Hamilelerde Mayo ve Bikini Seçimi Nasıl Olmalı?

İsimli konu WH 'Moda' kategorisinde, neriman kayacan üyesi tarafından 19 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır. Hamilelerde Mayo ve Bikini Seçimi Nasıl Olmalı? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Hamilelerde Mayo ve Bikini Seçimi Nasıl Olmalı?

  Hamilelik, bayanların en zorlu süreçlerinden bir tanesidir. Hem bebeğinin hem kendisinin sağlığı konusunda endişe duyan anne adayları, hayatlarında birçok konuya ekstra özen göstermelidir. Bu süreçte bayanlar eskisine oranla daha evhamlı olduklarından abartıya kaçanlar olabilir. Bu nedenle dengeyi kurmak çok mühim. Özellikle hamilelik dönemi yaz aylarına denk geliyorsa ve tatil planları gündemdeyse; bayanların endişelerinde artış görülebilir. Öncelikle rahat olmalı ve önerilere kulak vermelisiniz. Bu şekilde hem çok rahat bir hamilelik süreci geçirebilir hem de keyifle bir tatil yapabilirsiniz.


  [​IMG]


  Hamilelerin, günlük hayatında olduğu gibi plaj giyiminde de önceliği sağlık yönünden olmalıdır. Sağlık sonrasında ise; elbette kadınların umursamamazlık yapamayacağı görsellik gelecek. Zaten hamile kadınların sağlık sonrasında en çok endişe konusu vücutlarındaki değişmeler nedeniyle yaşadıkları problemleridir ki, bu da tatil döneminde kendisini son derece net şekilde gösterir. Eğer tatilde doğru ürünü seçerseniz; sağlık ve görsellik açısından sorunsuz şekilde tatilinizi sonlandırabilirsiniz.
  Hamileler Hangi Plaj Kıyafetlerini Kullanabilir?  Hamile olduğunuz için düşündüğünüz gibi katı sınırlamalara lüzum yok. Eğer kendinizi rahat hissediyorsanız ve işin görsel tarafını önemsemiyorsanız; son derece özgürsünüz. Neticede vücudunuzdaki her türlü değişiklik size verilen en güzel hediyenin izlerini taşıyor. Utanılması gereken herhangi bir durum yok.


  • Hamile Bikini Seçimi: Hamilelerin bikini giymemesi gerektiği yönünde tamamen görsel açıdan anlam taşıyan bir görüş bulunabilir ama bu düşünceyi bir kenara atmak en doğrusu. Özellikle hamileliğin ilk zamanlarında, vücutta ciddi değişiklikler görülmemişken; önceden kullandığınız bikinileri tercih edebilirsiniz. Ancak hamileliğin ilerleyen günlerinde göğüslerin, göbeğin ve kalçanın büyümesinden ötürü bikini tercihlerinizde değişiklikler yapmalısınız. Bikinide göbek kısmının açık olması; ilerleyen evrelerde iyice büyüyen karnın rahat olması bakımından avantajdır. Bikinin üst kısmı balenli, iç kısmında destek bulunduran türde olmalıdır. Çünkü göğüsler büyümüştür, üçgen bikiniler göğüsleri taşıyamayarak zorlanmanıza neden olur. Alt bikinide ise; tıpkı büyük kalçalar için bikini seçiminde olduğu gibi etekli, şortlu modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Hamile Mayo Seçimi: Yine hamileliğin ilk günlerinde, rahatlıkla seçebileceğiniz mayoları, ilerleyen zamanlarda daha özenle seçmelisiniz. Mümkünse önceliği bikiniye vermeli, hamile mayosu kullanmakta ısrarlıysanız da göbeği sıkmayacak modelleri tercih etmelisiniz. Hamileler için özel hazırlanan göbek kısmında ek parça bulunan ürünler bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanabilirsiniz.
  • Hamile Mayokini: Fazla kiloyu bile kaldıramayan mayokinilerden, hamilelik süresince uzak durmalısınız. Hamile olunmadığı halde kullanımı büyük özen isteyen bu ürünler, hamilelik boyunca kullanıma çok da uygun değildir.
  • Hamile Tankini: Üst kısmı atlet biçiminde olan iki parçadan oluşan bu ürünlerin, büyük beden seçenekleri mevcutsa; tatilde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak üst kısmının mümkünse balenli, göğsü taşıyacak özellikte olması gerekir. Alt kısmının ise; şortlu olanları oldukça uygundur.
  [​IMG]

  Hamile Plaj Elbiseleri ve Ayakkabı


  Plaj elbiseleri ve pareolar hem fazla kilolu hem de hamile bayanların kurtarıcısıdır. Rahatsız hissettiğiniz anda üzerinize geçirebileceğiniz, bu pratik giyim ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Plaj elbisesi alırken; çevresinde yırtmaçları olan, son derece bol modelleri tercih edebilirsiniz. Plaj elbiseleriyle giymek için ortopedik terlik ya da sandaletleri de kullanabilirsiniz. Hamilelik nedeniyle tatili şık geçiremem düşüncesini kafanızdan atmalı ve artık bollaşan ürün yelpazelerine göz atmalısınız.

  [​IMG]


  Hamilelerin Plaj Giyim Seçiminde Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

  Ürün tercihinin dışında hamile bayanların tercihlerini yaparken dikkat etmesi gereken genel konular vardır. Bu konuların temeli de sağlık üzerine kurulu. Sadece şık görünmeyi düşünmemeli; kendinizin ve bebeğinizin sağlığını tehlikeye sokmamalısınız.

  • Denizler ve havuzlar kadınların normalde de kolayca mikrop kapmasına neden olan alanlardır. Bu nedenle tercih edeceğiniz ürünlerin kesinlikle anti bakteriyel olması gerekir. Ayrıca bakterilerden korunmak için sudan çıktıktan sonra kuru kıyafetler giyinmelisiniz.
  • Hamile mayo ve bikinilerin alt kısımlarına daha fazla dikkat etmelisiniz. İç kısımlarında pamuklu kumaşlar bulunduranları tercih edebilirsiniz.
  • Plaj giyim ürünlerinin üst kısımlarında göğsü tutan, eğer rahatsız etmeyecekse balenli, kalın askılı modelleri tercih listenizin üst sıralarında yer vermelisiniz.

  Kaynak; http://www.camasirim.com/blog/hamilelerde-mayo-ve-bikini-secimi-nasil-olmali/
  19 Haziran 2015
  #1
 2. Hamilelerde Mayo ve Bikini Seçimi Nasıl Olmalı? Cevapları

soru sor

Hamilelerde Mayo ve Bikini Seçimi Nasıl Olmalı?

Alakalı Aramalar:

 1. hamilelerde mayo