Hastalıkların Yayılmaması İçin Yapılması Gerekenler

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 15 Ekim 2013 tarihinde yazılmıştır. Hastalıkların Yayılmaması İçin Yapılması Gerekenler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Arkadaşlar Hastalıkların Yayılmaması İçin Yapılması Gerekenler ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, hastalıkların yayılmaması için yapılması gerekenler ve hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.  [​IMG]

  Hastalık Yayılmasını önlemek İçin!


  Aile bireylerinden birisi soğuk algınlığı gibi enfeksiyon içeren bir durumda olduğunda, ev*de bulunan diğer kişilere enfeksiyon bulaş*masını önlemek genellikle güçtür.

  Aşağıdaki bazı basit önlemler, bazı enfek*siyonlu hastalıkların evinizde yayılmasını azal*tabilir: Hastalık yayılmasını aza indirgemek için yapabileceğiniz en önemli şey ellerinizi yıkamaktır. Bebeğinizin bezini değiştirdikten sonra, kendiniz tuvaletten çıktığınızda, bur*nunuzu temizlediğinizde ya da bebeğinizin burnunu temizlediğinizde ellerinizi sabunlu su ile yıkamalısınız. Ağzınıza ve burnunuza el*lerinizi temas ettirmekten kaçınınız. Bebeğinizin evdeki evcil hayvanları öpmesine İzin vermeyiniz. Evde kesinlikle sigara iç*meyiniz.

  Sigara dumanı soluyan çocuklarda, sol*unum yolları enfeksiyonları yüksek oranda meydana gelmektedir.

  Kümes hayvanlarını her tarafı pişecek şekilde pişiriniz ve pişmemiş kümes hayvan*larına (bunların kesildiği bıçak ya da tezgah*lara) ve kümes hayvanlarından damlayan sulara (buzdolabındaki bir piliç paketinden sızan sıvının damladığı gıdalara vs.) dokun*mayınız.

  Mutfakta, banyoda, oturma odasında, bebeğin bakım odasında ve bebeğin oyuncak*ları için dezenfektan kullanınız.
  15 Ekim 2013
  #1
 2. Hastalıkların Yayılmaması İçin Yapılması Gerekenler Cevapları

soru sor

Hastalıkların Yayılmaması İçin Yapılması Gerekenler