Hayal Kırıklığı Yaratan Filmler Hayal Kırıklığı İle İlgili Sözler

İsimli konu WH 'Kültür ve Sanat' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 5 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır. Hayal Kırıklığı Yaratan Filmler Hayal Kırıklığı İle İlgili Sözler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. hayal kırıklığı yaratan filmler ve hayal kırıklığı ile ilgili sözler ile ilgili bu yazıda Hayal Kırıklığı Yaratan Filmler Hayal Kırıklığı İle İlgili Sözler hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Kültür ve Sanat paylaşım uzmanından...

  hayal kırıklığı hasılat hayal kırıklığı oscar da 8 yıldız alan filmler hayal kırıklığı nickleri hayal kırıklığı olanlar film

  Hayal Kırıklığı Yaratan Filmler  1- Gigli (2003):

  Bir dönemin gözde çifti Jennifer Lopez ile Ben Affleck, bu popülariteyi beyazperdeye taşımaya karar vererek "Gigli" adlı filmde birlikte kamera karşısına geçti. Martin Brest'in yönettiği 54 milyon dolar bütçeli film, ikiliden bekleneni veremedi. Film, 6 milyon dolar gişe hasılatı elde ederken, "Bennifer" diye nitelendirilen Lopez-Affleck çifti de bir süre sonra özel yaşamlarında da yollarını ayırdı.
  [​IMG]
  2- Cennetin Krallığı/Kingdom of Heaven (2005):

  Oscar rekortmeni "Gladyatör" filminin yönetmeni Ridley Scott'ın kamera arkasına geçtiği dev yapım, 130 milyon dolarlık bütçeyle çevrildi. Orlando Bloom, Edward Norton, Jeremy Irons, Liam Neeson, Eva Green gibi tanınmış oyuncuların rol aldığı film, Selahaddin Eyyubi'nin Kudüs şehrini Haçlıların kurduğu Kudüs Krallığı'ndan geri almasının etrafında Haçlı Seferlerini ve iki tarafın bu savaşlara bakışını anlatıyordu. Türün en iyi yönetmenlerinden Scott'ın yönettiği film, bütçesinin neredeyse üçte biri olan 47.3 milyon dolarlık hasılatıyla hayal kırıklığı yarattı.​

  [​IMG]


  3- Ada/The Island (2005):

  Yönetmen Michael Bay'in imzasını taşıyan filmde, Ewan McGregor, Scarlett Johansson, Sean Bean, Michael Duncan, Djimon Hounsou ve Steve Buscemi'nin başrolü üstlendi. Bu önemli oyuncu kadrosuna rağmen, 21. yüzyıl ortalarında geçen ve gezegende tek yaşanacak yer olarak geriye kalan bir adaya gidebilme hesapları yapan bir ekibin hikayesini anlatan bilim kurgu filmi, sadece 35.8 milyon dolar hasılat elde etti. Bu rakam, bütçenin üçte birinden de azdı.


  [​IMG]


  4- Kedi Kadın/Catwoman (2004):

  Halle Berry'nin baş rolünü üstlendiği film, eleştirmenlerden de sık sık kötü not almasıyla tanınıyor. Geceleri "kedi kadın" olarak suçla savaşan bir kadın süper kahramanın macerasını anlatan film, 100 milyon dolarlık bütçeyle çevrildi. Berry'nin "Kedi Kadın"ı bu bütçeye rağmen 40.2 milyon dolar gişe yapabildi.


  [​IMG]


  5- Battlefield Earth (2000):

  Scientology tarikatının kurucusu L. Ron Hubbard'ın aynı adlı kitabından sinemaya aktarılan filmde, aynı tarikatın üyelerinden John Travolta başrolü üstlendi. 3000 yılında geçen ve Travolta'nın gari makyaj ve saç stiliyle büyük değişim geçirdiği film, adeta "Yıldız Savaşları"nın kötü bir taklidi gibiydi. Toplam 44 milyon dolarlık bütçeye sahip olan bu yapım da 21.4 milyon dolarlık gişe hasılatıyla yapımcısını zarara uğratan filmler arasına girdi.
  [​IMG]  6- The Love Guru (2008):

  Listede yer alan tek 2008 yapımı film olan "The Love Guru", 62 milyon dolarlık bütçeyle çevrildi. Mike Myers'in başrolünü üstlendiği yapım, 31.9 milyon dolar hasılat yaptı.


  [​IMG]


  7- Sudaki Kız/Lady in the Water: (2006):

  Gerilim türünün başarılı yönetmeni M. Night Shyamalan, "Altıncı His"teki başarısıyla uzun süre isminden söz ettirdi. Tanıştığı kızın aslında bir evin yüzme havuzunun dibinde yaşayan "Story" olduğunu keşfeden Cleveland Heep'in hikayesini anlatan "Sudaki Kız", 70 milyon dolarlık bütçesine rağmen 42.2 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.


  [​IMG]


  8- Vahşi Vahşi Batı/Wild Wild West (1999):

  Barry Levinson'ın yönettiği, Will Smith ile Kevin Kline'ın rol aldığı yapım, 170 milyon dolarlık bütçesine karşın 113.8 milyon dolar hasılat yaptı.


  [​IMG]


  9- Hulk (2003):

  Yeşil canavar Hulk'ın macerasını anlatan ve başarılı yönetmen Ang Lee'nin imzasını taşıyan "Hulk", 137 milyon dolarlık dev bir bütçeyle çevrildi. Başka bir yapım için iyi bir hasılat sayılabilecek 132.1 milyon dolar da bu nedenle bütçenin gerisinde kaldı.


  [​IMG]


  10- Gözleri Tamamen Kapalı/Eyes Wide Shut (1999):

  Listede olması şaşırtıcı olan yapımlardan biri de Tom Cruise ile Nicole Kidman'ın rol aldığı "Gözleri Tamamen Kapalı". Efsane yönetmen Stanley Kubrick'in imzasını taşıyan ve başarılı rejisörün son filmi olan yapım, 65 milyon dolarlık bütçeyle hazırlandı. Farklı konusuyla da dikkati çeken film, 55.6 milyon dolar gişe yaptı.


  [​IMG]

  5 Temmuz 2013
  #1
 2. Hayal Kırıklığı Yaratan Filmler Hayal Kırıklığı İle İlgili Sözler Cevapları

soru sor

Hayal Kırıklığı Yaratan Filmler Hayal Kırıklığı İle İlgili Sözler

Alakalı Aramalar:

 1. hayal kırıklığı nickleri

  ,
 2. hayal kirikligi ile ilgili sozler