Hamilelikte Cinsel İlişki İslamda

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, TRUzman üyesi tarafından 5 Ağustos 2013 tarihinde yazılmıştır. Hamilelikte Cinsel İlişki İslamda hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. hamilelikte cinsel ilişki islamda ve ile ilgili bu yazıda Hamilelikte Cinsel İlişki İslamda hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Güzellik ve Bakım paylaşım uzmanından...  [​IMG]

  Ramazanda Cinsellik!


  Sağlıklı ve mutlu bir cinsellik yaşamak aslında elinizde.

  Ramazan ayının başlamasına birkaç gün kala her yıl olduğu gibi "Ramazan'da cinsellik nasıl yaşanmalı?" konulu tartışmalar da gündeme gelmeye başladı.

  Basın açıklamalarıyla ve anket çalışmalarıyla gündem yaratabilen Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) bu konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

  "Cinselliğin ülkemizde hala bir tabu olduğunu savunan CİSED Genel Başkanı

  Dr. Cem Keçe; "Cinsellikte topluma hâkim olan abartılmış ayıp, yasak ve

  günah kavramları, kişinin nikâhlı eşiyle yaşadığı normal cinsel ilişkileri

  bile gölge altına alabiliyor. Bunun en güzel örneklerinden biri Ramazan

  ayında yaşanan cinsellik tartışmalarıdır. Ramazan ayında cinsellik çok

  yanlış bir şekilde, sanki bir suç, bir günah ya da çok kötü bir eylemmiş

  gibi algılanabiliyor. Hangi ayda olursa olsun, bir insan yanlış yapıp

  sonuçlarına katlanıp, acı çekerse; eşiyle sağlıklı bir şekilde cinsel

  ilişkiye girdiğinde de o kadar rahatlar ve keyif alır." dedi.

  Sevgisiz bir toplum olduk

  Cinsel dengenin bozulmasıyla etkilenenin sadece cinsel hayat olmadığını,

  toplumsal yapımızı bir arada tutan saygı, güven ve en önemlisi sevgi kavramının da etkilendiğini söyleyen CİSED Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak ise konu ile ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi: "İyi dengelenmiş bir ilişki hiç kimsenin ruhsal, düşünsel, duygusal veya cinsel olarak diğerine hükmetmediği bir ilişkidir. Ancak, günümüzde herhangi bir çift için cinselliği dengeli bir şekilde ifade etmek ve yaşamak çok zordur. Bu durum sevgisiz, saygısız ve birbirine güvenmeyen bir toplum haline gelmemizin de bir sonucudur. CİSED olarak; ilişkilerimizin sevme ve denge durumundayken, cinselliğimizin sevgi dolu ve dengeli olacağına inanıyoruz. Yaklaşan Ramazan ayının; sevgiyle, huzurla, güvenle, yardımlaşmayla ve şefkatle, Türk insanını ihtiyaç duyduğu bu alanlarda desteklemesini ve cinsel hayatlarında dengeli bir alana taşımasını bekliyoruz. Birlik ve dayanışmanın pekiştiği, insanlarımızı birbirine daha çok yakınlaştıran, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, yardımlaşmaların arttığı, barış, kardeşlik ve hoşgörünün yaşanmasına vesile olan Ramazan ayı; geleceğe olan güvenimizi tazeleyen çok özel günlerdir."

  "Ramazan ayı, cinselliği yasaklamadan kalpleri arındırma zamanıdır'

  Ramazan ayının cinselliği yasaklamadan kalpleri arındırmak için bir fırsat olabileceğini söyleyen CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe; "İslam inancına göre; oruçluyken cinsel ilişkiden kaçınılmalı ve iftarla imsak arasında ilişkiye girilmelidir. Ruhsal ve bedensel bir arınma yaşanması gereken Ramazan ayında cinselliği yasaklamak yerine; gönüller ve beyinler arındırılarak huzurlu ve dengeli bir ruh hali yaratılmaya çalışılmalıdır.

  Ramazan ayı boyunca, sağlıklı ve mutlu bir cinsellik yaşanabilir. Kişi beynini kapatarak duygularına odaklanabilir, endişe, korku ve kaygılarını bir tarafa bırakarak anın tadını çıkarabilir. Çünkü insanın maddi ve manevi gelişmesinin yanı sıra ruh ve beden sağlığının korumasında önemli bir yer tutan cinsellik; İslam dini tarafından, insan doğasının en temel ihtiyaçlarından biri olarak görülmüştür. İnsanlar için cinsel arzu ve istekler; açlık, susuzluk gibi doğal olgulardır. Bu nedenle arınma ve arındırma ayı olan Ramazan'da, insanlar cinselliği yasaklamadan; gönüllerini, kalplerini ve beyinlerini arındırmalıdır. İçlerindeki kötü duygu ve düşüncelerden kurtularak olumsuzlukları bir kenara bırakmalı, cinsel yaşam ve partnerleriyle ilgili iyi düşüncelere sahip olmaya gayret etmelidirler." dedi.

  İftardan sonra cinsel istek artabilir

  İftar sonrası tokluk hissiyle beraber cinsel isteğin artmasının ise sık rastlanan bir durum olduğun altını çizen CİSED Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak; "Çünkü insanın temel dürtüleri olan yemek, içmek, barınmak, korunmak ve cinsellik bir zincirin halkaları gibidir. Ancak aşırı yemek yiyerek, tok karnına veya soğuk içecekler içtikten ya da dondurma yedikten sonra cinsel ilişkiye girmek sağlıklı değildir. Hazımsızlık ve soğuk yiyecekler cinsel enerjide dengesizliğe yol açabilir. Aşırı tok karın performans düşüklüğünden başarısızlığa kadar birçok cinsel soruna neden olabilir. Bu nedenle iftardan hemen sonra cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir." diye konuştu.

  Ramazan ayında dargınlıkları ve kırgınlıkları bir yana bırakmalıyız Ramazan ayının yarattığı birlik ve dayanışma alışkanlıklarıyla, başta cinsel hayat olmak üzere, tüm yaşamda iyiye ve güzele yönelinmesi gerektiğini söyleyen Dr. Keçe; "Türk halkının daha sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama sahip olması, cinsel sorunlarımızın aşılması, bireyin ve ailenin cinsel sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunma, cinsel konularda bilgisiz ve eğitimsiz hızlı nüfus artışına engel olma, temel insan haklarından olan cinsel sağlık, aile planlaması, üreme sağlığı ve eğitimi konularında hepimize her geçen gün daha fazla görevler düştüğüne inanmaktayız. Bu yüzden Ramazan ayını önemine ve ruhuna uygun olarak yaşamalıyız. Dünyada ve ülkemizde zaman zaman meydana gelen deprem, tusunami gibi doğal afetler, terör, savaş ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar sonucu birçok insan hayatını kaybetmiş, yaralanmış veya yakınını ve yuvasını kaybederek ortada kalmıştır. Bu durum insanlığı büyük acılarla karşı karşıya getirirken, bizlere de daha önce yaşamış olduğumuz felaketleri ve bize uzanan yardım ellerini hatırlatmıştır. Öyle inanıyoruz ki; bu hatırlayış, Ramazan ayında dargınlıkları, kırgınlıkları bir yana bırakarak barış ve hoşgörü içerisinde, sevgi ve saygı ile bizi, birbirimize daha sıkı bağlayacaktır. Yoksullara, öksüz ve yetimlere, düşkün ve yaşlılara, huzurevi sakinlerine, engellilere, sokak çocuklarına, şehit ailelerine, öğrencilere, gurbettekilere, hastalara ve ilgiye muhtaç herkese Ramazan ayının güzelliklerini yaşamanın ve yaşatmanın küçük bir

  fırsatını sunmamız gerekiyor." dedi.
  5 Ağustos 2013
  #1
 2. Hamilelikte Cinsel İlişki İslamda Cevapları

 3. teşekkür ederim
  16 Ocak 2014
  #2
 4. SHERLOCK HOLMES ÖZEL DEDEKTİFLİK BÜROSU
  16. YILLIK EMEKLİ EMNİYET MENSUBU GÜVENCESİ İLE ÇALIŞMLARIMIZI TÜRKİYENİN 81 VİLAYETİNDE AKTİF OLARAK SÜRDÜRMEKTEYİZ.SIRASIYLA YAPILAN ÇALIŞMALAR AŞŞAĞIDAKİ ANA BAŞLIKLAR ALTINDA TOPARLANMIŞ OLUP MEVCUT RESMİ SİTEMİZİ SHERLOCK HOLMES ÖZEL DEDEKTİFLİK YAZARAK GOOGLEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

  http://estakibidedektiflik.blogspot.com.tr/p/dedektiflik-hizmetleri.html


  *EŞ TAKİBİ
  *KİŞİ TAKİBİ
  *SEVGİLİ TAKİBİ
  *TEKNİK TAKİP
  *SANAL TAKİP
  *FİZİKİ TAKİP
  *ADRES TESPİTİ
  *BOŞANMA DAVASI ÖNCESİ DELİL TOPLAMA
  *KAYIP ÇOCUK VAKASI
  *VARİYET TESPİTİ
  *MALİ ANALİZ
  *HUKUK DANIŞMANLIĞI
  *HIRSIZLIK VE DOLANDIRICILIK
  *FİZİKİ VE BİLİŞİM SUÇLARI

  SHERLOCK HOLMES ÖZEL DEDEKTİFLİK HİZMETLERİ

  ÖZEL PROGRAMLARLA TELEFON DİNLEME VE KAYDI MÜMKÜNDÜR !!!


  http://estakibidedektiflik.blogspot.com.tr/p/dedektiflik-hizmetleri.html
  26 Ocak 2015
  #3
 5. ramazan ayında oruçtan dolayı insanların aklına çok fazla geleceğini sanmıyorum cinsel ilişki özelliklede hamilelik döneminde ama yinede ihtiyaç duyuyor insan.
  26 Haziran 2016
  #4
soru sor

Hamilelikte Cinsel İlişki İslamda

Alakalı Aramalar:

 1. islamda hamilelikte ilişki

  ,
 2. islamda hamilelikte cinsellik

  ,
 3. islamda cinsellik

  ,
 4. islamda cinsel ilişki pozisyonları