Hemiplejik Migren Baş Ağrıları

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 9 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Hemiplejik Migren Baş Ağrıları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. (LifeWire) - Migren baş ağrıları her zaman acı ve yıkıcı, ama nadir durumlarda, belirtiler migren önceki büsbütün korkunç olabilir. Bu belirtiler bu inme ve benzer baş dönmesi, motor kontrol ve tek taraflı felç kaybı olabilir.

  Bu tür baş ağrısı "hemiplejik baş ağrısı" denir: Hemi, yarısında (yarıküre olduğu gibi), ve-plegic, felç için (quadriplegic veya belden aşağısı felçli olduğu gibi). Tipik migren belirtileri farklı olarak, bu hemiplejik belirtiler gün, hatta haftalarca devam edebilir.

  İyi haber: İşte bu belirti ve stratejileri için bunları önlemek için tedaviler vardır.

  Özeti Hemiplejik baş ağrısı

  Hemiplejik aura ile baş ağrısı migren şiddetli şeklidir. Bir macera bazen migren baş ağrısı öncesinde bir beyin işlev bozukluğu, ve olasılıkla beyin vizyonu sorumlu bölümü kimyasal dengesizlik içerebilir.

  Eğer macera kimse ile deneyimlerini migren, aura genellikle baş ağrısı başlangıçlı önce 5-90 dakika oluşur. Nadir durumlarda, macera baş ağrısı süresi boyunca devam edebilir. Auras genellikle bu tür ışıklar veya azalmış görme alanları yanıp sönen görsel kesintileri, içerir.

  Hemiplejik migren ile macera çok daha şiddetli ve vücut veya motor kontrol kaybı bir tarafında geçici felç veya uyuşukluk neden olabilir. Olan hemiplejik baş ağrısı yaşamış şahıslar onlar da baş dönmesi, görme bozuklukları, istemsiz göz hareketi, Dikkat eksikliği ve hafıza kaybı yaşa***** söylüyorlar.

  Çok nadir durumlarda, hemiplejik baş ağrıları beyin zarar görünür. Bu olay tamamen, ama anlaşılamadı bazı çalışmalar inme ve tekrarlayan komaya kadar hemiplejik baş ağrısı bağlantı. Çalışmalar daha yoğun ve sık hemiplejik migren, daha fazla bireysel ciddi sonuçları zarar olasılığını gösterir.

  Hemiplejik Migren Türleri

  Bu tür baş ağrıları iki tür ayrılabilir Ailesel ve sporadik.

  Adından da anlaşılacağı gibi, ailesel formu devralınır. Araştırmacılar ailesel hemiplejik migren ile ilişkili üç farklı gen mutasyonları belirledik. Bir ailesel hemiplejik migren tanısı için önemli olan bir birinci derece, bir ana gibi, kardeş veya çocuk, aynı zamanda baş ağrısı gibi deneyimler göreceli.

  Sporadik hemiplejik baş ağrısı belirtileri bu ailesel baş ağrısı ile aynıdır, ancak hastalığın aile öyküsü içerir.

  Hemiplejik baş ağrılarının başlangıcı ortalama 17 yaş civarında, ancak meydana yaygın yaş 1-45 yaşındaki, bireysel bağlı olarak değişebilir. İyi haber, baş ağrısı sıklığı ve şiddeti zamanla azalma eğilimindedir.

  Orada nasıl ortak Bu baş ağrısı hiçbir somut rakamlar vardır. Bir çalışmada tahminleri sadece 1 her 10.000 kişilerde ailesel hemiplejik baş ağrısı deneyimler. Sporadik hemiplejik migren daha az yaygındır - her 20.000 kişi yaklaşık 1 etkileyen.

  Gen mutasyonları Matter

  Hemiplejik baş ağrısı aile tipi anlamak iş yerinde özel gen mutasyonları hakkında bir şeyler bilmek gerektirir. Bu en kolay bu üç mutasyonlar tip 1, tip 2 ve tip 3 basit olarak ifade etmek için. Araştırmacılar hemiplejik baş ağrılarının nedenini belirlemek için bu mutasyonlar öğreniyorsanız de daha etkili tedavi seçenekleri olarak.

  Tüm aile hemiplejik baş ağrısı vakaların hemen hemen yarısında hesap türü ile şahıslar 1 mutasyonlar, bir hemiplejik baş ağrısı sırasında motor kontrol kaybı yaşayan bir% 90 şansı var. Ayrıca, bu tip 1 mutasyon beyin dejenerasyonu karşılaşabilirsiniz. Bu bozulma ve hücrelerin ölümle atıfta beyincik, beyin motor kontrol sorumlu alan.

  Tip 2 ve tip 3 mutasyonlar çok daha az yaygındır ve tekrarlayan nöbetler ile ilişkilidir.

  Çünkü belirtiler çok yakından aile öyküsü ile bağlantılı olduğu, uzmanlar bu ailesel hemiplejik migren ile genetik danışmanlık önerilir. Çalışmalar eğer bir veli etkilenir ki, çocuklarının durumu miras 2 şans bir 1 olacaktır gösteriyor.

  Prenatal test özel laboratuvarlar aracılığıyla kullanılabilir.

  Tedavi Seçenekleri

  Araştırmacılar hem ailesel ve sporadik hemiplejik migren tedavisinde çeşitli seçenekler üzerinde çalışıyoruz.

  , Son çalışmada, araştırmacılar Triptanlar, ilaçların bir sınıf yaygın migren ve küme baş ağrısı tedavisinde kullanılan hastalarda tedavi. Bu çalışmada hemiplejik baş ağrısı ile arasında önemli gelişmeler kazandıran Triptanlar kullanımının bulundu.

  Ayrıca, Calan (verapamil) - Ayrıca Covera olarak bilinen HS, Isoptin SR ve Veralan - gösterdiği başarı ile hemiplejik baş ağrısı tedavisi için kullanılabilir. Bu ilaç genellikle yüksek kan basıncı ve düzensiz kalp ritimleri tedavi etmek için kullanılır.

  Diamox sequels (asetozolamid) - Bir ilaç çeşitli glokom, irtifa hastalığı ve epilepsi tedavisinde kullanılan - bir tedavi şekli olarak söz göstermiştir.

  Ancak, çoğu doktor hala Motrin veya Advil (ibuprofen dahil) tipik migren ilaçları ile hemiplejik baş ağrısı tedavisi ve beta blokerler veya kalsiyum kanal blokerleri, her ikisi de genellikle yüksek tansiyon tedavisinde kullanılır.

  Ilaçlar da daraltmak atar ve toplar damarlardaki hemiplejik baş ağrısı tedavisinde kullanılmamalıdır, çünkü inme riskini artırabilir. Tüm ilaçlar - diyet takviyeleri ve bitkisel ilaçlar dahil - potansiyel yan etkileri ve riskleri, bu nedenle bir doktor bir tedaviye başlamadan önce konuşma taşırlar.

  "Önleme bir ons tedavi Yarım kilo değer" ise: Eski bir atasözü, ancak migren diğer formu için bu baş ağrısı için de geçerlidir. , Yeteneğinizi baş ağrıları önlemek için ve gerek ilaç güvenmeye azaltmanın artırmak tetikler belirlemenize yardımcı bir baş ağrısı günlüğü, migren belirtileri yazılı kayıt tutmak.

  Ancak, hemiplejik baş ağrısı deneyimi Bunu yaparsanız, bu size amacıyla, benzer belirtiler üretebilir felç veya damar hastalığı gibi diğer ciddi koşulları kuralın bir hekim görmek zorunludur.
  9 Aralık 2009
  #1
 2. Hemiplejik Migren Baş Ağrıları Cevapları

 3. benim sol tarafım kul ayak yüzüm .uyuşma hareket bozukluğu oluyor ve ferç halini alıyor.2.3saat sürüyor sonra geçiyor inanılmaz yorgunluk ve bitkinlik oluyor hiçbir ilaç ve tedavi yaramadı.ne yapmalıyım
  28 Aralık 2016
  #2
soru sor

Hemiplejik Migren Baş Ağrıları

Alakalı Aramalar:

 1. hemiplejik migren

  ,
 2. hemiplejik migren nedir

  ,
 3. hemiplejidebasagrisi

  ,
 4. hemiplejik migren belirtileri,
 5. hemiplejik migren tedavisi