntem olarak bilinmektedir. Kilo almaya karar verdiyseniz ve ne yaparsanız yapın kilo alamıyorsanız bir hekime danışmanız önerilmektedir.

  Kilo aldırıcı besin takviyeleri

  [​IMG]
  Hızlı bir şekilde kilo almak için yapacağınız bir diğer şey ise öncelikle düzenli bir şekilde yemek yemeye başlamaktır. İştah konusunda problem yaşıyorsanız bu alanda da iştah arttıran ve kilo aldıran gıda takviyeleri bulunmaktadır. Örnek olarak Osmanlı iksiri, Mass , megamax hardline, bombaks gibi ürünler verilebilir. İştahınızı da arttırdıktan sonra zararlı alışkanlıklarınıza bir son vermeniz gerekiyor. Sigara ve alkol tüketimi kilo kaybına neden olan etmenlerdir. Bunları bıraktıktan sonra belli bir oranda kilo almaya başlayacaksınız ve iştahınızda da artışlar görebileceksiniz. Hızlı kilo almaya devam etmek için sağlıklı bir şekilde beslenmeye de devam etmeniz gerekmektedir. Özellikle kahvaltı öğününüzü çok güzel bir şekilde tamamlamalısınız. Genelde yoğun iş hayatına sahip olan bireyler sabah biraz daha fazla uyuyabilmek adına kahvaltı öğününü atlıyor veya sağlıksız gıdalar ile besleniyorlar. Ayrıca kilo vermek için kullanılan tekniklerden bir tanesi olan ara öğünleri kilo almak için de kullanabilirsiniz. Tüm bunları doğru bir şekilde belli bir süre yaptığınız zaman sizde göreceksiniz ki kolay ve hızlı bir şekilde kilo alabiliyorsunuz. Tabi bunların yanında kilo almanıza yardımcı olacak gıda takviyeleri ile de öğünlerinizi desteklemeniz önemlidir.

  Sonuç olarak kilo alacağım diye yağlı yiyeceklere de ağırlık vermemeniz gerekmektedir. Yağlı yiyecekler hızlı kilo aldırsalar dahi pek sağlıklı bir şekilde kilo yapmıyor. Bunun yerine sağlıklı kilo almak için çok fazla meyve sebze tüketebilirsiniz. Öğünlerinizde karbonhidrat yönünden zengin besinlere de yer vermelisiniz. Pirinç ve makarna karbonhidrat ve nişasta bakımından oldukça zengin besinlerdir. Bu yöntemleri uygulayarak sizlerde hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo alabileceksiniz.
  7 Haziran 2017
  #1
 2. Hızlı Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerekir? Cevapları

soru sor

Hızlı Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?