Her gün bir kadeh şarap riski artırıyor

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, breakerturk üyesi tarafından 18 Temmuz 2008 tarihinde yazılmıştır. Her gün bir kadeh şarap riski artırıyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İngiltere'de yapılan bir araştırma, her gün az da olsa şarap ya da bira içmenin bağırsak kanserine yakalanma riskini artırdığını ortaya koydu.  Riski artırıyor
  Kanser Araştırma Enstitüsü'nden Profesör Tim Key ve ekibinin yaptığı araştırma, günde iki büyük kadeh şarap ya da iki bardak bira içmenin bağırsak kanserine yakalanma riskini yaklaşık yüzde 25 artırdığını gösterdi.

  Her gün bir kadeh şarap ya da bir bardak bira içenlerinse hastalığa yakalanma riskinin yüzde 10 arttığı ortaya çıktı.

  Her bardak riski artırıyor
  Key, Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan açıklamasında, "Araştırmalar çok açık şekilde ne kadar alkol alınırsa bağırsak kanserine yakalanma riskinin o kadar arttığını gösteriyor" dedi.

  Profesör Tim Key, "Riskin artışı çok önemli değil, ancak insanların alkol tüketimini sınırlandırarak başta bağırsak kanseri olmak üzere bazı kanser türlerine yakalanma riskini azaltabileceklerini anlaması gerek" diye konuştu.

  Araştırmalar doğruluyor
  International Journal of Cancer dergisinde yayımlanan ve 6 yıl süren araştırmaya, 10 Avrupa ülkesinden bin 800'ü bağırsak kanserine yakalanmış 478 bin kişi katıldı.
  18 Temmuz 2008
  #1
 2. Her gün bir kadeh şarap riski artırıyor Cevapları

 3. éméqé saYqı !!!!!!
  26 Temmuz 2008
  #2
 4. paylaşım için saol
  8 Ağustos 2008
  #3
soru sor

Her gün bir kadeh şarap riski artırıyor