Hayvanlarla Vakit Geçirmek Çocuğunuzun Gelişimini Hızlandırıyor

İsimli konu WH 'Anne Ve Çocuk' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 12 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. Hayvanlarla Vakit Geçirmek Çocuğunuzun Gelişimini Hızlandırıyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Geçen hafta sizlerle çocuklar için hayvan sevgisinin öneminden bahsetmiştim. Bu hafta ise hayvan sevgisinin ve hayvanlarla birlikte vakit geçirmenin, çocuğun 5 temel gelişim alanına nasıl katkı sağlayabileceğini detaylı olarak paylaşmak istiyorum. Hayvanlar çocukların duygusal, sosyal, zihinsel, dil ve fiziksel gelişimlerini şu şekilde destekler:

  Duygusal ve Sosyal Gelişim: Çocuklar hayvanların birbirleriyle iletişimini ve duygularını gözlemler. Ayrıca yemek içmek gibi ihtiyaçlarını onlara vermek konusunda heveslidirler. Tüm bunlar sayesinde etraflarındaki insanların ve tüm canlıların ihtiyaçlarına daha duyarlı olmayı öğrenirler. Bir hayvanın bakımına yardımcı olmak sorumluluk duygusunu geliştirir. Sorumluluk alıp, bunları yerine getiren çocuk bundan gurur duyar. Bu da özgüveninin artmasını sağlar.

  Zihinsel Gelişim: Her hayvan farklı renklere, özelliklere, görünüşe sahiptir ve çocuklar bunları keşfetmeyi çok sever. Bu durum çocuklarda araştırma, kategorileştirme, analiz etme, ilişki kurma, problem çözme vb. becerilerin gelişmesine yardımcı olur.

  Fiziksel Gelişim: Çocuklar hayvanları taklit etmeyi, onlar gibi atlayıp zıplamayı çok severler. Bu durum büyük ve küçük kas gelişlerine yardımcı olur.

  Dil Gelişimi: Hayvanlar hakkında konuşmak çocukların en sevdiği konulardan biridir. Hayvanlar hakkında konuşarak yaşıtlarıyla iletişim kurma şansı yakalayabilirler. Eğer bir çocuğun evinde yaşayan bir hayvan varsa, çocuklarla ve yetişkinlerle bu konuda sohbet edebilir, ona nasıl baktığını, onunla neler yaptığını anlatabilir. Bu şekilde konuşma becerisini ve kelime daracığını geliştirebilir.
  12 Haziran 2017
  #1
 2. Hayvanlarla Vakit Geçirmek Çocuğunuzun Gelişimini Hızlandırıyor Cevapları

soru sor

Hayvanlarla Vakit Geçirmek Çocuğunuzun Gelişimini Hızlandırıyor