Hiçbir zaman büyümeyeceğini gösteren işaretler!

İsimli konu WH 'Kadınca' kategorisinde, .мєℓσ∂у. üyesi tarafından 16 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır. Hiçbir zaman büyümeyeceğini gösteren işaretler! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  Erkek arkadaşın çocuksu bir ruha mı sahip?
  Biz kadınlar şımarmayı, yaşımızdan küçük davranmayı ve çocuklaşmayı severiz. Hatta bazen çocukça konuşmaya çalışırız da. (Tabii erkekler bu durumdan nefret eder!) Biz her ne kadar şımarık davranışlar sergilesekte onların her şeye gülmesine, çocukça davranmasına tahammül edemeyiz. Maalesef bazıları hiç büyümüyor! İşte hiç büyümediğine işaret eden beş işaret:

  Partilerden kopamıyor mu?
  Hepimiz dışarı çıkıp eğlenmeyi seviyoruz. Ancak erkek arkadaşınız 30'unu aşmış ve dört günde bir dışarı çıkmaya devam ediyor, sabaha kadar içip, arkadaşlarıyla içiyorsa bir sorun var demektir. Büyümek sosyal çevreden veya sosyalleşmekten uzaklaşmak anlamına gelmiyor. Sağlıklı bir yaşam tarzıyla eğlenmeyi birleştirmeyi öğrenmek anlamına geliyor. Yani sorumluluk sahibi olmak... 10 yıl önce nasıl davranıyorsa şimdi de öle davranıyor diyorsanız. Bu çocuksu karakterinin hiç değişmeyeceğini gösteriyor. Bunun nesi kötü diyorsan; sen sorumlulukların çarçevesinde ev-iş arası koşuştururken, o eğlenmeye yönelik planlar yapacak. Hiçbir ciddi topun altına girmeyecek. B u yüzden yol başındayken dön!

  Geçmişi veya geleceği düşünmüyor mu?
  Yaşıdığın anın değerini bilmek önemli ama yarını planlamak zorundayız.Gençken yaşamak daha kolay; öğrencilik yıllarında rahatça para kazanır, para kazanırken de eğleniriz. Fakat büyümeye başlayınca atılım yapmak zorunda kalıyoruz. Kişilik konusunda da, kariyer konusunda da 'altın' adımlar atmak gerekiyor. Hedefler koymayan kişi , yetişkinliği reddeden kişidir. Neresi kötü diyorsan; kendini daha iyi konumda görmeyi arzulamayan biri için zaman kaybetmiş olacaksınız.

  Oyunlar hobilerinin temelini mi oluşturuyor?
  Oyunlar erkekler arasında yaygın bir eğlenme biçimi. Fakat bazı erkekler bunu abartıp hayatının ve sizin üzerinizde tutabiliyor! Etrafta çok fazla yetişkin ve oyun bağımlısı erkek var. Ancak bu durum seyahat etmenin, gezmenin ve sosyalleşmenin önüne geçiyorsa 'dur' demeli! Onun hobileri olgunluğu hakkında bilgi verir. Tüm dünyası oyun seviyelerini geçmek için çaba sarfetmekten ibaretse uzak durun!
  Neresi kötü diyorsan; bir süre sonra konuşamaz hale geleceksiniz. Hatta onu dışarı çıkmaya ikna etmekte de zorlanacaksın. Böyle bir ilişkide seni sıkacak!

  Sadece kendini mi düşünüyor?
  İnsan biri için önemli olduğunu hissetmek veya birinin kendini önemli hissettirmesini ister. Sevgili erkek arkadaşın sürekli kendini düşünüyorsa bu zaman içerisinde seni yıpratmaya başlar. Çünkü bu tipler bencildir, hayatlarının odak noktaları kendileridir, kendileri için hareket ederler. Neresi kötü diyorsan; hayatını kendi doğruları ve çıkarları üzerine kurmuş bir erkek kendinizi değersiz hissetmenizi sağlar. Hala aile çatısı altında mı yaşıyor?

  Yetişkin ama hala ailesiyle aynı evde mi yaşıyor?
  Eğer öyleyse, hep çocuk olarak kalmayı istiyor demektir. Ailesinden uzak kaldı zamanlarda yapamayıp, geri dönmek istiyorsa; hiçbir zaman kendi ayakları üstünde duramayacaktır. Neresi mi kötü! Her an ailesine bağlı, onlarsız ayakta duramayan bir erkek nasıl evinin reisi olabilir ki!

  ALINTI
  16 Mayıs 2012
  #1
 2. Hiçbir zaman büyümeyeceğini gösteren işaretler! Cevapları

soru sor

Hiçbir zaman büyümeyeceğini gösteren işaretler!