Harun Tekin

İsimli konu WH 'Sanat' kategorisinde, spartakus üyesi tarafından 10 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Harun Tekin hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Harun Tekin, Haziran 1977'de Ankara'da doğdu. Mor ve Ötesi müzik grubunu vokalisti ve gitaristidir.
  1988 yılında Alman Lisesi'ne girdi, aynı yıl Kerem Kabadayı ile tanıştı. 2 yıl sonra grup kurulduğunda gitar çalmayı bilmiyordu. 1991 ile birlikte grup bir rock grubuna evrildi, Harun da gitar çalmaya başladı. 1995'te Decision'un bilinç atlamış hali Mor ve Ötesi kurulduğunda, Derin'in teşviki ve yardımları ile ufak ufak şarkı söylemeye de başlamıştı. 1996 Haziran'ında "Şehir" albümünün çıkışı, aynı yılın Ekim ayında da Boğaziçi Üniversitesi'ndeki felsefe öğreniminin başlaması, Harun'un hayatında çok önemli iki başlangıç noktasıdır.
  Üniversite'de başarılı bir öğrenci olmasını genel olarak felsefeden ve özel olarak da okulundan aslında çok hoşlanmasına bağlar. Yıllar geçtikçe müzik ön plana çıksa da, derslerin kendilerinden çok konularıyla ilgilenmek ve akademik okumalardan sıkılmamak üniversite yıllarında zoru kolay yapmıştır.
  1999'da çıkan "Bırak Zaman Aksın" albümü Harun için her yanıyla çok öğretici bir deneyimdi. Aynı yıl yaşanan büyük deprem felaketi ise, hem çok yıkıcı hem de çok yapıcı bir deneyim oldu. Deprem sonrası dönemde Açık Radyo Deprem İletişim Merkezi'nde çalıştı, bu dönemde hayranlık ve sevgi duyduğu Açık Radyo'da iki yayın dönemi boyunca programcı olarak yer almak ona çok şey kattı.
  2001 yılı fiziksel olarak en çok zorlandığı yıl oldu: "Gül Kendine" albümü hayatının her alanını amansızca kapladı, yeni deneyimler yeni dersleri getirdi ve sadece bu grup için ve sadece bu albüm için yapılabilecek ne varsa yapıldı. Bir yandan Boğaziçi'ndeki felsefe ve psikoloji eğitiminin son yılını yaşarken, bir yandan da grubun tarihindeki en yoğun dönemlerden birine tanık oldu. Eylül ayında Boğaziçi'nden mezun oldu.
  Ekoloji, zihin felsefesi ve futbolla yoğun biçimde ilgileniyor.
  Gerçeklerin giderek bulanıklaştırıldığı bir dünyada varolmanın insanları yıldırmaması gerektiğini düşünüyor,
  10 Kasım 2007
  #1
 2. Harun Tekin Cevapları

 3. paylaşım için saol.......
  15 Aralık 2007
  #2
 4. Paylaşım İçin Teşekkürler...
  20 Nisan 2008
  #3
soru sor

Harun Tekin